ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2011 р. № 2а-12524/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря Галійчук А.В.,
за участю представника позивача Холявки І.Я., представника відповідача
Гнатковської М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, в якому просить стягнути з відповідача кошти в розмірі 198 030,00 грн. В обгрунтування позовний вимог зазначає, що позивачем у результаті проведеної перевірки капітального ремонту (реконструкції) Народного дому «Збоїщ»на вул. Малехівська, 32, у м. Львові встановлено правопорушення, а саме: проведення капітального ремонту Народного дому «Збоїщ»відбулося без дозволу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю та без погодження проектної документації. Постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 1/25-ш від 03.11.2009 року до відповідача застосовано штраф в розмірі 198 030,00 грн., який станом на день подання позову до суду не сплачений, а, відтак, підлягає примусовому стягненню.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
В судовому засіданні у відповідності до ст.52 КАС України у якості належного відповідача залучено Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, як правонаступника Управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.
Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнав, письмових заперечень на позов не подав, просив у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) обєкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».
Згідно ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»здійснення будівельних робіт на обєктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Територіальні органи Держархбудінспекції мають право давати у межах своїх повноважень обовязкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушення вимог законодавства тощо.
Згідно ч.9 ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій»експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об'єктів будівництва забороняється.
Державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій»здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.
Відповідно до Положення «Про інспекцію архітектурно-будівельного контролю у Львівській області»інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Львівській області є територіальним органом Державної архітектурно - будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 р. №69, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.
22.07.2009 р. Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва з приводу капітального ремонту (реконструкції) Народного дому «Збоїщ»по вул. Малехівська,32 у м. Львові, про що складено відповідний акт №17/ш, яким встановлено правопорушення, а саме: проведення капітального ремонту Народного дому «Збоїщ»відбулося без дозволу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю та без погодження проектної документації.
На підставі акта №17/ш від 22.07.2009 р., позивачем винесено припис №1/53-ш від 23.07.2009р., яким зобовязано Управління культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009р. №502 в 30-ти денний термін з дня отримання припису в установленому законом порядку погодити проектну документацію та відповідно до ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»подати документи для отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до п. 8 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»припис-обовязкова до виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) субєкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
23.10.2009 р. позивачем проведено позапланову перевірку (повторно) з питань виконання вимог припису №1/53-ш від 23.07.2009р., якою встановлено, що припис Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради не виконано, документів для отримання дозволу не подано, про що свідчить Акт перевірки №80-ш від 23.10.2009 р.
Згідно приписів абзацу 8 частини 1 статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх обєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі вказаного Акту від 23.10.2009р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області 23.10.2009 р. складено протокол про правопорушення у сфері містобудування та винесено постанову №1/25-ш 03.11.2009 р. про накладення штрафу на Управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в розмірі 198 030,00 грн. за правопорушення у сфері містобудування.
З матеріалів справи вбачається, що Господарським судом Львівської області винесено рішення від 25.07.2011 р. у справі за позовом Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Інспекції державного архітектурно будівельного контролю у Львівській області, за участю третьої особи що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Приватного підприємства «Мідея» про визнання недійсною постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 03.11.2009 р. № 1/25-ш, яким відмовлено в задоволенні позову. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 07.10.2011р. Рішення господарського суду Львівської області від 25.07.2011р. у справі №20/15 залишено без змін, а апеляційну скаргу Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради без задоволення. На даний час постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 03.11.2009 р. № 1/25-ш не скасована та не виконана відповідачем.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення в повному обсязі, і тому слід стягнути з Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради штраф у розмірі 198 030,00 грн.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (м.Львів, пл. Ринок, 1,) в користь державного бюджету України (Шевченківський район м. Львова р/р 31115106700007 в ГУДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПО 22389441) штраф у розмірі 198030,00 грн. (сто девяносто вісім тисяч тридцять гривень).
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 20.12.2011 року.
Суддя Журомська М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Журомська М.В.