Постанова № 20234436, 06.12.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2011
Номер справи
2а-8028/11/1470
Номер документу
20234436
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв.

06.12.2011 р. справа № 2а-8028/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинському О.В.,

за участю

прокурора: Дзюбан О.В. (посвідчення від 26.03.2011 р. № 253);

представника позивача 1: ОСОБА_1 (довіреність від 15.07.2011 р. № 41/1-8-762 п);

представника позивача 2: ОСОБА_2 (довіреність від 03.11.2011 р. № 41/1-8-1008 п);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського транспортного прокурора,

вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області,

вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042 доФізичної особи - підприємця ОСОБА_3, АДРЕСА_1 простягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн., Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (ЄДРПОУ 23411600, рахунок 31112106700009, одержувач - Державний бюджет Первомайського району, КЕКД 21081100, ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013) штрафні санкції у сумі 510 (пятсот десять) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя Ю.І. Продан

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

06.12.2011 р. справа № 2а-8028/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинському О.В.,

за участю

прокурора: Дзюбан О.В. (посвідчення від 26.03.2011 р. № 253);

представника позивача 1: ОСОБА_1 (довіреність від 15.07.2011 р. № 41/1-8-762 п);

представника позивача 2: ОСОБА_2 (довіреність від 03.11.2011 р. № 41/1-8-1008 п);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського транспортного прокурора,

вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області,

вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042 доФізичної особи - підприємця ОСОБА_3, АДРЕСА_1,

Миколаївська область, 55200 простягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн., В С Т А Н О В И В:

Миколаївський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій у сумі 510 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведеної Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області перевірки, встановлено порушення відповідачем порядку здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом, за наслідками якої до нього застосовані фінансові санкції у сумі 510 грн.

Представники Миколаївської транспортної прокуратури та Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити їх повністю.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах.

У судовому засіданні 6 грудня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом установлено та матеріалами справи підтверджено, що 4 липня 2011 року державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу "ЗАЗ-Daewoo", номерний знак НОМЕР_2, що використовувався відповідачем для автомобільних перевезень, за результатами якої складено акт № 235883, в якому встановлено порушення ним абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-ІІІ "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон № 2344-ІІІ), експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.

На підставі зазначеного акту перевірки керівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області прийнято постанову від 19 липня 2011 року № 137472 про застосування до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 фінансових санкцій у сумі 510 грн.

Надаючи правової оцінки цим обставинам та відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до пункту 1 Положення Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року № 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" (далі - Положення), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно з підпунктом 1 пункту 4 цього Положення, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення (абзаци 2, 5 пункту 5 Положення).

Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року № 888, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 зазначеного Положення, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 39 Закону № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є, зокрема, для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України (частина 6 статті 39 Закону № 2344-ІІІ).

Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону № 2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 510 грн.).

Згідно з пунктами 27, 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області 22.07.2011 р. надсилало на адресу відповідача копію постанови від 19 липня 2011 року № 137472 про застосування фінансових санкцій у сумі 510 грн., яка отримана ним 01.08.2011 р. (про що свідчить підпис на поштовому повідомленні про вручення), проте на час звернення до суду з цим позовом і розгляду справи, останнім так і не виконана.

Відповідно до частинам 1, 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Згідно з частиною 1 статті 72 КАС, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, позовні вимоги про стягнення з нього фінансових санкцій у сумі 510 грн., підлягають задоволенню.

Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 КАС, стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (55200, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (ЄДРПОУ 23411600, рахунок 31112106700009, одержувач - Державний бюджет Первомайського району, КЕКД 21081100, ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013) штрафні санкції у сумі 510 (пятсот десять) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя Ю.І. Продан

Повний текст постанови складено та підписано 7 грудня 2011 року.