Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2011 р. № 2а-11167/11/1370
м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
зал судових засідань № 6
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Луценка Ю.С.,
прокурора Горідько К.М.,
представник позивача не зявився,
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Залізничного району м. Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Відкритого акціонерного товариства «Львів-Інтуртранс»про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
прокурор Залізничного району м. Львова звернувся до суду із вказаним вище адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Відкритого акціонерного товариства «Львів-Інтуртранс», в якому просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 57181 грн. 77 коп.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості з податку на додану вартість, адміністративні штрафи та інші санкції, податку з доходів фізичних осіб, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища, невжиттям відповідачем заходів щодо погашення вказаної вище заборгованості, що зумовило звернення позивача до суду.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив, що суми податків та фінансових санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені. Просив позов задовольнити повністю.
Представник позивача в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі. Проте, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, а тому суд ухвалив розглядати справи без участі представника позивача.
Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Львів-Інтуртранс», що знаходиться за адресою: 79041, м. Львів, вул. Кузневича, 2, код ЄДРПОУ - 13829036, зареєстрований державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради як юридична особа 15.01.1997 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Залізничному районі м. Львова з 05.05.1997 року за № 13829036, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 20.09.2011 року № 30616/10/29-016.
Як вбачається з матеріалів справи податковий борг відповідача складається з податку на додану вартість, адміністративні штрафи та інші санкції, податку з доходів фізичних осіб, комунального податку, збору за забруднення навколишнього природного середовища
Сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 18567 грн. 99 коп., в тому числі пеня у розмірі 123 грн. 32 коп., що підтверджується податковою декларацією № 9005810921 від 20.12.2010 року.
Сума податкового боргу за адміністративні штрафи та інші санкції становить 11099 грн. 00 коп., в тому числі пеня у розмірі 22 грн. 04 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0000012401 від 15.04.2011 року.
Сума податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб становить 25025 грн. 80 коп. в тому числі пеня в розмірі 1777 грн. 57 коп., що підтверджується податковими деклараціями № 9001234832 від 18.03.2011 року, № 9001235664 від 18.03.2011 року, № 9002378638 від 20.04.2011 року, № 9003243438 від 17.05.2011 року.
Сума податкового боргу за комунальний податок становить 165 грн. 75 коп., що підтверджується розрахунком № 9006472320 від 20.01.2011 року.
Сума податкового боргу по збору за забруднення навколишнього середовища становить 399 грн. 75 коп., в тому числі пеня у розмірі 55 коп., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0004011503 від 16.06.2011 року.
Таким чином суд встановив, що сума податкового боргу відповідача становить 57181 грн. 77 коп., що також підтверджується довідкою ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 21.09.2011 року № 30788/9/19/19-023/1511 про заборгованість по платежах до бюджету.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу. Позивачем надіслано на адресу відповідача податкову вимогу від 08.12.08 року № 1/1070 та від 12.01.2009 року № 2/79, вказані вимоги залишились без задоволення.
Доказів сплати вказаної вище суми податкового боргу відповідачем не подано, таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 57181 грн. 77 коп.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 57181 грн. 77 коп.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Львів-Інтуртранс», код (ЄДРПОУ 13829036) на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 57181 грн. 77 коп. (пятдесят сім тисяч сто вісімдесят одна гривня сімдесят сім копійок).
3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 грудня 2011 року.
Суддя Гулик А.Г.