Постанова № 20254295, 22.09.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а/2370/6899/2011
Номер документу
20254295
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2011 року Справа № 2а/2370/6899/2011

22.09.11

09 год. 15 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Новікової Т.В., при секретарі Музиченко В.І., за участю прокурора Мовчан В.В., за участю представника позивача ОСОБА_1 (за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району Черкаської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області до закритого акціонерного товариства «Черкаський агротепличний комбінат»про стягнення простроченої заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області з адміністративним позовом від 31.08.2011р. до ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 254 509, 31 грн., в тому числі зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в сумі 254 509, 31 грн.

Представник прокуратури та представник позивача в судове засідання зявилися, просили позов задовольнити повністю.

Відповідач до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, не повідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Закрите акціонерне товариство «Черкаський агротепличний комбінат»юридична особа, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємція, ідентифікаційний код 31448762, є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, в розумінні підпункту 6 пункту 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», та відповідно до п.1 ч. 4 Закону №2464-VІ зобовязане нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі.

Згідно звіту нарахування єдиного внеску за липень 2011року нараховано страхові внески в сумі 254 509 грн. 31 коп., однак не сплачені в установлені законом строки.

Відповідно до уточненого розрахунку суми боргу по сплаті страхових внесків станом на 25.08.2011р., зазначено, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 254509,31 грн.

З огляду на викладене та з наявних в матеріалах справи доказів, суд зазначає наступне.

Спеціальним законом, який визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997р. № 400 (далі Закон № 400) та Закон України, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку - Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010р. № 2464-VІ.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 1 Закону №2464-VІ, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Мінімальний страховий внесок це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п.5 ч.1 ст. 1 Закону №2464-VІ).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сміла Черкаської області як страхувальник та є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду відповідно до п.10 ч. 1 ст. 1, п. 1 ч. 1ст. 4 Закону № 2464-VІ.

Суд зазначає, що до обовязку відповідача Законом (п.1 ч.2 ст. 6) визначено своєчасне та в повному обсязі здійснення нараховування, обчислення і сплата єдиного внеску, що не було виконано платником, як вбачається із звітів суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за січень-квітень 2011р.

Законом № 2464-VІ (ч.12 ст. 9) встановлено, що сплата єдиного внеску не ставиться в залежність від фінансового стану платника, а підлягає до своєчасного та добровільного зарахування коштів зазначеного внеску.

Разом з тим, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону № 2464-VІ, єдиний внесок не входить до системи оподаткування, а тому податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску.

Відповідно до ч. 2, 3, 4 ст. 9 Закону № 2464-VІ обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сума єдиного внеску визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та підлягає сплаті щомісяця.

Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ).

Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 22.09.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено в судовому засіданні.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, ч. 2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Черкаський агротепличний комбінат» (19601, Черкаська область, Черкаський район, с. Геронимівка, вул. Геронимівська, 1, ідентифікаційний код 31448762) на користь управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області (18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, 17) заборгованість зі сплати єдиного внеску за липень 2011 року на суму 254 509 грн. 31 коп. (двісті пятдесят чотири тисячі пятсот девять гривень 31 коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 26 вересня 2011 року.

Суддя Т.В. Новікова