Постанова № 20223956, 13.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2011
Номер справи
2а-11098/11/1270
Номер документу
20223956
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 грудня 2011 року Справа № 2а-11098/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:Ірметової О.В.

при секретарі: Іванович К.В.

за участю сторін:

прокурора: Ногіна О.М.

представник позивача:Жданова А.В.;

представник відповідача:не зявився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом Прокуратури Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу охорони здоровя Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 в сумі 3453, 32 грн., -

В С Т А Н О В И В:

28 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокуратури Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу охорони здоровя Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 в сумі 3453, 32 грн.

В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що за період з липня 2011 року по жовтень 2011 року включно Управління пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області відповідачу предявлено для відшкодування фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 на суму 3453,32 грн., що відображено в картці особового рахунку відповідача та які відповідачем не відшкодовано.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі, надали пояснення, аналогічні позовним вимогам та просили суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідача у судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, від нього на адресу суду надійшла заява, в якій він визнав позовні вимоги в повному обсязі та просив розглянути справу за відсутністю його представника.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач Відділ охорони здоровя Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області зареєстрований як юридична особа Антрацитівською районною державною адміністрацією Луганської області 27 грудня 2010 року за № 1362102 0000 000835, та знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області, як платник збору на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно розрахункам фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з липня 2011 року сума фактичних витрат складала 863,33 грн. щомісячно.

Згідно довідки розрахунку суми боргу, борг по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій утворився за період з 25.07.2011 по 25.10.2011 та складає на день звернення до суду з позовом 3453,32 грн.

Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємство отримувало, що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача зробленому на розрахунку з зазначенням дати отримання.

Розрахунки фактичних витрат підприємством не оскаржені в установленому Законом порядку, тобто суму по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій визнано, але до теперішнього часу добровільно суму боргу підприємство не сплатило.

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” платниками збору на обовязкове державне пенсійне страхування є субєкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх обєднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, обєднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи-субєкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Пунктом 1 ст. 2 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, обєктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б"“з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. Таким чином виплати по оплаті пільгових пенсій відшкодовуються Пенсійному фонду за рахунок відповідних підприємств.

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року N 1058-ІУ пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” суми пільгових пенсій, сплачених відповідно пп. “б”- “з” статті 13 зазначеного Закону та фактичні витрати на їх доставку, відшкодовуються Пенсійному фонду України підприємством, установою, організацією, на якому працював пенсіонер, за рахунок коштів на оплату праці до досягнення працівником пенсійного віку: 60 років - чоловіки, 55 років - жінки.

Відповідно до п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (підп. 6.8 п. 6 вищезазначеної Інструкції). Не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Порядок надіслання підприємствам повідомлень про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій встановлений п. 6 Інструкції про порядок обчислення сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.03 № 231-1 та зареєстрованої в Мінюсті України 16.01.04 № 64/8663.

Крім того, на адресу суду від відповідача надійшла письмова заява, в якій відповідач зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідачвизнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, позовні вимоги про стягнення заборгованість по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторонисубєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 51, 72, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області до Відділу охорони здоровя Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 в сумі 3453, 32 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відділу охорони здоровя Антрацитівської районної державної адміністрації Луганської області (вул. Говорова, буд. 1, м. Антрацит, Луганська область, 94605, код ЄДРПОУ 36649916) на користь Управління пенсійного фонду України в місті Антрациті та Антрацитівському районі Луганської області (вул.. Радянська, 19, м. Антрацит, Луганська область, 94613, код ЄДРПОУ 37530472) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період 25.07.2011 по 25.10.2011 за Списком № 2 у сумі 3453,32 (три тисячі чотириста пятдесят три гривні 32 копійки) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 13 грудня 2011 року.

<Текст >

СуддяО.В. Ірметова