Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2011 р. № 2а-12465/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М., розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова до Львівської філії Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Трансстрой»про стягнення податкової заборгованості
в с т а н о в и в :
Скорочене провадження у справі відкрито 02.11.2011 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, повернулась на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до довідки ДПІ у Франківському районі м. Львова за Львівською філією Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Трансстрой»рахується заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємств в сумі 2212,00 грн.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що заборгованість ЛФ ПП «ВКФ «Трансстрой»по податку на прибуток складають штрафні фінансові санкції, визначені ДПІ у Франківському районі м. Львова в зв'язку з порушенням підприємством п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4, ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», про що податковим органом складено акти про порушення податкового законодавства та винесено податкові повідомлення-рішення:
- акт №6807/15-1/25248037 від 31.12.2010 року з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року,11 місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року, 2009 рік, І квартал 2010 року, І квартал 2010 року, І півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року;
- податкове повідомлення-рішення №0019631510/0 від 31.12.2010 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в сумі 2210,00 грн.;
- акт №2376/15-1/25248037 від 07.10.2011 року з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за 2010 року;
- податкове повідомлення-рішення №0009771510 від 10.10.2011 року,, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 1,00 грн.;
- акт №2395/15-1/25248037 від 10.10.2011 року з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2011 року;
- податкове повідомлення-рішення №0010201510 від 11.10.2011 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 1,00 грн.
ДПІ у Франківському районі м. Львова вживались заходи щодо погашення податкового боргу, зокрема направлено податкову вимогу форми №798 від 09.03.2011 року, якою визначено суму податкового боргу 2210,00 грн.
Спірні правовідносини регулюються Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (далі ПК України), орган стягнення, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
У п. 57.1 ст.57 ПК України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57 ПК України, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування
Згідно з п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобовязань.
Податковим боргом згідно з п.14.1.175 ст. 14 ПК України є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п.4 ст.102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Судом встановлено, що вжиті податковим органом заходи щодо погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом у встановленому законом порядку не мали позитивних наслідків.
Суд бере до уваги те, що податкове зобовязання відповідача є узгодженим.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.
Згідно вимог ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Львівської філії Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Трансстрой»(адреса місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. Гвардійська, буд. 18, кв.9, ЄДРПОУ 25248037) на користь Державного бюджету України кошти в сумі 2212 (дві тисячі двісті дванадцять) гривень.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України не стягуються.
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Сакалош В.М.