Постанова № 20228317, 15.04.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2011
Номер справи
2а-1992/11/1470
Номер документу
20228317
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.04.2011 р.                                                                                 Справа № 2а-1992/11/1470

          м.Миколаїв

11:06

Миколаївський оружний адміністративний суд у складі судді Мавродієвої М.В.,

за участю:

секретаря Богзи Н.А.,

представника позивача: не з’явився,

представника відповідача: не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомПрокурор Ленінського району м. Миколаєва, вул. Південна, 52,Миколаїв,54034 в інтересах держави в особіДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва, вул. Гмирьова, 1/1,Миколаїв,54028 доТОВ "АГРО ФЛАГМАН", вул. Чайковського, 39,Миколаїв,54018 простягнення 2380,0 грн., з яких: 1190,0 грн. заборгованість по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0004531520 від 25.08.10, 510,0 грн. по податку на прибуток підприємств по податковому повідомленню-рішенню №0006191510 від 16.11.2010 та №0004771510 від 21.09.2010 та 680,0 грн. комунального податку по податковому повідомленню-рішенню №0006131530 від 15.11.2010 та №0005211530 від 24.09.2010, в с т а н о в и в: Прокурор Ленінського району м.Миколаєва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Миколаєва звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Флагман» 2380,0 грн., з яких: 1190,0 грн. заборгованість по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0004531520 від 25.08.10, 510,0 грн. по податку на прибуток підприємств по податковому повідомленню-рішенню №0006191510 від 16.11.2010 та №0004771510 від 21.09.2010 та 680,0 грн. комунального податку по податковому повідомленню-рішенню №0006131530 від 15.11.2010 та №0005211530 від 24.09.2010.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідачем отримані та неоскаржені податкові повідомлення-рішення №0004531520 від 25.08.10, №0006191510 від 16.11.2010 та №0004771510 від 21.09.2010, №0006131530 від 15.11.2010 та №0005211530 від 24.09.2010, якими до відповідача застосовані фінансові санкції.

Ухвала суду від 21.03.2011 направлена за юридичною адресою відповідача, повернулась з відміткою поштової установи про незнаходження відповідача за вказаною адресою (арк.спр.29-32).

          Відповідач відповідно до ст.ст.19,22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (арк.спр.34-36). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з’ясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

Крім того, в матеріалах справи міститься довідка про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 13.03.2010 (арк.спр.10), з якої вбачається, що за юридичною адресою –вул.Чайковського, 39, м.Миколаїв, 54018 ТОВ «Агро Флагман»не знаходиться.

За вказаних обставин, суд вважає недоцільним відкладення розгляду справи у зв’язку з неприбуттям відповідача вперше у судове засідання.

          У судовому засіданні 15.04.2011 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Відповідач перебуває на обліку в ДПІ як платник податків з 30.09.2009 за №2120/2341281 (арк.спр. 6).

21.08.2010 позивач здійснив невиїзну документальну перевірку відповідача, щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2009, січень-травень 2010 року про що був складений акт перевірки №6712/15-20/36700961 (арк.спр. 12).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III, а саме:

- не своєчасне подання податкових декларацій по податку на додану вартість за період з грудня 2009 по травень 2010;

- неповернення свідоцтва платника ПДВ у строки, визначені законодавством, або його затримку.

Відповідальність за вказані правопорушення встановлена п.17.1.1 ст.17 Закону України України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0004531520/0, яким застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 1190,0 грн., у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну затримку не подання розрахунку (10 х 17 грн. = 170 грн. x 7 = 1190,0 грн.) (арк.спр.11).

21.09.2010 позивач здійснив невиїзну документальну перевірку відповідача, щодо своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток за 1 квартал 2010 року та 1 півріччя 2010 року, про що був складений акт перевірки №7390/15-10/36700961 (арк.спр. 16).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III, а саме:

- не своєчасне подання податкової декларації по податку на прибуток за 1 квартал 2010 року та 1 півріччя 2010 року.

Відповідальність за вказані правопорушення встановлена п.17.1.1 ст.17 Закону України України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0004771510/0, яким застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 340,0 грн., у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну затримку не подання розрахунку (10 х 17 грн. = 170 грн. х 2 = 340,0 грн.) (арк.спр.15).

24.09.2010 позивач здійснив невиїзну документальну перевірку відповідача, щодо своєчасності подання податкової звітності по комунальному податку за 4 квартал 2009 року, 1 та 2 квартали 2010 року, про що був складений акт перевірки №7730/15-340/36700961 (арк.спр. 20).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III, а саме:

- не своєчасне подання податкового розрахунку по комунальному податку за 4 квартал 2009 року, 1 та 2 квартали 2010 року.

Відповідальність за вказане правопорушення встановлена п.17.1.1 ст.17 Закону України України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006131530/0, яким застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 170,0 грн., у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну затримку не подання розрахунку (10 х 17 грн. = 170 грн. х 3 = 510,0 грн.) (арк.спр.19).

15.11.2010 позивач здійснив невиїзну документальну перевірку відповідача, щодо своєчасності подання податкової звітності по комунальному податку за 3 квартал 2010 року, про що був складений акт перевірки №8801/15-10/36700961 (арк.спр. 18).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III, а саме:

- не своєчасне подання податкового розрахунку по комунальному податку за 3 квартал 2010 року.

Відповідальність за вказане правопорушення встановлена п.17.1.1 ст.17 Закону України України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006131530/0, яким застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 170,0 грн., у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну затримку не подання розрахунку (10 х 17 грн. = 170 грн.) (арк.спр.17).

16.11.2010 позивач здійснив невиїзну документальну перевірку відповідача, щодо своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток за 9 місяців 2010 року про що був складений акт перевірки №8765/15-10/36700961 (арк.спр. 14).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III (який діяв на момент виникнення правовідносин), а саме:

- не своєчасне подання податкової декларації по податку на прибуток за 9 місяців 2010 року.

Відповідальність за вказане правопорушення встановлена п.17.1.1 ст.17 Закону України України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0006191510/0, яким застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 170,0 грн., у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну затримку не подання розрахунку (10 х 17 грн. = 170 грн.) (арк.спр.13).

Оскільки відповідач не знаходиться за своєю юридичною адресою, вказані податкові повідомлення-рішення, у відповідності з п.п.4.9 п.4 «Порядку направлення органами ДПС України податкових повідомлень платникам податків»розташовані на дошці податкових оголошень, що підтверджується актами про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень (зворотна сторона арк.спр.11, 13, 15, 17, 18).

Оскільки зазначені податкові повідомлення-рішення направлені на адресу відповідача, яка зазначена в довідці ЄДРПОУ, відповідачем не оскаржено в адміністративному та судовому порядках, визначені позивачем податкові зобов’язання вважається узгодженим в розумінні ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який діяв на момент виникнення правовідносин).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на момент виникнення правовідносин) органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.

У відповідності зі статтями 6, 8, 10 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 13.09.2010 виставлена перша податкова вимога №1/600, а 14.10.2010 виставлена друга податкова вимога №2/641, обидві вимоги розміщені на дошці податкових оголошень, про що свідчать акти про неможливість вручення податкових вимог (зворотна сторона арк.спр.8, 9) та залишились не погашеними.

Таким чином, станом на 17.02.2011 за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 2380,0 грн., з яких: 1190,0 грн. заборгованість по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0004531520 від 25.08.10, 510,0 грн. по податку на прибуток підприємств по податковому повідомленню-рішенню №0006191510 від 16.11.2010 та №0004771510 від 21.09.2010 та 680,0 грн. комунального податку по податковому повідомленню-рішенню №0006131530 від 15.11.2010 та №0005211530 від 24.09.2010.

          Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.          

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Флагман», вул.Чайковського, 39, м.Миколаїв, 54018 (банківські реквізити не відомі, код ЄДРПОУ 36700961) на користь Держави 2380,0 грн., з яких: 1190,0 грн. заборгованість по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0004531520 від 25.08.10, 510,0 грн. по податку на прибуток підприємств по податковому повідомленню-рішенню №0006191510 від 16.11.2010 та №0004771510 від 21.09.2010 та 680,0 грн. комунального податку по податковому повідомленню-рішенню №0006131530 від 15.11.2010 та №0005211530 від 24.09.2010.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя                                                                                           М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності зі ст. 163 КАС України

та підписана суддею 20 квітня 2011 року