Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/6311/2011
09.08.11
11 год. 50 хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Новікової Т.В., при секретарі –Білоус А.М., за участю представника позивача –ОСОБА_1 (за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області до дочірнього підприємства «Черкаситорф»державного підприємства «Київторф»про стягнення простроченої заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 26.07.2011р. до дочірнього підприємства «Черкаситорф»державного підприємства «Київторф», в якому просить стягнути з відповідача прострочену заборгованість на загальну суму 56261 грн. 35 коп., з яких єдиний внесок на суму 55111,50 грн., штраф на суму 973,75 грн. та пеня на суму 176,10 грн. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що дочірнє підприємство «Черкаситорф»державне підприємство «Київторф»в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», не виконало обов’язку щодо сплати до УПФУ в Черкаському районі Черкаської області заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Відповідач до зали судового засідання не з’явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, не повідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Дочірнє підприємство «Черкаситорф»державне підприємство «Київторф»юридична особа, відповідно до копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, зареєстроване 26.05.2010р., ідентифікаційний код 31471283, є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відповідно до підпункту 6 пункту 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі.
Згідно звіту нарахування єдиного внеску (а.с.8-11) за червень 2011року нараховано страхові внески в сумі 55321 грн. 10 коп., однак не сплачені в установлені законом строки.
За несвоєчасну сплату відповідачем сум єдиного внеску, УПФУ в Черкаському районі Черкаської області було застосовано штраф у сумі 1054,91 грн. та пеню в сумі 189,34 грн., що підтверджується рішенням №176 від 02.06.2011р. (а.с.13).
Відповідно до розрахунку суми боргу по сплаті страхових внесків зазначено, що відповідачем була здійснена сплата в сумі 304,00 грн., в тому числі єдиного внеску в сумі 209,60 коп., штрафу в сумі 81,16 грн. та пені в сумі 189,34 грн.
З огляду на викладене та з наявних в матеріалах справи доказів, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " від 26 червня 1997 року № 400/97 ВР (далі за текстом –«Закон № 400/97 ВР»).
Статтею 4 Закону № 400/97 ВР визначено, що платниками єдиного внеску є: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Законом № 400/97 ВР (п.1 ч.2 ст.6) встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Зокрема, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.
Згідно до ч.2,3 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сума єдиного внеску визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та підлягає сплаті щомісяця.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік. (ч.8 ст.9 Закону № 400/97 ВР).
Позивачем на адресу суду подано заяву про зменшення позовних вимог, в зв’язку зі сплатою заборгованості в сумі 46503,27 грн., отже сума до стягнення становить 9967,68 грн., в тому числі єдиного внеску в сумі 9872,88 грн., штраф у сумі 74,29 коп. та пеня в сумі 20,51 грн.
Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 09.08.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено в судовому засіданні.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, ч. 2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з дочірнього підприємства «Черкаситорф»державного підприємства «Київторф»(19630, Черкаська область, смт. Ірдинь, вул. Леніна, 2, ідентифікаційний код 31471283) на користь управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області (18008, м.Черкаси, вул. Вернигори, 17) заборгованість зі сплати єдиного внеску за червень 2011 року на загальну суму 9967 грн. 68 коп. (дев’ять тисяч дев’ятсот шістдесят сім гривень 68 коп.).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 12 серпня 2011 року.
Суддя Т.В. Новікова