Постанова № 20199483, 01.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-11875/11/0170/14
Номер документу
20199483
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 листопада 2011 р. 11:34 Справа №2а-11875/11/0170/14 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря судового засідання Жигалової К.Ю., за участі представників сторін: від прокуратури не з'явився;

від позивача не з'явився;

від відповідача не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м.Євпаторії в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим,Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1700,00 грн.,

Суть спору: заступник прокурора м.Євпаторії (далі прокурор) звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим,Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - позивач) із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.09.2011 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача і прокурор в судове засіданні не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином. Надіслали клопотання про розгляд справи без участі їх представників, наполягали на задоволені позову.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час, та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причин неявки суд не повідомив.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є фізичною особою - підприємцем, реєстраційний номер фізичної особи підприємця ЄДР НОМЕР_1.

27.06.2007 року співробітниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим було проведено перевірку щодо додержання відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки від 25.05.2011 року (а.с.5).

В акті перевірки зазначено, що під час проведення перевірки виявлено надання відповідачем послуг з регулярних перевезень пасажирів із порушенням приписів ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 вказаного Закону: не оформлена схема маршруту, розклад руху, квитково-касовий лист, таблиця вартості проїзду.

На підставі акту перевірки заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим Сулеймановим Т.Р. була прийнята постанова № 117971 від 05.07.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для регулярних пасажирських перевезень є:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно із п. 2.1 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24 листопада 2005 року №803, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2005 року за №1487/11767 ліцензійна картка це документ, який додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) або до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі й видається на кожний автомобільний транспортний засіб.

Пунктом 2.3 Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Держкомстату України від 17 лютого 1998 р. N 74, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 березня 1998 р. за N 149/2589передбачено, що у подорожньому листі повинні міститись відмітки медичного працівника, який виконує передрейсовий медичний огляд і підписом стверджує можливість допуску водія за станом здоров'я до керування автомобілем та механіка (або іншої відповідальної особи перевізника), який записує показання спідометра при виїзді автомобіля з гаража і фактичний час (год., хв.) виїзду автомобіля і підписом стверджує передачу автомобіля водієві у технічно справному стані та дозвіл на виїзд.

Абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції (штраф) за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із ч. 4 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно із пп. 1 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за №1573/11853, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідачем не надано доказів на підтвердження сплати штрафу, застосованого за вказаною постановою № 117971 від 05.07.2011 року, доказів прийняття цієї постанови із порушенням вимог законодавства або доказів її оскарження у встановленому законом порядку, за таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в дохід Держбюджету в м. Євпаторії (р/р 31110106700015 в УДК в м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798) штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.