Постанова № 20223798, 15.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2011
Номер справи
2а-10761/11/1270
Номер документу
20223798
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 грудня 2011 року Справа № 2а-10761/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою Управління пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м.Луганська до Приватного підприємства "Нікафарм" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

15 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов.

21 листопада 2011 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду було відкрито провадження у справі за вказаним позовом та призначено справу до розгляду в скороченому провадженні, оскільки позивачем предявлено вимогу, передбачену пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, а позовні вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу було встановлено десятиденний строк для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.

У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову.

Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В судовому засіданні встановлено, що Приватне підприємство "Нікафарм" зареєстроване в Управлінні пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м.Луганська як платник страхових внесків з 29.04.1999 року за № 3-0644.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку вказаного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до ч. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

При вирішенні справи судом взято до уваги , що відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від8 липня 2010р. № 2464-VІ (далі Закон № 2464-VІ) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок,збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захистуувипадках, передбачених законодавством, прав застрахованихосіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на момент розгляду справи Приватне підприємство "Нікафарм" має заборгованість за період з 22.08.2011 року по 01.10.2011 року по сплаті єдиного внеску за рахунок несплачених страхових внесків нарахованих в сумі 2713,89 грн., що підтверджується структурою боргу (а.с.9-10).

Згідно з пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, зокрема, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

На суму заборгованості позивачем була сформована вимога від 04.10.2011 року № Ю-623/У на суму 2713,89 грн. (а.с.7), яку відповідач отримав, що підтверджується підписом на корінці вимоги (а.с.8), однак сума заборгованості сплачена не була.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Суд дійшов до висновку, що відповідно до наведених вимог законодавства Управлінням пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська правомірно була сформована вимога на всю суму боргу.

Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 6 названого Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Як вбачається з абз. 1 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Відповідно до вимог абз. 6 та 7 ч. 4 ст. 25 названого Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десятиробочих днівзднянадходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених вабзацішостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до судуз позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулюванняспорів,передбачені законом, не застосовуються.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м.Луганська до Приватного підприємства "Нікафарм" про стягнення заборгованості задовольнити.

<Текст >

Стягнути з Приватного підприємства "Нікафарм" (ідентифікаційний номер 30409282) адреса: 91021, м.Луганськ, вул.Ліньова, 79/144, р\р 26008196408001 ЛФ «Приватбанк», МФО 304795 на користь Управління пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м.Луганська (ідентифікаційний номер 21792324) адреса: 91002, м. Луганськ, вул. К.Лібкнехта,9а, р/р 25607312725 в ЛОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 304665 заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2713,89 грн. (дві тисячі сімсот тринадцять грн. 89 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч 8 ст. 182-3, ст. ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

<Текст >

СуддяК.В. Агевич