Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 грудня 2011 року Справа № 2а-11154/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Тихонова І.В.
секретаря: Калашнікові Д.О.
за участю представників сторін:
позивача: Лиманюка М.А.
відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Луганську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Колективного підприємства “Сєвєродонецьке ЖЕУ”про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 428,34 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Колективного підприємства “Сєвєродонецьке ЖЕУ”про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 428,34 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» зареєстровано як юридична особа у Сєвєродонецькій міський раді, про що зроблено запис в журналі реєстраційних справ № 13831200000001056 від 07.08.2002 року і присвоєно ідентифікаційний номер юридичної особи 05432023. 05.09.2002 року підприємство взято на облік ДПІ в м.Сєвєродонецьку в якості платника податків. Підприємство є платником податків і зборів, передбачених ПК України. Станом на 16.11.2011 року за підприємством утворився податковий борг з податку на додану вартість в сумі 428,34 грн. (в тому числі пеня за несвоєчасну сплату податкових зобовязань в сумі 160,34 грн.), що підтверджується деклараціями № 18839 від 19.05.2008 року, № 20978 від 12.06.2008 року, № 28086 від 17.07.2008 року, № 35893 від 12.08.2008 року, № 41347 від 19.09.2008 року, № 46705 від 14.10.2008 року, № 56368 від 13.11.2008 року, № 59961 від 09.12.2008 року, № 15639 від 16.04.2009 року. Позивачем, з метою стягнення податкового боргу, відповідачу було вислано 27.10.2006 року першу податкову вимогу за № 1/293 та 16.10.2008 року другу податкову вимогу за № 2/332. У Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 01.04.2005 року внесено запис про реєстрацію податкової застави КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» за номером 1831966. Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідача залишається несплаченим.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування”втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно ч.1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”, податок на додану вартість, плата за землю, збір за забруднення навколишнього природного середовища належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі закон №2181), податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 закону №2181, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону 2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону 2181 процедура адміністративного оскарження закінчується:
останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;
днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобовязання платника податків.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий боргсума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» зареєстрований виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області як юридична особа за № 1383120 0000 001056, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.5-7).,
Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області, про що свідчить свідоцтво № 16628794 від 19.09.2002 року (а.с.11).
15 травня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 22,00 грн. (а.с.13-14).
03 червня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 163,00 грн. (а.с.15-16).
01 липня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 6,00 грн. (а.с.17-18).
06 серпня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 11,00 грн. (а.с.19-20).
19 вересня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 6,00 грн. (а.с.21-22).
06 жовтня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 31,00 грн. (а.с.23-24).
12 листопада 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 6,00 грн. (а.с.25-26).
08 грудня 2008 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 6,00 грн. (а.с.27-28).
15 квітня 2009 року відповідачем подано до ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2009 року, в якій в рядку 27 підприємство самостійно визначило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 6,00 грн. (а.с.29-30).
За несвоєчасну сплату податкового боргу ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області відповідачу було нараховано пеню в загальній сумі 160,34 грн.
Позивачем відповідачу було вручено перша податкова вимога від 27.10.2006 року № 1/293 та другу податкову вимогу від 16.10.2008 року № 2/332, які були отримані уповноваженою особою підприємства (а.с.31-32).
Згідно розрахунку податкового боргу КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» станом на 16.11.2011 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 428,34 грн., з яких недоїмка 268,00грн., пеня 160,34 грн. (а.с.12).
У витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 01.04.2005 року внесено запис про реєстрацію податкової застави КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» за номером 1831966 (а.с.33).
Оскільки за КП «Сєвєродонецьке ЖЕУ» обліковується податкова заборгованість на загальну суму 428,34 грн., яка є узгодженою та обовязковою до сплати, позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими.
Питання про розподіл судових витрат зі сплати судового збору судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати державного мита (судового збору).
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 12 грудня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 12 грудня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Колективного підприємства “Сєвєродонецьке ЖЕУ” про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 428,34 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Колективного підприємства “Сєвєродонецьке ЖЕУ” (ідентифікаційний номер 05432023 місцезнаходження: 93400, вул..Заводська, 21а, м.Сєвєродонецьк, Луганська область) кошти за податковим боргом з податку на додану вартість в сумі 428,34 грн.(чотириста двадцять вісім гривень 34 коп.) з рахунків у банках, обслуговуючих платника на р/р 31111029700080, код платежу 14010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач УДК в м.Сєвєродонецьку, код отримувача 24046627.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 16 грудня 2011 року
СуддяІ.В.Тихонов