Постанова № 20230461, 08.09.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2011
Номер справи
2а-5904/11/1470
Номер документу
20230461
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв.

08.09.2011 р.                                                   справа № 2а-5904/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинського О.В.,

за участю представника

позивача: Лагуті (довіреність від 01.06.2011 р. б/н);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського обласного віділення фонду соціального

захисту інвалідів,

вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доКомунального підприємства "Новобузьке",

вул. Леніна, 42, м. Новий Буг, Новобузький район,

Миколаївська область, 55600 простягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-

господарських санкцій у розмірі 473,26 грн., Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Новобузьке" (55600, Миколаївська область, Новобузький район, м. Новий Буг, вул. Леніна, 42, код ЄДРПОУ 36021926) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, ЄДРПОУ 23626096, р/р 31218230700006 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013) пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 473 (чотириста сімдесят три) грн. 26 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя                                                                                 Ю.І. Продан

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

08.09.2011 р.                                                                                 справа № 2а-5904/11/1470

          Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинського О.В.,

за участю представника

позивача: Лагуті (довіреність від 01.06.2011 р. б/н);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів,

вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доКомунального підприємства "Новобузьке",

вул. Леніна, 42, м. Новий Буг, Новобузький район,

Миколаївська область, 55600 простягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-

господарських санкцій у розмірі 473,26 грн., В С Т А Н О В И В:

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Відділення) звернулося до суду з позовом до Комунального підприємства "Новобузьке" (далі - Підприємство) про стягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 473,26 грн.

Позов обґрунтовано тим, що Миколаївський окружний адміністративний суд постановою від 16 серпня 2010 року стягнув з Підприємства на користь Відділення адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у сумі 6215,79 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у сумі 115,32 грн., яку він сплатив лише у грудні 2011 року, чим порушив вимоги, встановлені частиною 4 статті 20 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон № 875-ХІІ, у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин).

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, тому судом визнано за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

У судовому засіданні 08.09.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що Миколаївський окружний адміністративний суд постановою від 16 серпня 2010 року стягнув з Підприємства на користь Відділення адміністративно -господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у сумі 6215,79 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у сумі 115,32 грн.,

Відповідно до наявних в матеріалах справи засвідчених копій виписок по рахунках Головного управління Державного казначейства України в Миколаївській області, Підприємство повністю сплатило адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у сумі 6215,79 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у сумі 115,32 грн. 10 березня 2011 року.

Надаючи правової оцінки цим обставинам та відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до преамбули Закону № 875-ХІІ, цей Закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

Згідно з частиною 2 статті 20 Закону № 875-ХІІ, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону (частини 3, 4 статті 20 Закону № 875-ХІІ).

Відповідно до пунктів 3.4-3.6 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 223, нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу). У випадку, коли строк сплати збігається з вихідним (святковим) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня, а пеня нараховується, починаючи з другого робочого дня після вихідного (святкового) дня. Нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідач сплатив повністю Відділенню адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій 10 березня 2011 року, тобто з порушенням терміну, встановленого частиною 4 статті 20 Закону № 875-ХІІ.

Розмір пені у сумі 473,26 грн. підтверджується доданим до матеріалів справи відповідним розрахунком.

З урахуванням викладеного позовні вимоги Відділення про стягнення з Підприємства пені, донарахованої за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 473,26 грн. підлягають задоволенню повністю.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

          

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Новобузьке" (55600, Миколаївська область, Новобузький район, м. Новий Буг, вул. Леніна, 42, код ЄДРПОУ 36021926) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, ЄДРПОУ 23626096, р/р 31218230700006 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013) пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 473 (чотириста сімдесят три) грн. 26 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя                                                                                 Ю.І. Продан

Повний текст постанови складено та підписано 9 вересня 2011 року.