Постанова № 20239565, 05.10.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2011
Номер справи
2а-1670/7493/11
Номер документу
20239565
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2011 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1670/7493/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Головка А.Б.,

при секретарі Ковальові Д.О.,

за участю:

представника відповідача - Шкіля О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Магнус ЛТД"до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській областіпро визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

13 вересня 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Магнус ЛТД" (далі - ТОВ "НВП "Магнус ЛТД", позивач)звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області (далі - Кременчуцька ОДПІ, відповідач)про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Кременчуцької ОДПІ від 23 серпня 2011 року №0000982302/156, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2011 року на 106,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн., від 23 серпня 2011 року №0000972302/157, яким зменшений розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за травень 2011 року на 53,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначив про свою незгоду із висновками податкового органу щодо завищення заявленої суми бюджетного відшкодування, від'ємного значення податку на додану вартість за травень 2011 року, оскільки ним до Кременчуцької ОДПІ надані всі документи, що підтверджують право ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" на формування бюджетного відшкодування. Так, позивачем зазначено про відсутність зауважень Кременчуцької ОДПІ щодо порядку та підстав формування ним податкових зобов'язань за лютий травень 2001 року, а заперечення відповідача стосовно правомірності формування ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" складу податкового кредиту за травень 2011 року не ґрунтуються на положеннях Податкового кодексу України, адже не встановлення місцезнаходження постачальника товарів (робіт, послуг), за положеннями Податкового кодексу України, не є підставою для зменшення сум бюджетного відшкодування, від'ємного значення з податку на додану вартість.

Позивачем до суду надане клопотання про розгляду справи за відсутності представника позивача, де зазначено про підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши, що Кременчуцькою ОДПІ зменшено суми бюджетного відшкодування, від'ємного значення з податку на додану вартість у зв'язку із встановленням в ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" про формування позивачем складу податкового кредиту за травень 2011 року за рахунок віднесення сум податку на додану вартість, сплачених в ціні товарів (робіт, послуг), отриманих від підприємства постачальника, місцезнаходження якого не встановлене. З посиланням на вказане, Кременчуцька ОДПІ стверджує про віднесення позивачем до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість, сплачених у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг), не підтверджених податковими накладними або подібними документами, що є порушенням пункту 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" зареєстроване 31 травня 1996 року виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №681588. Код суб'єкта господарювання за ЄДРПОУ 24389310. ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" взято на податковий облік в органах державної податкової служби 13 червня 1996 року за №188, станом на червень 2011 року перебувало на обліку в Кременчуцькій ОДПІ. Відповідно до свідоцтва по реєстрацію платника податку на додану вартість від 22 листопада 2006 року №100000920, виданого Кременчуцькою ОДПІ, зареєстроване платником податку на додану вартість. Індивідуальний податковий номер 243893116369.

Статтею 75 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Пунктом 75.1.2 статті 75 Податкового кодексу України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підстав податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Відповідно до положень підпункту 78.1.4. пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється в разі якщо, зокрема, виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Із посиланням на вказану норму Податкового кодексу України, Кременчуцькою ОДПІ в період з 27 липня 2011 року по 02 серпня 2011 року було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджету на рахунок платника у банку за травень 2011 року, яке виникло за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось за період з лютого по квітень 2011 року.

За результатами даної перевірки, відповідачем складений акт від 09 серпня 2011 року №5451/23-309/24389310, за висновками якого, на порушення пункту 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" завищено заявлену суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за травень 2011 року на 106,00 грн та завищено рядок 19 (від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду) декларації за травень 2011 року в сумі 53,00 грн.

У зв'язку із встановленням в ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки порушення вимог податкового законодавства Кременчуцькою ОДПІ були винесені податкові повідомлення-рішення від 23 серпня 2011 року №0000982302/156, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2011 року на 106,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн., від 23 серпня 2011 року №0000972302/157, яким зменшений розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за травень 2011 року на 53,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн.

ТОВ "НВП "Магнус ЛТД", не погодившись із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, звернулось із позовною заявою про визнання їх протиправними та скасування.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи оцінку податковим повідомленням-рішенням Кременчуцької ОДПІ від 23 серпня 2011 року №0000982302/156, №0000972302/157, суд виходить з наступного.

В ході судового розгляду справи встановлено подання ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" до Кременчуцької ОДПІ податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2011 року (вхідний номер від 17 червня 2011 року №9004116444), податкового розрахунку суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника в банку в розмірі 46490,00 грн.

Відповідно до положень пунктів 200.1200.4 статті 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з поданою ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" до Кременчуцької ОДПІ податковою декларацією з податку на додану вартість за лютий 2011 року (вхідний від 16 березня 2011 року №9001046455) від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту становить 123045,00 грн.

Згідно з поданою позивачем до Кременчуцької ОДПІ податковою декларацією з податку на додану вартість за березень 2011 року (вхідний від 18 квітня 2011 року №9002077010) від'ємне значенням різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту становить 22305,00 грн.

Згідно з поданою позивачем до Кременчуцької ОДПІ податковою декларацією з податку на додану вартість за квітень 2011 року (вхідний від 18 травня 2011 року №9003358830) від'ємне значенням різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту становить 101003,00 грн.

За наслідками проведених позапланових виїзних перевірок ТОВ "НВП "Магнус ЛТД", результати яких оформлені довідками від 15 квітня 2011 року, від 14 червня 2011 року, від 25 червня 2011 року Кременчуцькою ОДПІ підтверджено правомірність визначення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість за лютий 2011 року в сумі 123045,00 грн., за березень 2011 року у сумі 22305,00 грн., за квітень 2011 року у сумі 101003,00 грн.

Згідно акту перевірки від 09 серпня 2011 року, у періоді, що перевірявся, позивач застосовував ставки оподаткування податком на додану вартість:

- в розмірі 0 відсотків, на підставі підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Податкового кодексу України, згідно якого за нульовою ставкою оподатковуються операції, зокрема, експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства.

- в розмірі 20 відсотків, на підставі пункту 10 підрозділу 2 розділу 20 "Перехідні положення" Податкового кодексу України, яким встановлено, що за податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість, що виникли: з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року включно ставка податку становить 20 відсотків.

Кременчуцькою ОДПІ в ході проведення перевірки встановлено, що причиною виникнення від'ємного значення (із зазначенням частки загальної суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому виникло від'ємне значення податку на додану вартість) за травень 2011 року є придбання товарно-матеріальних цінностей (комплектуючі, реле, транзистор, мікросхема) для подальшого використання в господарській діяльності (сторінка 5, 10 акту).

Таким чином, Кременчуцькою ОДПІ в ході проведення перевірки підтверджено дотримання позивачем вимог пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, за яким податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

В ході судового розгляду справи встановлено, що показники, відображені в рядках 1-9 декларації з податку на додану вартість за травень 2011 року сформовані за рахунок провадження операцій на митній території України, що оподатковуються заставкою 20 відсотків, крім імпорту товарів, інших операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою сума податку на додану вартість 6939,00 грн.

Згідно пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Кременчуцькою ОДПІ при перевірці податкового зобов'язання перевірено оборотний баланс обороти по рахунках: 701, 362, 23, 791, які звірені з даними аналітичного обліку підприємства.

Сума податкового зобов'язання (К-т 643) відображена по Д-ту рахунків (включаючи першу з події, що відбулася раніше, або передоплата, або відвантаження товару (робіт, послуг).

В акті перевірки Кременчуцькою ОДПІ не зазначено про порушення позивачем вимог податкового законодавства при відображенні показника декларації з податку на додану вартість за травень 2011 року в рядку 1 (А) 34693,00 грн. декларації та в рядку 1 (Б) в сумі 6939,00 грн.

Відповідно положень пунктів 198.1, 198.3 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

В ході судового розгляду справи встановлено, що на формування цих показників відображених в рядках 10 - 17 декларацій з податку на додану вартість за травень 2011 року, вплинуло здійснення операцій з придбання на митній території України товарів (послуг) та основних фондів, за змістом акту перевірки від 09 серпня 2011 року (стор. 11 акту), з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків та нульовою ставкою.

Кременчуцькою ОДПІ при перевірці правильності віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту (р.10.1.) декларації з податку на додану вартість за травень 2011 року сума податку на додану вартість 46553,00 грн., перевірені взаєморозрахунки між постачальниками наявність податкових накладних, які занесені до реєстру отриманих податкових накладних.

Кременчуцькою ОДПІ порушення ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" законодавства при формуванні складу податкового кредиту за травень 2011 року обґрунтовано наявністю правовідносин позивача із фізичною особою підприємцем ОСОБА_3, місцезнаходження якого не встановлене.

Наведена обставина невстановлення місцезнаходження постачальника, не може свідчити про непроведення господарських операцій, відсутність фактичного їх здійснення, чи неможливість провадження суб'єктами господарювання фінансово-господарської діяльності.

Крім того, позивачем до матеріалів справи надано довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, за якою зареєстроване місце проживання фізичної особи підприємця ОСОБА_3 АДРЕСА_1, тобто статус відомостей про місцезнаходження постачальника позивача фізичної особи підприємця ОСОБА_3 підтверджений.

В акті перевірки Кременчуцькою ОДПІ вказано, що на момент перевірки не встановлено наявність правових відносин з платниками, установчі документи, свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, первинні та інші документи яких у судовому порядку визнані недійсними (сторінка 7 акту).

В ході дослідження посилань відповідача, судом встановлено, що відносно постачальника позивача фізичної особи підприємця ОСОБА_3 Кременчуцькою ОДПІ не виявлено обставин, які б спростовували фактичне здійснення, чи товарність таких господарських операцій. Кременчуцькою ОДПІ не надано жодного доказу, який би спростовував правильність документального оформлення операцій, за проведення яких ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" сформований податковий кредит, не доведено про відсутність товарів (робіт, послуг) чи відсутність об'єктивних можливостей поставки товарів (робіт, послуг) постачальником на користь позивача.

Відповідно до положень статті 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

В акті перевірки Кременчуцькою ОДПІ зазначено, що за результатами опрацювання податкових періодів, починаючи з період виникнення від'ємного значення, не встановлено розбіжностей у податковій звітності (завищення податкового кредиту, заниження податкових зобов'язань контрагентом) (сторінка 7 акту).

З наведеного вбачається про фактичну сплату постачальником ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" до бюджету сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість по господарських операціях за якими позивачем в ціні отриманих товарів (робіт, послуг) сплачені постачальникам суми податку на додану вартість.

Кременчуцька ОДПІ вказує на порушення позивачем вимог пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, за яким не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу; та положень пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, за яким платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Позивачем до матеріалів справи надано копії податкових накладних від 08 лютого 2011 року №1169, 15 березня 2011 року №354, від 04 травня 2011 року №43, які оформлені у відповідності із наведеними вимогами пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України.

Крім того, до матеріалів справи в повному обсязі надані документи первинного бухгалтерського обліку, на підставі яких сформований склад податкового кредиту ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" по правовідносинах із фізичною особою підприємцем ОСОБА_3, копії рахунків про оплату замовлень, видаткових накладних, податкових накладних, платіжних доручень про сплату грошових коштів в оплати за поставлений товар, накладні про перевезення вантажу.

Зазначені документи відповідають вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" відповідно до положень статтей 1-3, 9 якого дія Закону поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. Фіксують і підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення документи, створені у письмовій або електронній формі які відповідно до положень підпункту 1.2 пункту 1 Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88 є первинними документами.

Первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій є, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Підпунктами 2.4, 2.16 пункту 2 Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88 передбачено, що первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим і нормативним актам, встановленому порядку приймання, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей та іншого майна, порушують договірну і фінансову дисципліну, завдають шкоди державі, власникам, іншим юридичним і фізичним особам. Такі документи повинні бути передані керівнику підприємства, установи для прийняття рішення.

З усього наведеного вбачається про відсутність порушень ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" вимог пункту 198,6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України за яким бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення.

Відповідно, висновок Кременчуцької ОДПІ про завищення ТОВ "НВП "Магнус ЛТД" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за травень 2011 року на 106,00 грн. та завищення показника рядка 19 (від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду) декларації за травень 2011 року на 53,00 грн. є неправомірним, а податкові повідомлення-рішення від 23 серпня 2011 року №0000982302/156, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за травень 2011 року на 106,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн., від 23 серпня 2011 року №0000972302/157, яким зменшений розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за травень 2011 року на 53,00 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1,00 грн. - протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Відповідно до положень частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Магнус ЛТД"до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській областіпро визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області від 23 серпня 2011 року №0000982302/156 та №0000972302/157.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Магнус ЛТД" витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 10 жовтня 2011 року.

СуддяА.Б. Головко