Постанова № 20212897, 30.11.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2011
Номер справи
2а/0570/18313/2011
Номер документу
20212897
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/18313/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Сальковій В.О.

за участю

представників позивача Дацко А.В., Лисенко О.В.

представника відповідача Головінській Н.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації про зобовязання виконати не вчинені дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з уточненим під час судового розгляду позовом до Відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації про зобовязання виконати не вчинені дії.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації за період з 01.08.2007р. по 30.06.2011р. За результатами ревізії був складений акт №03-22/42 від 05.08.2011р., який підписаний завідуючим відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації Алімовим В.В. та головним бухгалтером централізованої бухгалтерії відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації ОСОБА_5 На підставі акту відповідачу направлено вимогу від 10.08.2011 р. № 05-03-08-15/9132 про усунення порушень, виявлених ревізією.

В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на теперішній час залишаються не відшкодованими.

До теперішнього часу порушення не усунуті, що свідчить про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, згідно з якою законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Просить зобовязати відповідача не вчинені дії, зазначені в п. 8 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 10.08.2011 р. № 05-03-08-15/9132 .

Представники позивача в судове засідання зявилися, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити з підстав, які викладені у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, пояснивши, що п. 8 вимоги від 10.08.2011 р. № 05-03-08-15/9132 на теперішній час частково виконано, а саме відповідачу було частково сплачено ВАТ «Техсервіс» зайво сплачені кошти у сумі 1500 грн.

Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно зі статтею 2 Закону України “Про контрольно-ревізійну службу в Україні” головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про контрольно-ревізійну службу в Україні”, плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Судом встановлено, що згідно з п.1.2.1.1 плану роботи контрольно-ревізійного управління в Донецькій області на ІІІ квартал 2011 року проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності відділу освіти Новоазовської районної державної адміністрації за період з 01.08.2007р. по 30.06.2011р.

За результатами перевірки був складений акт №03-22/42 від 05.08.2011р., яким встановлені фінансові порушення, які не усунені на теперішній час: зайво сплачені кошти ТОВ «Укрпромресурс» у розмірі 10172,60грн., СПД-ФО ОСОБА_6 у розмірі 2280,20грн., ТОФ «Ексмарбуд» у розмірі 8726,40грн., ВАТ «Техсервіс» у розмірі 4290,20грн.

Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України “Про контрольно-ревізійну службу в Україні”, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються.

Відповідачем вказана вимога оскаржена не була.

Як вбачається з витягу з банківського рахунку відповідача ВАТ «Техсервіс» було частково сплачено зайво сплачені кошти у сумі 1500 грн.

З огляду на викладене, суд позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Новоазовської Райдержадміністрації про зобовязання виконати задовольняє частково.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 110, 112, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Відділу освіти Новоазовської Райдержадміністрації про зобовязання виконати не вчинені дії задовольнити частково.

Зобовязати Відділ освіти Новоазовської Райдержадміністрації (87600, Донецька область, м. Новоазовськ, вул. Леніна, 13, код ЄДРПОУ 02142709) виконати не вчинені дії, зазначені в п. 8 листа вимоги КРУ в Донецькій області від 10 серпня 2011р. №05-08-15/9132, а саме:

- стягнути з ТОВ «Укрпромресурс» зайво сплачені кошти в сумі 10172,60грн., ТОВ «Ексмарбуд»- 4726,40грн., СПД-ФО ОСОБА_6 у розмірі 2280,20грн., ВАТ «Техсервіс»-2290,20грн.

У задоволені інших вимог відмовити.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 30 листопада 2011р. Постанова виготовлена в повному обсязі 05 грудня 2011р.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Стойка В. В.