Постанова № 20199383, 18.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.11.2011
Номер справи
2а-10928/11/0170/18
Номер документу
20199383
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 листопада 2011 р. (15:55 год.) Справа №2а-10928/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Панова О.І., при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1400,00 грн.

представники сторін: не з'явились.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 1400,00 грн.

В позовній заяві позивач вказує, що ФОП ОСОБА_1 має податковий борг зі сплати єдиного податку станом на 16.03.2011 р. у розмірі 1400,00 гривень, яку просить стягнути з відповідача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.09.11 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.09.11 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач та відповідач не забезпечили явку своїх представників у судове засідання 18.11.11 р., хоча про час, дату та місце судового розгляду були повідомлені належним чином та завчасно. Позивач надіслав на адресу суду клопотання про розгляд позову за відсутності його представника та просив розглянути справу за наявними в ній матеріалами. Відповідач не надав заперечень проти позову, про причини не прибуття у судове засідання не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги клопотання представника позивача, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1, 3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в Сімферопольському районі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.

Судом встановлено, що 13.04.2010 року ОСОБА_1 було зареєстровано у якості фізичної особи-підприємця Сімферопольською районного державною адміністрацією АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, взята на облік платника податків 15.04.10 році за номером 23315, що підтверджується довідкою від 15.04.2010 року № 9592.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ДПІ в Сімферопольському районі АРК як платник єдиного податку, що підтверджується корінцем свідоцтва серії НОМЕР_3 та заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 13.04.2010 року.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач є субєктом господарювання, платником єдиного податку, зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Порядок, підстави, строки сплати єдиного податку у 2010 році передбачені Указом Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва", в редакції на момент виникнення спірних правовідносин та Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181.

Згідно з Указом спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.

Відповідно до пункту 2 Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Судом встановлено, що для відповідача встановлено максимальний розмір єдиного податку в розмірі 200,00 гривень.

Судом встановлено, що станом на 16.03.2011 року у відповідача утворилася заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 1400,00 гривень, з розрахунку 200,00 гривень за місяць.

Відповідно до п.1.2., 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, що у п. 1.3. було визначено як податковий борг у разі несплати його у встановлений строк, повноваження щодо здійснення заходів з погашення якого покладено на податкові органи; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобовязання з єдиного податку за 2010 р. в розмірі 1400,00 гривень, в строк, визначений статтею 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III не сплачена, у звязку чим податкове зобовязання в розмірі 1400,00 гривень перетворилося на податковий борг.

Суд враховує, що оскільки податковий борг утворився за 2010 рік, на нього поширюється порядок його стягнення, встановлений Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року.

Судом встановлено, що податковий борг з єдиного податку за 2010 рік в розмірі 1400,00 гривень станом на день розгляду справи ФОП ОСОБА_1 не погашений, що підтверджується випискою з облікової картки платника податків.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ФОП ОСОБА_1 у встановленому законом порядку та строки єдиного податку за 2010 рік в розмірі 1400,00 гривень, є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Відповідно до п.п.20.1.28. ПК України органи податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, для чого можуть звертатися до суду.

Згідно п. 87.11 ст. 88 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішення суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Приймаючи до уваги, що сума податкового боргу у розмірі 1400,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (97570, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг з єдиного податку в сумі 1400,00 гривень код платежу 18050200, р/р 34210379700288, отримувач місцевий бюджет Чистенської сільської ради, банк отримувача УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Панов О.І.