УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог
25 листопада 2011 року Справа № 2а/0370/3296/11 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву Державного підприємства "Волиньвугілля" до Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними, визнання неправомірним акта та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Волиньвугілля" звернулося з позовом до Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання дій щодо призначення позапланової документальної невиїзної перевірки неправомірними, визнання неправомірним акта від 23 вересня 2011 року № 805/308/1601/32365965 та зобов’язання відповідача скасувати акт перевірки.
Позовну заяву в частині позовних вимог щодо визнання неправомірним акта перевірки від 23 вересня 2011 року № 805/308/1601/32365965 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв’язку з чим в цій частині позовних вимог ДП «Волиньвугілля» слід відмовити у відкритті провадження на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
За вимогами пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. При цьому названа норма визначає рішення як нормативно-правовий акт чи правовий акт індивідуальної дії.
Згідно із пунктом 3 розділу І Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року № 984 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 року за № 34/18772, акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Отже, акт Нововолинської ОДПІ від 23 вересня 2011 року № 805/308/1601/32365965 не є рішенням (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії) у тому значенні цього терміну, в якому його слід розуміти в контексті положень частини 2 статті 2, пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України, оскільки він не впливає на права та обов'язки позивача, не породжує певних правових наслідків.
Оскільки оскаржуваний позивачем акт перевірки не породжує будь-яких правових наслідків для останнього, не встановлює прав і обов’язків для позивача, тому він не може бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись пунктом1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Державного підприємства "Волиньвугілля" до Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними, визнання неправомірним акта від 23 вересня 2011 року № 805/308/1601/32365965 та зобов'язання вчинити дії в частині позовних вимог щодо визнання неправомірним акта Нововолинської об’єднаної державної податкової інспекції від 23 вересня 2011 року № 805/308/1601/32365965 відмовити.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В. Каленюк