Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
15 грудня 2011 року Справа № 2а-0870/11797/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Чернова Ж. М. перевіривши матеріали адміністративного
позову: ОСОБА_1
до: Якимівського районного прокурора
про: визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
13.12.2011 ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Якимівського районного прокурора, в якому просить:
-визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо не складання протесту, подання, припису чи постанови відносно порушень Закону України «Про звернення громадян», закладених в п.п.3.8, 3.10 «Інструкції з діловодства в органах прокуратури України»;
-зобов’язати відповідача скласти та винести протест, подання, припис або постанову відносно посадових осіб, що винні в складанні та затвердженні Інструкції з діловодства в органах прокуратури України, таким чином, що зміст її пунктів 3.8 та 3.10 порушує Закон України «Про звернення громадян»;
- Запорізький окружний адміністративний суд у разі виникнення у нього сумнівів під час розгляду цієї справи щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про судовий збір» та ст. 89, ч.3 ст.106 КАС України звернутись до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності Закону України «Про судовий збір» та ст. 89, ч.3 ст.106 КАС України.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, виходячи з наступного:
Згідно із ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду (ч.1 ст.3 КАС України).
Частиною 2 ст.50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Проте, позивачем до позовної заяви не додано копії документу, який посвідчує особу.
Нормами ст.6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що позовними вимогами є визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не складання протесту, подання, припису чи постанови відносно порушень громадянських прав, закладених в п.п.3.8, 3.10 «Інструкції з діловодства в органах прокуратури України», але при цьому ОСОБА_1 не уточнює коли саме та при яких обставинах він дізнався про порушення своїх прав.
Статтею 99 КАС України, встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У такому разі, позивачу необхідно вказати дату коли він дізнався про порушення своїх прав, підтвердити її відповідними доказами, або надати заяву про поновлення строку звернення до суду (п.5 ч.1 ст.106 КАС України).
Згідно із приписами ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві, зокрема, зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Із змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем у справі є Якимівський районний прокурор, проте у прохальній частині позивачем ставляться вимоги до Запорізького окружного адміністративного суду.
Відповідно до вимог п.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з пунктом 14 Інструкції «Про порядок обчислення та справляння державного мита», затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України №15 від 22.04.1993 (зі змінами та доповненнями) при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж.
З 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VІ, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Розмір ставок судового збору з позовних заяв, починаючи з 01.11.2011, визначений за подання до адміністративного суду відповідно п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставки судового збору встановлюються у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).
У відповідності із ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011рік» від 23 грудня 2010 року № 2857-VI мінімальну заробітну плату з 1 січня 2011 року установлено у розмірі 941,00 гривня.
Таким чином, ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено у розмірі 28,23 грн.
Проте, в порушення вищевказаних норм позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Згідно ч.2, ч.6 ст.108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ч.3 ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Якимівського районного прокурора про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
ОСОБА_1 у строк до 20.01.2012 (з урахуванням поштового перебігу) усунути недоліки позовної заяви, а саме надати: належним чином оформлену заяву у відповідності до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, у якій визначити коло відповідачів та конкретизувати, яким чином бездіяльність відповідача порушує права, свободи або інтереси позивача; у разі необхідності - заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, у якій зазначити причини пропуску строку та підстави для його поновлення, до заяви додати належні та допустимі докази, які засвідчують наявність підстав, необхідних для поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду; копію документу, який посвідчує особу (позивача) та документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VІ за наступними реквізитами:
отримувач коштів - Державний бюджет Ленінського району м.Запоріжжя;
МФО –813015;
ЄДРПОУ 34677103;
Банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області;
р/р 31211206700006;
код бюджетної класифікації 22030001;
призначення платежу: судовий збір, код 35450335, прізвище, ініціали, ідентифікаційний номер.
Зазначені документи надіслати до суду супровідним листом з посиланням на номер справи.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.М.Чернова
<Текст >20 січня 2012 року <Текст >
<Текст >