ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 грудня 2011 р. (10:40) Справа №2а-13368/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист»
про стягнення штрафу в сумі 850,00 грн.
за участю представників:
від позивача ОСОБА_1 представник, довіреність № 7/1-1278 від 17.10.2011 р.
від відповідача ОСОБА_2 представник, довіреність № 85 від 25.05.2011 року
Суть спору: Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Відкритого акціонерного товариства «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» (далі відповідач) про стягнення штрафу в сумі 850,00 грн. за порушення вимог містобудівельного законодавства.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.11.2011 року відкрито провадження у адміністративній справі.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 08.12.2010 року, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у адміністративному позові.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував посилаючись на те, що протоколом про правопорушення у сфері містобудування зафіксовано порушення відповідачем Законів України «Про планування і забудову територій» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», тоді як у постанові про накладення штрафу встановлено порушення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Також, представник відповідача пояснив, що постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування Відкритим акціонерним товариством «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» не оскаржено, порушення, на усунення яких видавались приписи, відповідачем не усунені.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно зі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Інспекція державного архітектурно будівельного контролю в АР Крим є урядовим органом державного управління і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України та аналогічним вимогам законодавства України.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим є територіальним органам Державної архітектурно-будівельної інспекції, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй, відповідно до Наказу (Положення) Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19.11.2007, № 317 «Про затвердження Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі».
Згідно з ч. 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038-VI від 17.02.2011 державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю розглядають відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. (ч.ч. 2, 3 ст. 41 Закону).
Ч. 4 ст. 41 Закону передбачено, що посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право:
1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів;
2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону;
3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо:
а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил;
б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» справи про правопорушення, передбачені цим законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право:
безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності;
давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень;
одержувати від замовників, проектних і будівельних організацій та підприємств будівельної індустрії необхідну для виконання покладених на них функцій нормативно-технічну, проектну та іншу документацію;
зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам державних стандартів, норм і правил, затвердженим проектним рішенням або місцевим правилам забудови населених пунктів, здійснюються без дозволу на їх виконання, а так само виробництво і застосування у будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів;
вносити подання відповідним органам про анулювання ліцензій на право провадження окремих видів господарської діяльності у будівництві підприємств, які допускають порушення ліцензійних умов, а також на інших підставах відповідно до закону.
Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України, від 06.04.1995, № 244 Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала.
Відповідно до п. 11 вищенаведеної постанови, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду.
Приписом виданим Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 13.05.2011 року за результатом перевірки Відкритого акціонерного товариства «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» встановлено здійснення будівельних робіт на обєкті котельна, що розташована у м. Ялта, вул. Дражинського, 50, без дозволу інспекції.
Зазначений припис направлений відповідачу та отриманий останнім 18.05.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Позивачем 07.06.2011 року проведено перевірку виконання припису від 13.05.2011 року, за результатами якої винесено припис та складено протокол про правопорушення у сфері містобудування, якими зафіксовано невиконання припису від 13.05.2011 року, порушення законодавства у сфері містобудування та запропоновано накласти штраф на відповідача у розмірі 50 неоподаткованих податком мінімумів доходів громадян у розмірі 850,00 грн.
Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим 20.06.2011 року відносно відповідача прийнято постанову № 41 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244, в розмірі 850,00 грн.
Зазначену постанову направлено відповідачу 24.06.2011 року рекомендованим листом з повідомленням, про що свідчить супровідний лист № 7/1-3424 від 06.07.2011 року.
Визначений Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АРК штраф сплачено не було, в зв'язку з чим інспекція звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» суму штрафних санкцій у розмірі 850,00грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів усунення порушення, зафіксованого в приписах, сплати штрафу у розмірі 850,00 грн. або оскарження постанови № 41 від 20.06.2011 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Таким чином, позовні вимоги належить задовольнити.
У судовому засіданні, яке відбулось 08.12.2011 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 15.12.2011р.
Керуючись ст.ст.160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист» (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Дражинського, 50, ЄДРПОУ 02573711) до Державного бюджету м. Ялта (код бюджетної класифікації доходів 21081100, р/р 31118106700039 УДК у м. Ялти ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 34740850) штраф у розмірі 850,00 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.