Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 вересня 2011 року 16:00 № 2а-7307/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Білецькій О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в розмірі 2390980 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (надалі ДПІ у Дніпровському районі міста Києва, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) суму податкової заборгованості на загальну суму 2390 980 грн. за рахунок активів боржника (з урахуванням уточнених позовних вимог).
Ухвалою суду від 15.06.2011 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно до облікових карток платника податків та податкових повідомлень-рішення, відповідач на день звернення до суду має податкову заборгованість по сплаті податків у розмірі 2390980 грн.
Відповідач в судові засідання не зявлявся, письмові заперечення по справі не надав, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчать зворотні поштові повідомлення про вручення, які наявні в матеріалах справи.
У звязку з незявленням відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд -
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Дніпровською районною в м.Києві державною адміністрацією 30.09.1999 р.
Згідно з Витягу ЄДРПОУ, відповідач знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та присвоєно ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м.Києва 01.10.2011 р. взяла на облік Відповідач за № 07740, про що зазначається в довідці про взяття на облік платника податків від 05.04.2005 п. № 2125/10/17-954.
Матеріалами справи підтверджується, що на час розгляду справи за відповідачем існує заборгованість перед бюджетом, загальна сума податкового боргу становить 2390980 грн.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону "Про систему оподаткування", платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом з підстав, зазначених у п. "а" п. 4.2.2 п.4.2. ст.4 даного Закону (платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію), платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Згідно п.п. 16.1.1 ст. 16 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання (в даному випадку після 10 днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення) на суму податкового боргу нараховується пеня.
Позивачем було проведено планову виїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства, правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податків за період з 01.01.2008 р. по 30.06.2008 р.
25.09.2008 р. ДПІ у Дніпровському районі м. Києва була проведена перевірка відповідача за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 3667/17-2080914167, яким встановлено, що за даними перевірки у 1 кв. валові доходи склали 249298 грн., у 2 кв.2008 р. валові доходи склали 266373 грн., що суперечить задекларованій сумі 0,00 грн. та є порушенням вимог ст. 4 Закону України «Податок з доходів фізичних осіб». За результатами перевірки донараховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 58023,11 грн. також в ході перевірки встановлено, що ОСОБА_1 не нарахувала, не утримувала та не перераховувала до бюджету коштів на суму 43151 грн.
Приватний підприємець ОСОБА_1 за квітень-червень 2008 р., податкову декларацію з податку на додану вартість до ДПІ у Дніпровському районі м.Києва не подавала, чим порушено пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», також порушено вимоги п.1 ст.ст. 3, 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі не проведення розрахункових операцій через РРО до субєктів господарської діяльності застосовуються штрафні санкції у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, на підставі цього 10.10.2008 р. було винесене податкове повідомлення-рішення № 0004651740 яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 2391430 грн.
Податкове повідомлення рішення було оскаржене ОСОБА_1 Рішенням ДПА у м.Києві скасовано рішення ДПІ у Дніпровському районі м.Києва від 10.10.2008 р. № 0004651740 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 450 грн. і відмовив у задоволенні в іншій частині. У звязку з прийнятим рішенням ДПІ у Дніпровському районі м.Києва подало заяву про уточнення позовних вимог шляхом зменшення суми заборгованості до 2 390980 грн.
Станом на момент розгляду справи з урахуванням заяви позивача про уточнення позовних вимог становить сума заборгованості становить 2390980 грн.
З метою погашення податкового боргу ДПІ у Дніпровському районі м. Києва сформовано першу податкову вимогу від 04.12.2009р. № 1/3525 та другу податкову вимогу від 2/322 від 17.02.2010 р., які не принесли позитивних результатів. У звязку із несплатою боргу все майно та майнові права відповідача знаходяться у податковій заставі.
Згідно до облікових карток платника податків та податкових повідомлень-рішення, відповідач на момент розгляду спору має податкову заборгованість по сплаті податків у сумі 2 390 980 грн.
Відповідно до п. 20.1.17 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звернутися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Відповідно до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
У відповідності з п.59.4 ст. 59 ПК України, податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобовязань у встановлені цим Кодексом строки без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до Податкового Кодексу України, податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Згідно п.95.1 ст. 95 ПКУ орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власність, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3 ст.95 ПКУ стягнення коштів з рахунку платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.20.1.18 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням того, що узгоджена сума податкової заборгованості в розмірі 2390980грн. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" та Податковим кодексом України заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 2390980 грн. у відповідності до ст. ст.20, 87, 95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69-71, 94, 159-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) до Державного бюджету (рахунок: УДК у Дніпровському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077906, банк одержувач ГУ УДК у м.Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005) суму податкової заборгованості на загальну суму 2390980 грн. (два мільйони триста девяносто тисяч девятсот вісімдесят грн. 00 коп.) за рахунок активів боржника.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 30.09.2011.