Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2011 року 2а-3430/11/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Виноградової О.І.
при секретарі судового засідання Савранчуку А.В.
за участю:
представника позивача - не прибув,
представника відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс. Технології. Дизайн."
про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
26 липня 2011 р. Державна податкова інспекція в Обухівському районі Київської області (далі – позивач) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс. Технології. Дизайн.» (далі – відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 89 357 грн 91 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача існує заборгованість зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток та комунального податку на загальну суму 89 357 грн 91 коп., яка підлягає сплаті.
Письмових заперечень проти позову від відповідача до суду не надходило.
Суд у судовому засіданні, дослідивши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, встановив таке.
24 листопада 2009 р. відповідач зареєстрований як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 9), та взятий на облік платника податків з 26 листопада 2009 р. за № 3173, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 27 квітня 2011 р. № 172/10/3173 (а.с. 11).
20 жовтня 2010 р. відповідачем було подано до позивача декларацію з податку на додану вартість № 53540, якою самостійно визначено податкове зобов’язання у сумі 92000 грн 00 коп. (далі – декларація № 53540) (а.с. 13-16).
28 вересня, 13 жовтня, 25 жовтня та 14 грудня 2010 р. позивачем були проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість, за результатами яких були складені акти перевірки відповідно №№ 1825/1503/36348964/498, 1987/1503/36348964/514, 2107/1503/36348964/535, 2445/1503/36348964/568 (далі – відповідно акт перевірки №№ 1825/1503/36348964/498, 1987/1503/36348964/514, 2107/1503/36348964/535, 2445/1503/36348964/568) (а.с. 18, 20, 22, 24).
28 вересня, 13 жовтня, 25 жовтня та 14 грудня 2010 р. на підставі названих актів перевірки позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення відповідно № 0005551503/0/2897, яким нараховано відповідачу штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн 00 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0005551503/0/2897), № 0005731503/0/3075, яким нараховано відповідачу штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн 00 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0005731503/0/3075), № 0005981503/0/3242, яким нараховано відповідачу штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн 00 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0005981503/0/3242) та № 0006351503/0/3676, яким нараховано відповідачу штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн 00 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0006351503/0/3676) (а.с. 17, 19, 21, 23).
Названі повідомлення-рішення були розміщенні на дошці податкових повідомлень-рішень, що підтверджується актами від 28 вересня, 13 жовтня, 25 жовтня та 14 грудня 2010 р. відповідно №№ 179/48, 189/50, 192/52, 213/58 (а.с. 27-30).
Крім того, 9 серпня 2010 р. відповідачем було подано до позивача декларацію з податку на прибуток № 39328, якою самостійно було визначено податкове зобов’язання у сумі 397 грн 00 коп. (далі – декларація № 39328) (а.с. 39).
27 травня 2010 р. позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 1283 (а.с. 40).
На підставі названого акта перевірки позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001481502/0/1841, яким нараховано штрафні (фінансові санкції) у сумі 170 грн 00 коп., яке було отримано відповідачем 27 травня 2010 р. (далі – повідомлення-рішення № 0001481502/0/1841) (а.с. 41).
16 червня 2010 р. позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань до бюджету, за результатами якої у цей же день було складено акт № 1165 (а.с. 42).
У цей же день на підставі названого акта перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001901502/0/2055, яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 22 грн 30 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0001901502/0/2055), яке було отримане відповідачем 16 червня 2010 р. (а.с. 43).
До того ж відповідачем були подані позивачу податкові розрахунки комунального податку за 2009 р., І квартал 2010 р. та за ІІ квартал 2010 р., якими самостійно визначено податкове зобов’язання відповідно у сумі 35 грн 70 коп., 124 грн 10 коп. та 51 грн 00 коп. (а.с. 47-49).
21 травня 2010 р. позивачем було проведено перевірку своєчасності подання розрахунку комунального податку, за результатами якої у цей же день складено акт перевірки № 925/1501/36348964/130 (а.с. 50).
21 травня 2010 р. на підставі названого акта перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001641501/0/1772, яким відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн 00 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0001641501/0/1772) (а.с. 51).
24 січня 2011 р. позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати комунального податку, за результатами якої у цей же день складено акт № 334/1501/36348964 (а.с. 88), та на підставі названого акта перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0003341501/0/28, яким відповідачу нараховано штраф у сумі 17 грн 85 коп. (далі – повідомлення-рішення № 0003341501/0/28) (а.с. 87).
7 квітня та 26 липня 2010 р. позивачем були виставлені відповідачу перша та друга податкові вимоги відповідно № 1/262 на суму 35 грн 70 коп. та № 2/490 на суму 1075 грн 01 коп., які були вручені останньому відповідно 23 червня та 21 серпня 2010 р., що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 55-56).
Крім того, позивачем було нараховано відповідачу пеню у сумі 0, 53 грн з податку на прибуток та 1 грн 95 коп. з комунального податку, що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с. 44-46, 53-54).
У зв’язку з несплатою відповідачем існуючої заборгованості у добровільному порядку позивачем було подано даний позов до суду.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181-III (далі – Закон № 2181-III), який був чинним на дату їх виникнення.
Так, згідно з вимогами п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181-III податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як убачається з вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 названого Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до вимог п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як убачається з п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-III, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з вимогами п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 названого закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Закон № 2181-ІІІ втратив чинність з 1 січня 2011 р. у зв’язку з набранням законної сили Податковим кодексом України.
Проте, втрата чинності названим законом не звільняє платника податку від зобов’язання сплатити податковий борг та відповідальності за його несвоєчасну сплату.
Наявні матеріали справи свідчать, що на дату подачі адміністративного позову у відповідача існує борг зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та комунального податку на загальну суму 89 357 грн 91 коп., що підтверджується розрахунком суми позову (а.с. 73-74).
Наявна заборгованість складається з сум податкової заборгованості, визначеної деклараціями №№ 53540, 39328, податковими розрахунками комунального податку за 2009 р., І квартал 2010 р. та за ІІ квартал 2010 р., повідомленнями-рішеннями №№ 0005551503/0/2897, 0005731503/0/3075, 0005981503/0/3242, 000635103/0/3676, 0001481502/0/1841, 00019011502/0/2055, 0001481502/0/1841, 0003341501/0/28 та нарахованої пені (а.с. 13-17, 19, 21, 23, 25, 39, 41, 43, 47-49, 51, 55-56, 87).
Крім того, названа заборгованість відповідачем була частково сплачена: в сумі 4276 грн 82 коп. заборгованості з податку на додану вартість та 35 грн 70 коп. з комунального податку, що підтверджується обліковою карткою платника податку (а.с. 75-81, 52-54).
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що сума боргу, яка підлягає стягненню, складає 89 357 грн 91 коп.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс. Технології. Дизайн." 89 357 (вісімдесят дев'ять тисяч триста п'ятдесят сім) грн 91 коп. на користь держави на розподільчий рахунок р/р 34122999600449, МФО 821018, код 20575292 Банк управління Держказначейства в Київській області по м. Києву.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністартивного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні –протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Виноградова О.І.
Постанова у повному обсязі виготовлена 22 серпня 2011 року.