Постанова № 20225421, 07.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2011
Номер справи
2а-6604/11/1370
Номер документу
20225421
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2011 р. № 2а-6604/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карпяк О.О.

при секретарі судового засідання Денькович Л.І.

за участю представників сторін:

від позивача не зявилася

від відповідача не зявилася

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова

до ОСОБА_1

пропро стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів , в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів.

Ухвалою від 30 вересня 2011 року відкрито провадження у справі.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що проведеною КРУ у Львівській області ревізією окремих питань фінансової господарської діяльності УДАІ ГУМВСУ у Львівській області за період з 01.01.2008 по 30.06.10 (акт № 08-22/52 від 16.11.10) встановлено, що в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів власниками транспортних засобів у 235 ти випадках частково, у 1711 ти випадках повністю сплачено податок з власників транспортних засобів до бюджету, а посадовими особами Львівського ВРЕР ДАІ проведено первинну реєстрацію транспортного засобу, в тому числі ОСОБА_1, яка здійснила 04.07.09 першу реєстрацію транспортного засобу марки MERSEDES BENZ, д.н.з НОМЕР_2, 2001 року р.в., кузов НОМЕР_1, обєм двигуна 2148 см. куб. без сплати податку з власників транспортних засобів, що підтверджується реєстром первинної реєстрації Львівським ВРЕР ДАІ транспортних засобів, придбаних за кордоном. Таким чином фактично відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів до бюджету.

Представник позивача в судове засідання не зявився, подав заяву про слухання справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень на позов не подала.

Постанова в повному обсязі складена та підписана 07 грудня 2011 року.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази та давши їм оцінку, суд встановив наступне.

Згідно Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час здійснення першої реєстрації транспортних засобів в Україні, сума податку, що підлягає сплаті, становить 15 036 грн.

Згідно реєстру первинної реєстрації Львівським ВРЕР ДАІ за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року легкових, вантажних автомобілів та автобусів придбаних за кордоном ОСОБА_1 здійснила 04.07.09 першу реєстрацію транспортного засобу марки MERSEDES BENZ VITO, 110 д.н.з НОМЕР_2, 2001 року р.в., кузов НОМЕР_1, обєм двигуна 2148 см. куб.

Згідно довідки ДПІ у Франківському районі м. Львова № 12315/17-115 від 24.05.2011 року податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 15036,00 грн. від 04.07.2011 року згідно даних наявних у МРЕВ квитанції до місцевого бюджету Франківського району м. Львова не надходило.

ДПІ у Франківському районі м. Львова направлено корінець повідомлення № 9366/10/17-115 від 19.04.2011 року відповідачу про запрошення до ДПІ у Франківському районі м. Львова.

Згідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Згідно ст. 14 цього ж Закону до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Згідно ст. 20 цього ж Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього ж Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно ст. 2 цього ж Закону, об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі вантажні - код 8704.

Згідно ст. 3 цього ж Закону, перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.

Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Згідно ч. 6 ст. 5 цього ж Закону фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Згідно ч. 5 ст. 6 цього ж Закону, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього ж Закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки. Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.

Згідно ст. 7 цього ж Закону у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.

Згідно ст. 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в України»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Податок з власників наземних транспортних засобів сплачується фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки - перед проведенням першої реєстрації в Україні. Перша реєстрація транспортних засобів на імя відповідача здійснена 04.07.2009 року. Оскільки на імя відповідача здійснено першу реєстрацію транспортних засобів, відтак відповідач є платником податку з власників наземних транспортних засобів.

Сума податку з власників транспортних засобів, яка мала бути сплачена відповідачем під час першої реєстрації до місцевого бюджету Франківського району м. Львова, не зарахована, що підтверджується довідкою ДПІ у Франківському районі м. Львова від 24.05.2011 року за № 12315/17-115.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Відповідач заперечень та доказів сплати податку не надав.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова, підлягають задоволенню повністю.

З урахуванням ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) до місцевого бюджету Франківського району м. Львова (р/р 33219808700005, код платежу 12020200, код одержувача 22406168, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 15036 (п'ятнадцять тисяч тридцять шість) гривень 00 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

З оригіналом згідно

Суддя Карп'як Оксана Орестівна