Постанова № 20227328, 19.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2011
Номер справи
2а-13154/11/1370
Номер документу
20227328
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 грудня 2011 р. № 2а-13154/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Демяновського Г.С.

за участю секретаря судового засідання Бугари Д.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Яворівський завод залізобетонних конструкцій" до Державної податкової інспекції у Яворівському районі Львівської області про визнання частково нечинними податкових повідомлень-рішень №0010801510 від 19.12.2005 р., №0010811510 від 19.12.2005 р., №0010821510 від 19.12.2005 р., -

в с т а н о в и в:

ВАТ "Яворівський завод залізобетонних конструкцій" звернулось до Господарського суду Львівської області з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Яворівському районі Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 27.10.2011 року справу за позовом ВАТ "Яворівський завод залізобетонних конструкцій" направлено для розгляду до Львівського окружного адміністративного суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач стверджує, що дії ДПІ у Яворівському районі по оформленню результатів перевірки та застосуванні штрафних санкцій вчинені всупереч вимог Конституції України, Законів «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення платниками податків податкових зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», Наказів ДПА України №327, 328 та є незаконними. Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов заперечив з підстав викладених у запереченні на адміністративний позов. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити у їх задоволенні в повному обсязі.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ВАТ „Яворівський завод залізобетонних конструкцій" звернулось з позовною заявою до суду з вимогою до ДПІ у Яворівському районі про визнання не чинними податкових повідомлень-рішень від 19.12.05: № 0010801510/0, яким визначено суму штрафних санкцій за порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на землю у розмірі 3840,67 грн., № 0010811510/0, яким визначено суму штрафних санкцій за порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на землю у розмірі 2477.62 грн., № 0010821510/0, яким визначено суму штрафних санкцій за порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на землю у розмірі 941,74 грн. на загальну суму 7260.00 грн.

Заявою по уточнення позовних вимог позивач зменшив позовні вимоги і просить визнати частково нечинними податкові повідомлення-рішення ДПІ у Яворівському районі Львівської області №0010801510 від 19.12.2005 р. на суму 3609,11 грн., №0010811510 від 19.12.2005 р. на суму 1792,86 грн., №0010821510 від 19.12.2005 р. на суму 787,14 грн.

Судом встановлено, що в оспорюваному рішенні податкового органу № 00110801510 від 19.12.2005 зазначено, що ВАТ «ЯЗЗБК»на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(Закон №2181) за затримку на 139 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податковогомвобовязання в розмірі 7681,34 грн. зобов'язаний сплатити штраф в розмірі 50% у сумі 3840,67 грн.

Як вбачається з п.17.3 ст.17 Закону №2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею прирівнюється до сплати (стягнення ) податку. З огляду на це та приймаючи до відома положення п.2.2) Наказу ДПА України від 17.03.01 №110 із змінами та доповненнями, оспорюваним рішенням ДПІ у Яворівському районі визначило ВАТ «ЯЗЗБК»податкове зобовязання на суму 3840,67 грн. Згідно п..5.2, ст..5 Закону №2181 датою визначення податкового зобовязання у випадку, коли обовязок по його визначенню покладено на податковий орган, є дата отримання платником відповідного повідомлення. При цьому, граничною датою сплати цього податкового зобовязання є термін, вказаний у повідомлені податкового органу. Оспорюване рішення податкового органу отримано платником податків 24.01.2008 р. Отже, в силу дії ст.5 Закону №2181, саме в цей день платнику податків податковим органом було визначено податкове зобовязання по сплаті штрафних санкцій на суму 3840,67 грн.

Як вбачається з акту перевірки від 19.12.2005 р. №691/15-0/05512302, що став підставою для винесення оспорюваного рішення, та долучених до акту розрахунку штрафних санкцій судом встановлено, що ДПІ у Яворівському районі порушено приписи ст. 15 Закону №2181, оскільки податкове зобовязання в сумі 1800,14 грн. визначене з перевищенням строку 1095 днів, протягом яких податковий орган може визначити податкове зобовязання.

Також, до оспорюваного рішення включено суму 493,17 грн штрафних санкцій нарахованих на розстрочені "'платежі, що не відповідає вимогам ст.17 Закону №2181, оскільки на момент проведення перевірки відповідний договір про розстрочення розірваним не був.

Крім того, до оспорюваного рішення включено суму 1315,80 грн, нараховану на своєчасно сплачені податкові зобовязання, тобто підстав застосовувати штраф в цій частині у відповідача не було.

Судом встановлено, що позивачем допущено порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобовязання по відношенню до розрахунку №1 від 30.01.05 на 107 календарних дні, за що обгрунтованим є стягнення штрафу в сумі 67, 17 грн.

Крім цього, в оспорюваному рішенні податкового органу № 00110811510 від 19.12.2005 зазначено, що ВАТ «ЯЗЗБК»на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(Закон №2181) за затримку на 89 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 12388,10 грн. зобовязаний сплатити штраф в розмірі 20% у сумі 2477,62 грн.

У відповідності до п.17.3 ст.17 Закону №2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею прирівнюється до сплати (стягнення ) податку. З огляду на це та приймаючи до відома положення п.2.2) Наказу ДПА України від 17.03.01 №110 із змінами та доповненнями, оспорюваним рішенням ДПІ у Яворівському районі визначило ВАТ «ЯЗЗБК»податкове зобовязання на суму 2477,62 грн.

Згідно п.5.2, ст.5 Закону №2181 датою визначення податкового зобовязання у випадку, коли обовязок по його визначенню покладено на податковий орган, є дата отримання платником відповідного повідомлення. При цьому, граничною датою сплати цього податкового зобовязання є термін, вказаний у повідомлені податкового органу. Оспорюване рішення податкового органу отримано платником податків 24.01.2008 р. Отже, в силу дії ст.5 Закону №2181, саме в цей день платнику податків податковим органом було визначено податкове зобовязання по сплаті штрафних санкцій на суму 2477,62 грн.

Як вбачається з акту перевірки від 19.12.2005 р. №691/15-0/05512302, що став підставою для винесення оспорюваного рішення, та долучених до акту розрахунку штрафних санкцій позивачем встановлено, що ДПІ у Яворівському районі порушено приписи ст. 15 Закону №2181, оскільки податкове зобовязання визначене з перевищенням строку 1095 днів, протягом яких податковий орган може визначити податкове зобовязання.

Як вбачається з акту перевірки від 19.12.2005 р. №691/15-0/05512302, що став підставою для винесення оспорюваного рішення, та долучених до акту розрахунку штрафних санкцій судом встановлено, що ДПІ у Яворівському районі порушено приписи ст.15 Закону №2181, оскільки податкове зобов'язання в сумі 1015.66 грн. визначене з перевищенням строку 1095 днів, протягом яких податковий орган може визначити податкове зобовязання.

Також, до оспорюваного рішення включено суму 131,50 грн штрафних санкцій нарахованих на розстрочені платежі, що не відповідає вимогам ст. 17 Закону №2181, оскільки на момент проведення перевірки відповідний договір про розстрочення розірваним не був.

До розрахунку штрафних по опорюваному рішенню санкцій включено суму 165,43 грн, яка була сплачена ще до 23.06.03., до початкової дати періоду, за який проводилась перевірка 19.20.05.

Крім того, до розрахунку штрафу включена сума 480,27 грн, нарахована на невизначений документ.

Крім цього, судом встановлено, що в оспорюваному рішенні податкового органу № 0010821510 від 19.12.2005 зазначено, що ВАТ «ЯЗЗБК»на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(Закон №2181) за затримку на 29 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 12388,10 грн. зобовязаний сплатити штраф в розмірі 10% у сумі 941,74 грн.

Згідно п.17.3 ст.17 Закону №2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею прирівнюється до сплати (стягнення ) податку. З огляду на це та приймаючи до відома положення п.2.2) Наказу ДПА України від 17.03.01 №110 із змінами та доповненнями, оспорюваним рішенням ДПІ у Яворівському районі визначило ВАТ «ЯЗЗБК»податкове зобовязання на суму 941,74 грн. Згідно п..5.2, ст.5 Закону №2181 датою визначення податкового зобовязання у випадку, коли обовязок по його визначенню покладено на податковий орган, є дата отримання платником відповідного повідомлення. При цьому, граничною датою сплати цього податкового зобовязання є термін, вказаний у повідомлені податкового органу.

Оспорюване рішення податкового органу отримано платником податків 24.01.2008 р. Отже, в силу дії ст..5 Закону №2181, саме в цей день платнику податків податковим органом було визначено податкове зобовязання по сплаті штрафних санкцій на суму 941,74 грн.

Як вбачається з акту перевірки від 19.12.2005 р. №691/15-0/05512302, що став підставою для винесення оспорюваного рішення, та долучених до акту розрахунку штрафних санкцій судом встановлено, що ДПІ у Яворівському районі порушено приписи ст. 15 Закону №2181, оскільки податкове зобовязання в сумі 596,20 грн. визначене з перевищенням строку 1095 днів, протягом яких податковий орган може визначити податкове зобовязання.

До оспорюваного рішення включено суму 46,17 грн штрафних санкцій нарахованих на розстрочені платежі, що не відповідає вимогам ст. 17 Закону №2181, оскільки на момент проведення перевірки відповідний договір про розстрочення розірваним не був.

Також до розрахунку штрафних по опорюваному рішенню санкцій включено суму 206,54 грн, яка була сплачена ще до 23.06.03., до початкової дати періоду, за який проводилась перевірка 19.20.05.

Крім того, до розрахунку штрафу включена сума 199,68 грн, нарахована на своєчасно сплачене податкове зобовязання (своєчасність сплати підтверджується платіжними дорученнями долученими до справи).

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Тому суд вважає,що слід визнати частково нечинними податкові повідомлення-рішення ДПІ у Яворівському районі Львівської області №0010801510 від 19.12.2005 р. на суму 3609,11 грн., №0010811510 від 19.12.2005 р. на суму 1792,86 грн., №0010821510 від 19.12.2005 р. на суму 787,14 грн..

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 24, 71-86, 143, 146, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Визнати частково нечинними податкові повідомлення-рішення ДПІ у Яворівському районі Львівської області №0010801510 від 19.12.2005 р. на суму 3609,11 грн., №0010811510 від 19.12.2005 р. на суму 1792,86 грн., №0010821510 від 19.12.2005 р. на суму 787,14 грн.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: підпис- з оригіналом звірено.

Суддя Демяновський Г.С.