Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-4337/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Нагібіної Г.П. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Будагроальянс»про стягнення податкового боргу.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Кіровоградська обєднана державна податкова інспекція (далі позивач) звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з приватного підприємства «Будагроальянс»(далі відповідач) податковий борг у розмірі 1708,67 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі 1697,47 грн. та комунальному податку у розмірі 11,20 грн.
Позивач зазначає, що податковим органом формувалися та надсилалася відповідачеві перша та друга податкові вимоги, проте податковий борг залишився не сплаченим.
Позивач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, у судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач у судове засідання повторно не зявився, до суду повернулися поштові відправлення з повістками про виклик до суду з відміткою відділення поштового звязку про неможливість вручення (а.с. 35, 46).
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців внесено запис про відсутність приватного підприємства «Будагроальянс»за вказаним його місцезнаходженням.
За правилами, встановленими частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 р. № 2747-IV (далі КАС України) розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Частиною шостою статті 128 КАС України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи викладене, суд вирішив розгляд справи здійснити у порядку письмового провадження.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до абзацу другого статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року N 509-XII, завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних
цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», передбачена можливість державної податкової інспекції звертатися до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Абзацом 1 пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі Податковий кодекс) встановлено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з підпунктом 41. 1. 1. пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 41.5 цієї ж статті встановлено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.Отже, законом передбачена можливість звернення органів державної податкової служби до адміністративного суду з позовами про стягнення з фізичних та юридичних осіб податкового боргу.
Приватне підприємство «Будагроальянс»зареєстроване як юридична особа, відомості про нього включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 41-43).
Згідно з поданими звітними податковими деклараціями з ПДВ за жовтень та листопад 2008 року відповідачем самостійно визначено податкове зобовязання з цього податку у розмірі 1576,00 грн. та 192,00 грн. відповідно (а.с. 5-12).
У звязку з переплатою по картці особового рахунку податковий борг відповідача поз зазначеним деклараціям складає 677,47 грн. (а.с. 25).
За неподання податкової звітності з ПДВ Кіровоградською ОДПІ щодо відповідача винесені податкові повідомлення рішення від 22.04.2010 року:
-0002761520/0 на суму 170,00 грн.;
-0002731520/0 на суму 850,00 грн.
Зазначені податкові повідомлення рішення, у звязку з неможливістю вручення платникові податків, були розміщені на дошці податкових оголошень Кіровоградської ОДПІ (а.с. 13-17).
Крім того, відповідно до поданого підприємством до Кіровоградської ОДПІ податкового розрахунку комунального податку за четвертий квартал 2008 року відповідачем визначено проте не сплачено податкове зобовязання у розмірі 20,40 грн.
У звязку з переплатою по кратці особового рахунку, податковий борг відповідача зі сплати комунального податку складає 11,20 грн.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Податковий борг відповідача підтверджується також зворотнім боком облікової картки платника податків з податку на додану вартість та комунального податку (а.с. 24-30).
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Кіровоградською ОДПІ сформовано та направлено відповідачу першу податкову вимогу від 03.12.2008 р. № 1/2286 на суму 485,47 грн. та другу податкову вимогу від 04.03.2009 р. на суму 688,67 грн., які, у звязку з неможливістю вручення, були розміщені на дошці податкових оголошень Кіровоградської ОДПІ (а.с. 22, 23).
Відповідно до абзацу четвертого підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами »від 21.12.2000 р. № 2181-III, чинного на час формування та надіслання відповідачеві податкових вимог та розміщення її на дошці податкових оголошень Кіровоградської ОДПІ, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Суд вважає, що податковим органом сформовано та надіслано відповідачу податкові вимоги, відтак позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення податкового боргу.
Відповідачем доказів повної або часткової сплати податкового боргу у розмірі 1708,67 грн. або доказів оскарження вищевказаних податкових повідомлень-рішень суду не надано.
Компютерна програма «Документообіг адміністративних судів»відомостей стосовно оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень - рішень не містить.
На підставі викладеного, враховуючи, що рішення субєкта владних повноважень, не змінене або скасоване у встановленому законом порядку, є обовязковим для виконання особою, щодо якої таке рішення прийняте, а податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 1708,67 грн., тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
З огляду на те, що відповідно до статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках провадяться за рішенням суду, при чому частково врегульований механізм компетенції податкового органу в прийнятті рішення про погашення усієї суми податкового боргу, суд вважає за можливе здійснити таке стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача.
Частиною четвертою статті 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 3, 35, 71, 94, 128, 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Будагроальянс»про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство «Будагроальянс» (ідентифікаційний код 32095732) на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції кошти за його податковим боргом у розмірі 1708 (одна тисяча сімсот вісім) гривень 67 коп. на рахунок: УДК у місті Кіровограді, банк: ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016, ідентифікаційний код 24145329, рахунок № 34122999700002.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду, апеляційної скарги через Кіровоградській окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.П. Нагібіна