Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2011 року Справа № 2а/2370/7659/2011
17.11.11
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Кульчицького С.О.,
при секретарі –Поліщук О.О.,
за участю:
представників відповідача –ОСОБА_1, ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області до комунального підприємства «Уманьводоканал»Уманської міської ради про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафних (фінансових) санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Умань Черкаської області звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до комунального підприємства «Уманьводоканал»Уманської міської ради про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних (фінансових) санкцій та пені на загальну суму 559749 грн. 76 коп.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»невчасно та не в повному обсязі сплачував єдиний внесок, внаслідок чого утворилась заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 559749 грн. 76 коп.
Згідно довідки з ЄДРПОУ станом на 24.10.2011 року судом встановлено, що юридичну особу управління Пенсійного фонду України в м. Умань Черкаської області припинено у зв’язку з реорганізацією та утворено шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області, яке є правонаступником всіх прав та обов’язків управлінь, що зливаються. За таких обставин суд вважає за необхідне провести заміну позивача управління Пенсійного фонду України в м. Умань Черкаської області на належного позивача управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області.
17.11.2011 року від позивача надійшло клопотання, згідно якого управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області зменшує розмір позовних вимог, у зв’язку з частковою сплатою відповідачем суми заборгованості заявленої в позові та з врахуванням часткової сплати просить стягнути з відповідача 300170 грн. 41 коп., разом з цим, позивач просить суд розглянути справу без участі представника позивача.
Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали, проти задоволення адміністративного позову не заперечували.
Заслухавши пояснення представників відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Комунальне підприємство «Уманьводоканал»Уманської міської ради зареєстроване як юридична особа 19.12.1991 року виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому відповідно до п. 1 ч. ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»зобов’язане своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно узгоджених розрахунків суми єдиного внеску, що підлягає сплаті за період з червня по серпень 2011 року відповідачем нараховано 690071 грн. 02 коп. єдиного внеску, враховуючи часткову сплату за період нарахування в сумі 172963 грн. 53 коп., заборгованість становить 517307 грн. 49 коп.
У зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни, позивачем, на підставі частини 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», направлялись вимоги про сплату боргу № Ю-10 від 05.10.2011 року, яка згідно копій поштового повідомлення було одержано відповідачем 07.10.2011 року.
Зазначена вимога відповідачем не оплачена, у передбаченому законодавством порядку оскаржена не була.
Частиною першою статті 67 Конституції України (№ 254к/96-ВР) закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі –Закон № 2464-VI), платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Єдиний внесок, відповідно до ст.7 цього Закону нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
У відповідності до п. 4.1 ст. 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, єдиний внесок нараховується на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно до п. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Пунктом 6 частини 1 ст. 1 Закону № 2464-VI передбачено, що сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом є недоїмкою.
Статтею 25 Закону № 2464-VI передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
З огляду на викладені вище положення Закону № 2464-VI за порушення платіжної дисципліни позивачем прийнято рішення від 15 серпня 2011 року № 127 про нарахування штрафу у сумі 30950 грн. 08 коп. та пені у сумі 12685 грн. 54 коп.
Таким чином станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом України з врахуванням часткової сплати становить 300170 грн. 41 коп.
Статтею 25 Закону № 2464-VI визначено, що рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом. Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску. Територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідач рішення про нарахування фінансових санкцій та пені за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів Пенсійного фонду сум єдиного внеску не оскаржив, визначені у ньому суми штрафу та пені не сплатив.
Частиною 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Враховуючи, що узгоджену суму боргу до Пенсійного фонду України у розмірі 300170 грн. 41 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надавав та зважаючи на те, що відповідач визнав суму заборгованості заявленої у позові, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем –суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 9, 69 - 71, 94, 97, ст. ст. 158 - 159, 160 - 165 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради (20300, Черкаська область, м. Умань вул. Залізняка, 16, ідентифікаційний код 03357174) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі Черкаської області (20300, Черкаська область, м. Умань вул. Тельмана, буд. 4, код 37908064) заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 260754 грн. 68 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 27518 грн. 08 коп. та пені в сумі 11897 грн. 65 коп., всього на загальну суму 300170 (триста тисяч сто сімдесят) грн. 41 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст. ст. 185 –187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий С.О.Кульчицький