Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/3791/2011
15 листопада 2011 року 13год. 15хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Свінтозельської К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
представник позивача: Пейко А.Б.,
представники відповідача: Тинко О.П., Пришко Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доДубровицької міжрайонної державної податкової інспекції третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" (далі - ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" звернулося з адміністративним позовом до Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції (далі - Дубровицька МДПІ) про скасування податкового повідомлення-рішення від 21.12.2010р. №0000452340/0.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що акт перевірки, на підставі якого прийнято оспорюване податкове повідомлення-рішення, не відображає фактичні обставини справи, зазначені в ньому порушення вимог податкового законодавства не підтверджені документально, а відтак податкове повідомлення-рішення є незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що оспорюване податкове повідомлення-рішення прийняте Дубровицькою МДПІ на підставі акта планової виїзної перевірки від 09.12.2010р. №197/23/33166919, в якому відповідач прийшов до висновку про порушення позивачем вимог пп.3.1.1 п.3.1 ст.3, пп.7.3.1, п.7.3 ст.7, п.8-1.1, пп.8-1.6 ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997р. Вказаних порушень підприємством допущено не було. Так, згідно зі свідоцтвом про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість від 01.05.2009р., виданим Дубровицькою МДПІ, позивач користується пільгами в оподаткуванні як виробник сільськогосподарських товарів, передбаченими ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість". Одними з основних видів діяльності ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" за КВЕД є надання послуг у лісовому господарстві (02.02.0) і лісівництво та лісозаготівлі (02.01.1). Вказані види діяльності належать до Переліку, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.2009р. №23. Видаючи підприємству вказане свідоцтво, податковий орган підтвердив статус позивача як субєкта спеціального режиму оподаткування за обумовленими видами діяльності, натомість, провівши перевірку, стверджує, що на вказані види діяльності не поширюється дія ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість". У періоді, що підлягав перевірці, позивачем реалізовувалася наступна лісопродукція: будівельний ліс, пиловник, баланси, техсировина, дрова паливні, що є продуктами обробки (переробки) живих лісових дерев та інших рослин, які належать до групи 06 УКТ ЗЕД. Відтак, висновок Дубровицької МДПІ про заниження позивачем податку на додану вартість при оподаткуванні зазначеної продукції та донарахування у звязку з цим 162119,00грн. податкового зобовязання і застосування відповідних штрафних санкцій є неправомірним. Просив позов задовольнити повністю та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.12.2010р. №0000452340/0.
Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція позовні вимоги не визнала повністю з підстав, викладених у письмових запереченнях.
У судовому засіданні представники відповідача суду пояснили, що донарахування ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 162119,00грн. є правомірним, оскільки проведеною перевіркою встановлено порушення позивачем пп.7.3.1, п.7.3 ст.7, п.8-1.1, п.8-1.6 ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997р. (із змінами та доповненнями), внаслідок чого занижено податок на додану вартість всього у сумі у сумі 162119грн., у тому числі: за травень 2009 року в сумі 9696,00грн., за червень 2009 року в сумі 7337,00грн., за липень 2009року в сумі 9362,00грн., за серпень 2009 року в сумі 21739,00грн., за вересень 2009 року в сумі 13837,00грн., за жовтень 2009 року в сумі 9219,00грн., за листопад 2009 року в сумі 8028,00грн., за грудень 2009 року в сумі 10273,00грн., за січень 2010 року в сумі 3586,00грн., за лютий 2010 року в сумі 6467,00грн., за березень 2010 року в сумі 12769,00грн., за квітень 2010 року в сумі 4914,00грн., за травень 2010 року в сумі 4069,00грн., за червень 2010 року в сумі 6243,00грн., за липень 2010 року в сумі 13040,00грн., за серпень 2010 року в сумі 9832,00грн., за вересень 2010 року в сумі 11708,00грн. Позивач з 01.05.2009р. користується пільгою в оподаткуванні податком на додану вартість як субєкт спеціального режиму оподаткування. За період з 01.05.2009р. по 30.09.2010р. сума пільги по коду 14010369 становить 179756,00грн. Так, у періоді, що підлягав перевірці, позивач отримував доходи від реалізації продукції, а саме: будівельного лісу, пиловнику, балансів, техсировини та дров для опалення. Згідно з вимогами ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" спеціальний режим оподаткування може обрати сільськогосподарське підприємство, яке провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства, рибальства. При цьому, сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх видів товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно. Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф", якщо такі товари вирощуються, відгодовуються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку спеціального режиму оподаткування (крім придбаних таких товарів у інший спосіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником. Згідно з товарною номенклатурою лісові ресурси не є окремою позицією в УКТ ЗЕД і не можуть класифікуватися як сільськогосподарські товари. При цьому, окремі продукти, що отримуються внаслідок життєдіяльності лісових ресурсів, їх обробки та переробки класифікуються за окремими позиціями УКТ ЗЕД та належать як до груп 1-24 УКТ ЗЕД, так і до інших груп. Так, до групи 06 за кодом 0602904100 УКТ ЗЕД належать "дерева лісові" та "інші". Поряд з цим, у примітці до групи 06 визначено, що за умови дотримання винятків, зазначених у другій частині назви товарної позиції 0601, до цієї групи належать тільки живі дерева та рослини, включаючи розсаду овочів, що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей. Під час перевірки було встановлено, що ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" не проводив діяльності такої як реалізація живих дерев та рослин, включаючи розсаду овочів, що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей. Відповідно позивач безпідставно користувався пільговим режимом оподаткування податком на додану вартість з 01.05.2009р. по 30.09.2010р., що призвело до заниження податкових зобовязань на суму 162119,00грн. За наслідками перевірки до позивача правомірно відповідно до вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" застосовано штрафну санкцію, яка з урахуванням рішення ДПА в Рівненській області від 25.03.2011р. №5905/25-16/71, складає 81059,50грн. Просили у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Дубровицькою МДПІ з 23.11.2010р. по 06.12.2010р. було проведено виїзну планову документальну перевірку ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" (код ЄДРПОУ 33166919) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008р. по 30.09.2010р., за наслідками якої складено акт від 09.12.2010р. №197/23/33166919 (т.І - а.а.с.10-24).
У вказаному акті встановлено порушення позивачем, зокрема:
- пп.3.1.1 п.3.1 ст.3, пп7.3.1 п.7.3 ст.7, п.8-1.1, п.8-1.6 ст.8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997р. із змінами та доповненнями), чинного на момент виникнення спірних правовідносин, (далі - Закон №168/97-ВР), а саме: безпідставне користування спеціальним пільговим режимом оподаткування ПДВ з 01.05.2009р. по 30.09.2010р., що призвело до заниження податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 162119грн., у тому числі: за травень 2009 року в сумі 9696,00грн., за червень 2009 року в сумі 7337,00грн., за липень 2009 року в сумі 9362,00грн., за серпень 2009 року в сумі 21739,00грн., за вересень 2009 року в сумі 13837,00грн., за жовтень 2009 року в сумі 9219,00грн., за листопад 2009 року в сумі 8028,00грн., за грудень 2009 року в сумі 10273,00грн., за січень 2010 року в сумі 3586,00грн., за лютий 2010 року в сумі 6467,00грн., за березень 2010 року в сумі 12769,00грн., за квітень 2010 року в сумі 4914,00грн., за травень 2010 року в сумі 4069,00грн., за червень 2010 року в сумі 6243,00грн., за липень 2010 року в сумі 13040,00грн., за серпень 2010 року в сумі 9832,00грн., за вересень 2010 року в сумі 11708,00грн.
На підставі висновків акта від 09.12.2010р. №197/23/33166919 Дубровицькою МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.12.2010р. №0000452340/0, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 388434,50грн. (162119,00грн. - основний платіж, 226315,50грн. - штрафні (фінансові) санкції) (т.І - а.с.25).
Вказане податкове повідомлення-рішення було оскаржено позивачем в адміністративному порядку до Дубровицької МДПІ, ДПА в Рівненській області та ДПА України. Рішенням Дубровицької МДПІ від 18.01.2011р. №125/23-21 податкове повідомлення-рішення від 21.12.2010р. №0000452340/0 залишено без змін, а скарга позивача без задоволення. Рішенням ДПА в Рівненській області від 25.03.2011р. №5905/25-16/71 про результати розгляду скарги залишено без змін податкове повідомлення-рішення Дубровицької МДПІ від 21.12.2010р. №0000452340/0 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 243178,50грн. (162119,00грн. - основний платіж, 81059,50грн. - штрафні (фінансові) санкції), скарга ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп"- в даній частині без задоволення, скасовано в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість - в сумі 145256,00грн., а скарга позивача в даній частині задоволена. Рішенням ДПА України від 07.06.2011р. №10573/6/25-0115 залишено без змін податкове повідомлення-рішення Дубровицької МДПІ від 21.12.2010р. №0000452340/0 з урахуванням рішення ДПА в Рівненській області від 25.03.2011р. №5905/25-16/71 (т.V - а.а.с.241-250, т.VI - а.а.с.1-26).
Як встановлено в ході судового розгляду, ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" зареєстроване як юридична особа Дубровицькою районною державною адміністрацією Рівненської області 05.11.2004р., видами діяльності за КВЕД позивача є: 02.01.1 лісівництво та лісозаготівлі, 02.02.0 надання послуг у лісовому господарстві, 51.53.1 - оптова торгівля деревиною, 60.24.0 діяльність автомобільного вантажного транспорту. Вказані обставини підтверджуються витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій серії АБ №162203 та свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №226942 (т.І - а.а.с.52-53).
З 01.05.2009р. ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" зареєстроване органом державної податкової служби як субєкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за видом діяльності надання послуг у лісовому господарстві, лісівництво та лісозаготівлі, що підтверджується свідоцтвом №100223245 (бланк серії НБ №031921) (т.І а.с.56).
Відповідно до обраного режиму оподаткування позивачем сума податку на додану вартість залишалася у розпорядженні підприємства, при цьому за період з 01.05.2009р. по 30.09.2010р. ця сума становить 179756,00грн. Так, за спеціальним режимом оподаткування обсяг поставки за травень-грудень 2009 року складав 497850,00грн., сума податку на додану вартість - 99570,00грн., обсяг поставки за 9 місяців 2010 року складав 400930,00грн., сума податку на додану вартість 80186,00грн., що підтверджується деклараціями з податку на додану вартість (скороченими) ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" та відповідними первинними документами (т.І - а.а.с.60-250; т.ІІ - а.с.1-250; т.ІІІ а.а.с.1- 250; т.ІV 1-250; т.V -а.а.с.1- 234).
Відповідно до п.8-1.1 ст.8-1 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997р. №168/97-ВР, чинному на момент виникнення спірних правовідносин, (далі Закон №168/97-ВР) резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Пунктом 8-1.2 ст.8-1 Закону №168/97-ВР передбачено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Згідно з п.8-1.6 ст.8-1 Закону №168/97-ВР сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Підпунктом 8-1.15.7 пункту 8-1.15 ст.8-1 Закону №168/97-ВР передбачено, що Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті, згідно з Національним класифікатором України "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженим відповідно до Закону України "Про стандартизацію".
На виконання вказаної норми Закону №168/97-ВР Кабінетом Міністрів України постановою від 21.01.2009р. N23 затверджено Перелік видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість", що був чинним на момент виникнення спірних правовідносин (далі Перелік №23).
Згідно з Переліком №23 лісівництво та лісозаготівлі, а саме: вирощування будівельного лісу - посадка, підсадка саджанців, охорона лісу та лісосік, вирощування молодого порослевого лісу та балансової деревини, вирощування лісосадивних матеріалів, вирощування різдвяних ялинок, лісозаготівлі, рубання лісу та виробництво ділової деревини такої як колоди, стовпи, жердини, одержування паливної деревини, вирубування (дерев) лісу з метою зробити землі придатними для сільськогосподарського виробництва, вирощування рослинних матеріалів для плетіння, - є тими видами діяльності, на які поширюється спеціальний режим оподаткування, передбачений ст.8-1 Закону №168/97-ВР.
Для підприємств, які провадили діяльність у сфері лісового господарства (як і для підприємств сільського господарства та рибальства), на момент виникнення спірних правовідносин спеціальний режим оподаткування поширювався лише на операції, що здійснювалися в межах діяльності, визначених Законом №168/97-ВР і Переліком №23, та в результаті яких відбувалася поставка сільськогосподарських товарів, що відповідають визначенню, наданому п.8-1.7 ст.8-1 Закону №168/97-ВР.
Всі інші види діяльності та продукція, що одержувалася субєктами спеціального режиму оподаткування, які здійснювали діяльність у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, оподатковувалися податком на додану вартість поза межами спеціального режиму оподаткування у загальновстановленому порядку.
Відповідно до п.8-1.7 ст.8-1 Закону №168/97-ВР сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
Вказаній нормі не суперечить п.2.15 ст.2 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” від 24.06.2004р. N1877-IV, згідно з яким сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) - товари, зазначені у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).
Відповідно до пп.8-1.15.6 п.8-1.15 ст.8-1 Закону №168/97-ВР обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку (крім їх придбання в інших осіб).
Національний класифікатор України ДК 009:2005 “Класифікація видів економічної діяльності” затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 26.12.12005р. №375.
За визначенням КВЕД:
- перероблення це технологічний процес, здійснення якого змінює форму, властивості або склад сировини, напівфабрикатів або в окремих випадках, готової продукції з метою отримання нової продукції;
- оброблення це технологічний процес, який здійснюється з метою збереження певних видів продукції, надання їм деяких властивостей або для упередження шкідливого впливу, який може виявлятися у результаті їх використання. Наприклад, оброблення сільськогосподарських культур, деревини, металів або оброблення відходів.
Як зазначалося судом вище, одними з основних видів діяльності ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" за КВЕД є: 02.02.0 надання послуг у лісовому господарстві, 02.01.1 лісівництво та лісозаготівлі.
Товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД група 06, код 0602904100, назва - дерева лісові, вирощуються або заготовлюються безпосередньо платником податку позивачем.
Як встановлено у ході судового розгляду та підтверджено актом перевірки від 09.12.2010р. №197/23/33166919 у періоді, що підлягав перевірці підприємство отримувало доходи від реалізації готової лісопродукції (проводило основну діяльність), а саме: будівельного лісу, пиловнику, балансів, техсировини та дров для опалення. (а.13 акта перевірки).
Товари групи 44 "деревина і вироби з дерева" за УКТ ЗЕД є продуктом переробки товарів групи 06 за кодом 0602904100 “дерева лісові”, а отже є сільськогосподарськими товарами відповідно до вимог п.8-1.7 ст.8-1 Закону №168/97-ВР, адже, як це передбачено згаданою нормою, товар “дерева лісові” вирощений безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування та ним же перероблений, у результаті чого створено новий продукт групи 44 УКТ ЗЕД “деревина і вироби з дерева”. Крім цього, продукт переробки товару групи 06 за кодом 0602904100 “дерева лісові” є товари, які не можливо віднести до інших товарних груп за УКТ ЗЕД, окрім групи 44.
У Законі №168/97-ВР прямо не вказано, що сільськогосподарськими є товари, зазначені у групі 44 УКТ ЗЕД “деревина і вироби з дерева”, проте опосередковано ці товари зазначені у ст.8-1 Закону №168/97-ВР, як продукти обробки (переробки) товарів, що зазначені у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД.
Вказаним спростовується посилання податкового органу на Примітку до групи 06 за УКТ ЗЕД та той факт, що позивачем, у періоді, який підлягав перевірці, не здійснювалася реалізація живих дерев та рослин, включаючи розсаду овочів, що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей, адже реалізовані позивачем товари є наслідком заготівлі та предметом обробки (переробки) живих дерев.
Як вбачається з додатків 3 до податкових декларацій з податку на додану вартість (скорочених) "Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг (ДСЗ)" виробництво та реалізація продукції ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" за період травень-грудень 2009року складає 498703,00грн., з них сільськогосподарські товари (послуги) 498703,00грн., за січень-вересень 2010 року 400933,00грн., з них сільськогосподарські товари (послуги) 400933,00грн. Тобто, питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг) складає в обох вказаних періодах 100%. (т.І - а.а.с.54-55), що відповідає вимогам ст.8-1 Закону №168/97-ВР.
Таким чином, ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" як сільськогосподарське підприємство, на законних підставах оподатковувало податком на додану вартість в межах спеціального режиму оподаткування зазначені в акті перевірки види діяльності та продукцію, як такі, що визначені Законом №168/97-ВР і Переліком №23.
Крім того, суд зазначає, що застосовувати спеціальний режим оподаткування мають право лише сільськогосподарські підприємства, які підтвердили вказаний статус шляхом отримання свідоцтва про реєстрацію субєкта спеціального режиму оподаткування.
З дотриманням вимог розд.VI Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000р. №79, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.04.2000р. за N208/4429 (далі Положення №79), позивачем було подано заяву про реєстрацію субєктом спеціального режиму оподаткування (т.VI - а.а.с.28-30). За наслідками розгляду заяви Дубровицькою МДПІ і було видано ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" свідоцтво №100223245 (бланк серії НБ №031921) (т.1 а.с.56).
Пунктом 4 розділу VI Положення №79 передбачено, що податковий орган відмовляє сільськогосподарському підприємству у реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, якщо такий платник податків:
а) вказує у заяві про реєстрацію види діяльності, які не входять до визначеного та оприлюдненого Кабінетом Міністрів України повного переліку видів діяльності, що підпадають під дію статті 81 Закону;
б) перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності за єдиним податком за ставкою 10 відсотків;
в) був виключений із реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та від дати такого виключення до дати подання заяви про повторну реєстрацію суб'єктом спеціального режиму оподаткування не сплило дванадцяти послідовних звітних податкових періодів;
г) поставляє протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари (послуги), питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (послуг) або не відповідає іншим критеріям, встановленим пунктом 81.6 статті 81 Закону (підпункт 1.1 пункту 1 цього розділу);
ґ) не підпадає під визначення сільськогосподарського підприємства, є особою, яка не може бути зареєстрована як суб'єкт спеціального режиму оподаткування чи на яку не поширюються норми статті 81 Закону;
д) не підпадає під визначення платника ПДВ згідно з пунктом 5 розділу I цього Положення або за наявності підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ, визначених пунктом 1 розділу V цього Положення, або при яких підлягає анулюванню Спеціальне свідоцтво згідно з пунктами 81.11, 81.12 статті 81 Закону (пункти 5, 9 цього розділу);
е) подав заяву з порушенням строків, визначених підпунктом "в" пункту 9.6 статті 9 Закону та підпунктом 3.1 пункту 3 цього розділу.
Отже, відповідач, здійснив перевірку отриманої заяви та, зясувавши відсутність підстав для відмови, видав позивачу вказане свідоцтво, чим підтвердив право останнього на застосування спеціального режиму оподаткування за обраними видами діяльності: одержування продукції лісового господарства, надання послуг у лісовому господарстві, лісівництво та лісозаготівлі.
Як встановлено в ході судового розгляду та підтверджено актом від 09.12.2010р. №197/23/33166919, у періоді, що підлягав перевірці, види діяльності ДП СЛАП "Дубровицький держспецлісгосп" не змінилися, проте в акті перевірки вказано, що саме на ці види діяльності не поширюються норми ст.8-1 Закону №168/97-ВР. Це вказує на суперечливу позицію податкового органу та неоднозначне трактування відповідачем прав та обовязків платника податків.
Відповідно до пп.4.4.1 п.4.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-III, чинного на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон №2181-III), у разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Всупереч вказаним вимогам, відповідачем було прийнято рішення на користь контролюючого органу, чим порушено права та охоронювані законом інтереси позивача.
Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність у відповідача підстав для донарахування позивачу податкового зобовязання з податку на додану вартість у загальній сумі 243178,50гн., у т.ч.: 162119,00грн. за основним платежем, 81059,50грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що Дубровицькою МДПІ не доведено правомірності прийняття податкового повідомлення-рішення від 21.12.2010р. №0000452340/0, а відтак адміністративний позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Дубровицької міжрайонної державної податкової інспекції від 21.12.2010р. №0000452340/0.
Присудити на користь позивача Державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3,40грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.