Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.11.2011 р. Справа № 2а-87/11/1470
м.Миколаїв
11:35
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Асафової О.Д.,
представника позивача: ОСОБА_1- дов.№41/1-8-762 від 15.09.2011,
відповідача: ОСОБА_2,
представника прокуратури: Радченко В.І. посв.№86 від 15.09.2011,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомОчаківський міжрайонний прокурор, вул. Леніна, 2а,Очаків,Миколаївська область,57500 в інтересах держави в особіГоловна ДІ на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14,Київ,01001 доОСОБА_2, АДРЕСА_2 простягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., в с т а н о в и в: Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 1700,0 грн. В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем постанова №107084 від 25.08.2010 про застосування фінансових санкцій не виконана, сума штрафу не сплачена. У судовому засіданні представники позивача та прокуратури підтримали свої доводи, викладені у адміністративному позові.
Відповідач проти позову заперечує, вказуючи на неправомірність винесеної постанови.
Судовий процес фіксувався за допомогою технічного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 23.11.2011 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»від 08.09.2004 №1190, Головна автоінспекція здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт та є юридичною особою, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи.
Відповідно до п.1 наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»від 14.12.2005 №888, територіальні органи Головавтоінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтоінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтоінспекції в Миколаївській області, які здійснюють державний контроль за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006 №1567 органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження субєкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
25.08.2010 на підставі завдання на перевірку №062309 від 23.06.2010 (арк.спр.9) державним інспектором територіального управління Головавтоінспекції у Миколаївській області була проведена перевірка субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатами перевірки був складений акт №182456 від 01.07.2010 (арк.спр.8), згідно якого були виявлені порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»- відсутня ліцензійна картка. Відповідач з визначеним актом ознайомлений та надав свої заперечення щодо викладеного в акті.
Згідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
25 серпня 2010 року постановою №107084 про застосування фінансових санкцій виконуючим обовязки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, який діяв в межах своїх повноважень, застосовано відповідальність до відповідача за вищевикладені порушення у виглядів фінансових санкцій в сумі 1700,0 грн. (арк.спр.4).
Постанова була надіслана відповідачу та отримана ним особисто 02.09.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк.спр.5)
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»08.11.2006 №1567, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідачем постанова №107084 від 25.08.2010 про застосування до нього фінансових санкцій була оскаржена до Миколаївського окружного адміністративного суду. Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 21.10.2010 в задоволені адміністративного позову СПД ОСОБА_2 було відмовлено повністю. Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.02.2011 постанова Миколаївського окружного адміністративного суду від 21.10.2010 залишена без змін. Постанова Миколаївського адміністративного суду від 21.10.2010 набрала законної сили 08.02.2011.
Відповідач у судовому засіданні 23.11.11 підтвердив, що фінансова санкція ним не сплачена. Посилання відповідача на неправомірність застосування до нього 1700,0 грн фінансової санкції на підставі постанови №107084 від 25.08.2010, відхиляється судом оскільки дане питання не є предметом у даній справі.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАСУ, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, АДРЕСА_2 (відомості про банківські реквізити відсутні, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті пр. Перемоги, 14, м. Київ (р/р 31113106700008, ЄДРПОУ 23396934, КЕКД 21081100) 1700,0 грн. фінансових санкцій по постанові №107084 від 25.08.2010.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя М.В. Мавродієва
Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України
та підписана суддею 28 листопада 2011 року