Ухвала суду № 20235595, 19.12.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2011
Номер справи
2а-9551/11/1470
Номер документу
20235595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

19 грудня 2011 р. справа № 2а-9551/11/1470

Суддя Миколаївського окружного адімністративного суду Гордієнко Т. О., розглянув позовну заяву і додані до неї матеріали

товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес-Буд",

пр. Леніна, 12, кв. 50, м. Миколаїв, 54029

додержавної податкової інспекції у Заводському районі

м. Миколаєва , вул. Г.Петрової, 2-А, м. Миколаїв, 54029

провизнання незаконними дій, скасування акта від 16.09.11р.

№ 3320/23-200/31159868, скасування податкових повідомлень - рішень від 04.10.11р. № 0000023500, 0000033500 від 04.10.11р.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Антарес-БУД" звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва про 1) визнання незаконними дій співробітників податкових органів під час складання акта перевірки №3320/23-200/31159868 від 16.09.2011р. та винесення податкових повідомлень-рішень №0000023500 та №0000033500 від 04.10.2011р., 2) скасування акта перевірки від 16.09.2011р. №3320/23-200/31159868 "Про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес-БУД" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010р. по 30.06.2011р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010р. по 30.06.2011р., 3) скасування податкових повідомлень-рішень №0000023500 та №0000033500 від 04.10.2011р.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Позивач оскаржує дії відповідача, які виразились в зазначені в акті перевірки певних обставин, з якими позивач не погоджується, тобто останній по суті оскаржує не дії відповідача, а висновки акта перевірки та викладені в ньому обставини.

Акт перевірки не є тим рішенням субєкта владних повноважень, яке б само по собі породжувало для субєкта господарювання певні правові наслідки, було спрямовано на регулювання тих чи інших відносин і мало обовязковий характер для субєктів цих відносин, та, відповідно, могло бути предметом адміністративного позову. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені податковим органом порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому його оцінка, в тому числі і оцінка дій посадових осіб податкового органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акту.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин включає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо предявлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже не підпадають під судову юрисдикцію.

У разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині заявлених позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес-БУД" до державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва про скасування акта перевірки від 16.09.2011р. №3320/23-200/31159868 "Про результати документальної планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "Антарес-БУД" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010р. по 30.06.2011р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010р. по 30.06.2011р.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.

Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т. О. Гордієнко