Постанова № 20232106, 07.09.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
2а-3979/11/1470
Номер документу
20232106
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

07.09.2011 р.                                                                                 Справа № 2а-3979/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Малих О.В., в порядку письмового провадження за

адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул.. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001)

до Закритого акціонерного товариства «Болгарка»(вул. Виноградна, 1-а, с. Таборівка, Вознесенський район, Миколаївська область, 56500)

про стягнення заборгованості в сумі 6011,74 грн.

ВСТАНОВИВ

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі –позивач) звернувся до суду із позовною заявою про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Болгарка»(надалі –відповідач) адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 6011,74 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач до 16.04.2011 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 5956,25 грн. за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами у 2010 році, та пеню в розмірі 55,49 грн.

Від представників відповідача та позивача надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутністю, в порядку письмового провадження.

Згідно п. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутністю. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі-Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньообіковї чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч. 4 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»підприємства, установи і організації незалежно від форми власності мають щомісяця подавати центрам зайнятості за місцем їх реєстрації адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.

За даними Вознесенського міськрайцентру зайнятості Миколаївського обласного центру зайнятості відповідач звітів за формою № 3-ПН «Про наявність вакансій»для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями за 2010 рік не надавало (а.с. 7).

Відповідно до ст.. 20 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбачених ст.. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.

Відповідач повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції в сумі 5956,25 грн. за одне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами у 2010 році, що підтверджується наданими звітом за формою № 10-ПІ від 14.04.2011 року (а.с. 6) та розрахунком (а.с. 5). За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2010 рік відповідачу нарахована пеня в розмірі 55,49 грн., що підтверджується наданим позивачем розрахунком (а.с. 5). Загальна заборгованість відповідача за 2010 рік складає 6011,74 грн.

Загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів складає 6011,74 грн., з яких :

-          адміністративно господарські санкції в сумі 5956,25 грн.;

-           пені в сумі 55,49 грн.

Відповідач суму штрафних санкцій не оскаржив, у встановлені строки добровільно не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 –163, КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Болгарка» (вул. Виноградна, 1-а, с. Таборівка, Вознесенський район, Миколаївська область, 56500, р/р 26006302151576 Філія «Відділення Промінвестбанку в м. Вознесенськ Миколаївської області», МФО 326289, код ЄДРПОУ 30342773) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, отримувач Держбюджет Центрального району 50070000, банк отримувача: ГУДКУ у Миколаївській області, р/р 31218230700006, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23626096) заборгованість в сумі 6011,74 грн. (шість тисяч одинадцять гривень 74 коп.), з яких: адміністративно господарські санкції в сумі 5956,25 грн.; пеня в сумі 55,49 грн.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                                                           О.В. Малих