Постанова № 20020959, 29.11.2011, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
29.11.2011
Номер справи
24/022-11
Номер документу
20020959
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01601, м.Київ, пров. Рильський, 8т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.11.2011 № 24/022-11

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:Жук Г.А.

суддів:

секретарі судового засідання Марченко Ю.І.,

за участю представників сторін:

прокурор: Гуцуляк О.В. - пос. № 152,

від позивача: ОСОБА_1 дов. б/н від 12.05.2011 року,

від відповідача: Фіалко В.Д. (директор) - наказ № 63/к від 27.12.1999 року, ОСОБА_2 дов. б/н від 28.10.2011 року

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу № 1591 вих-11 від 16.09.2011 р. Міжрайонної природоохоронної прокуратури Київської області на рішення господарського суду Київської області від 07.09.2011 року

у справі № 24/022-11 (головуючий суддя Лутак Т.В., судді: Черногуз А.Ф., Лилак Т.Д.)

за позовом Державної екологічної інспекції в Київській області

до Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс»

за участю Міжрайонної природоохоронної прокуратури Київської області

про стягнення збитків 255 965, 88 грн.

ВСТАНОВИВ:

12.04.2011року Державна екологічна інспекція в Київській області (позивач) звернулася до господарського суду Київської області з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс» (відповідач) про відшкодування збитків, завданих внаслідок забруднення атмосферного повітря в сумі 255965, 88 грн. (а.с.3-7, т.1).

30.05.2011 року (листом за № 958) Міжрайонний природоохоронний прокурор Київської області повідомив про вступ у дану справу на стороні позивача з метою представництва інтересів держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області, відповідно до ст. 121 Конституції України, ст.ст. 35,36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 29 ГПК України (а.с.69, т.1).

13.07.2011 року Міжрайонний природоохоронний прокурор Київської області, який діє в інтересах держави в особі уповноваженого органу Державної екологічної інспекції в Київській області подав заяву (№ 1130 вих-11) про зменшення розміру позовних вимог, просить стягнути з відповідача збитки в сумі 47344, 77 грн. (а.с. 89-90, т.1).

Рішенням господарського суду Київської області від 07.09.2011року у справі № 24/022-11 позов задоволено частково. Присуджено до стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс» заподіяні державі збитки в сумі 1141, 76 грн. В іншій частині позову позивачу відмовлено (а.с.270-280, т.1).

Приймаючи рішення у справі, місцевий господарський суд дійшов висновку, що відповідачем допущено правопорушення в галузі охорони атмосферного повітря, чим заподіяно державі збитки в сумі 1141,76 грн.

При цьому, суд самостійно визначив розмір збитків, посилаючись на Методику розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря № 639 від 10.12.2008 року, лист Міністерства охорони здоровя України від 02.09.2011 року № 569 та Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами), затверджені Наказом Міністерства охорони здоровя України від 09.07.1997 року № 201.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Міжрайонна природоохоронна прокуратура Київської області подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення місцевого господарського суду та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги заявник посилається на те, що місцевим господарським судом при прийнятті рішення порушені норми матеріального та процесуального права. Апелянт стверджує, що судом першої інстанції, всупереч, вимог п. 1.4. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня 2008 року № 639, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 січня 2009 р. за № 48/16064 (далі-Методика № 639), здійснено власний розрахунок збитків, заподіяних державі за наднормативних викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в той час, як таки розрахунки повинні здійснюватися державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 17.10.2011року апеляційну скаргу Міжрайонної природоохоронної прокуратури Київської області на рішення господарського суду від 07.09.2011року у справі прийнято до провадження та призначено розгляд справи у судовому засіданні.

Ухвалою від 01.11.2011 року розгляд скарги відкладався на 15.11.2011 року у звязку із неявкою в судове засідання представників позивача.

У судовому засіданні 15.11.2011 року оголошувалася перерва до 29.11.2011 року.

Ухвалою від 15.11.2011 року строк розгляду справи продовжено на 15 днів за клопотанням сторін.

15.11.2011 року Київським апеляційним господарським судом направлено запит до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо розяснення п. 3.11. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, яка затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня 2008 року № 639, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21 січня 2009 р. за № 48/16064 щодо тлумачення періоду, за який мають нараховуватися збитки.

У судовому засіданні 29.11.2011 року представник позивача та прокурор підтримали вимоги апеляційної скарги, просили скасувати рішення місцевого господарського суду та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.

Представники відповідача у судових засіданнях та у відзиві на апеляційну скаргу, заперечили проти доводів апелянта, просили рішення місцевого господарського суду залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

Відповідно до ст. 101 ГПК України, у процесі перегляду справи, апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково наданими доказами, якщо заявник обґрунтував неможливість їх надання суду в першій інстанції з причин, що не залежали від нього, повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не звязаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення або ухвали місцевого суду у повному обсязі.

Судова колегія Київського апеляційного господарського суду, розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши представників сторін, дослідивши представлені докази в їх сукупності, перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права встановила наступне.

08.07.2010 р. Державною екологічною інспекцією в Київській області було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства відповідачем, якою встановлено, що ВАТ «Васильківська фірма «Екогазсервіс» здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без відповідного дозволу, чим порушило вимоги ст.ст. 10, 11 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря», про що складено Акт від 08.07.2010 року (а.с.11, т.1). 08.07.2010 р. інспектором Державної екологічної інспекції в Київській області було винесено припис б/н щодо усунення виявлених в ході перевірки порушень вимог природоохоронного законодавства, зокрема приписано отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, копію дозволу надати до Державної екологічної інспекції в Київській області (а.с.12, т.1).

За результатами перевірки державною екологічною інспекцією в особі в особі державного інспектора з ОНПС Київської області Кронжко Р.О. нараховані збитки заподіяні державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в сумі 255 965, 88 грн.

13.07.2010 року позивач направив відповідачу претензію № 86 про відшкодування збитків наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та розрахунок збитків на суму 255965, 88 грн. (а.с.8-10, т.1). З представленого розрахунку вбачається, що збитки нараховано у відповідності до Податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища ВАТ від 05.02.2010 року та 20.04.2010 року за 2009 рік та перший квартал 2010 року за Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затверджених Наказом Мінприроди України від 10.12.2008 року № 639.

06.07.2011 р. Державною екологічною інспекцією в Київській області за участю міжрайонної природоохоронної прокуратури Київської області було проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства, якою встановлено, що ВАТ «Васильківська фірма «Екогазсервіс» в період з 01.07.2009 р. по 30.08.2010 р. здійснювало виробничу діяльність, повязану з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу на викиди забруднюючих резон в атмосферне повітря, чим порушено ст.ст. 10,11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», про що складено акт від 06.07.2011 р. (а.с.98, т.1).

За результатами даної перевірки проведено розрахунок розміру відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (а.с.91-93, т.1) за період з 01.07.2009 року по 30.08.2010 року. Розрахунок проведено згідно Методики № 639, розмір збитків визначено в сумі 47344, 77 грн.

Міжрайонний природоохоронний прокурор Київської області, який діє в інтересах держави в особі уповноваженого органу Державної екологічної інспекції в Київській області, посилаючись ст.ст. 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», подав заяву від 13.07.2011 року № 1130 вих-11 про зменшення розміру позовних вимог, просить стягнути з відповідача збитки в сумі 47344, 77 грн. (а.с. 89-90, т.1).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються цим Законом, а також спеціальним законодавством, яке регулює правовідносини сторін при використанні землі, води, лісів, надр, атмосферного повітря, тощо.

Згідно зі статтею 20 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належать: державний контроль за використанням і охороною земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, тощо, а також за додержанням норм екологічної безпеки; подання позовів про відшкодування збитків і втрат, заподіяних в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища № 548 від 19 лютого 2006 року, інспекція в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території. Інспекція має право обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (ліцензії, дозволи); складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення; давати обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до її повноважень; подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища (підпункти 1, 5, 6, 7, 9 пункту 5 вищезазначеного Положення).

Відповідно до вимог ст. 28 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, його територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими на це органами виконавчої влади.

Згідно ст.ст. 33, 34 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону є порушенням законодавства в галузі охорони атмосферного повітря визначено статтею, шкода, завдана порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підлягає відшкодуванню у порядку та розмірах, встановлених законом.

Статтею 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлено, що порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Згідно ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

Місцевим господарським судом встановлено, що розрахунок суми збитків, заподіяні державі в результаті здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюється згідно з Методикою № 639, відповідно до Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», підпункту 121 пункту 4 Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. N 1524.

Методика № 639 встановлює порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб), поширюється на державних інспекторів України з охорони навколишнього природного середовища та державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій (далі - державні інспектори) при розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що виявлені за результатами державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства.

Відповідно до п. 2.1. Методики наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря вважаються, зокрема, викиди забруднюючих речовин, на які відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Судом встановлено, що відповідачу 14.03.2003 року було видано дозвіл № 97.13.427 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, терміном дії до 31.12.2006 р.

Листом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області ВАТ «Васильківська фірма «Екогазсервіс» дозвіл № 97.13.427 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами продовжено до 01.07.2009 р.

На час перевірки та складання Акту від 08.07.2010 року термін дії дозволу № 97.13.427 закінчився, новий дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідачем було отримано лише 31.08.2010 р. за № 3221455800-8, терміном дії - до 31.08.2015 р.

Пунктом 3.11. Методики передбачено, що час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з моменту виявлення порушення до моменту його усунення, з урахуванням фактично відпрацьованого часу.

Відповідно до п. 3.12. Методики факт усунення порушення може бути підтверджений: даними інструментально-лабораторних вимірювань, які проведені лабораторіями, атестованими на право проведення необхідних інструментально-лабораторних вимірювань; отриманням дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; документами, що підтверджують виведення з експлуатації устаткування, від якого було зафіксовано наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Приймаючи оскаржуване рішення у справі, місцевий господарський суд дійшов висновку, що оскільки позивачем не проводилися інструментально-лабораторні вимірювання, тому розрахунок маси наднормативного викиду забруднюючої речовини в атмосферне повітря від джерела викиду повинен здійснюватися згідно з методикою для розрахунків маси викидів забруднюючих речовин за час роботи джерела без дозволу на викиди, тобто з 01.07.2009 р. по 30.08.2010 р.

Приймаючи до уваги довідку Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс» № 01/78 від 06.07.2011 р., посилаючись на п. 4.2 Методики № 369, лист Комітету з питань гігієнічного регламентування Міністерства охорони здоровя України № 569 від 02.09.2011 р., місцевий господарський суд дійшов висновку, що при здійсненні розрахунку збитків, позивачем невірно застосований показник відносної небезпечності бутану, одоратну СПМ та пропану на рівні 500. Застосовуючи даний показник, позивач посилається на п. 4.2 Методики та самостійно визначив розмір відшкодування збитків , як суму розмірів збитків за наднормативний викид в атмосферне повітря кожної забруднюючої речовини (З заг. = З бутану + З одоранту СПМ + З пропану = 2, 88 + 1133, 09 + 5, 79) в сумі 1141, 76 грн.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища, у вигляді відшкодування шкоди носить цивільний характер. Аналізуючи ст. 22 Цивільного кодексу України вбачається, що застосування відповідальності у вигляді відшкодування збитків можливе лише за наявності складу правопорушення, а саме: протиправної поведінки, наявності збитків, причинного звязку між протиправною поведінкою та спричиненими збитками, а також вини порушника в їх заподіянні.

В розясненні Вищого Господарського суду України № 02-5/744 від 27.06.2001 року «Про деякі питання практики вирішення спорів, повязаних із застосуванням законодавства про охорону навколишнього природного середовища» зазначено, що розглядаючи справи про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення природноресурсового, природоохоронного законодавства про забезпечення екологічної безпеки, господарські суди повинні обовязково враховувати наявність таких умов відповідальності, як безпосередній причинний звязок між відповідними діями (бездіяльністю) і шкодою, та вина відповідача.

Як вбачається із матеріалів справи, на запит суду, Міністерство екології та природних ресурсів України надало відповідь, в якій зазначило, що відповідно до вимог п.п. 1, 4 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року № 454/2011, а саме, Державна екологічна інспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, крім того. Держекоінспекція України відповідно покладених на неї завдань узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, а тому відповідно перенаправляє запит суду за належністю.

Державна екологічна інспекцію України листом від 28.11.2011 року № 5-17/1709/0/1-9/11 повідомила наступне.

Пунктом 2.1. Методики визначено, що викиди забруднюючих речовин, на які відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, включаючи окремі забруднюючі речовини, викиди яких підлягають регулюванню відповідно до законодавства, вважаються наднормативними.

Розрахунок маси наднормативного викиду забруднюючої речовини в атмосферне повітря від джерела викиду, який здійснюється без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, розрахунковими методами проводиться у відповідності з п.3.6. Методики за час роботи джерела без дозволу на викиди.

Час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається ї моменту виявлення порушення до моменту його усунення, з урахуванням фактичного відпрацьованого часу (п.3.11. Методики).

Таким чином, момент виявлення порушення визначається з початку експлуатації обладнання, повязаного з викидами забруднюючих речовин а атмосферне повітря, без відповідного дозволу, зокрема: відлік фактично відпрацьованого часу роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається від дати закінчення терміну дії дозволу; у разі відсутнього дозволу відлік часу роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається від дати, з якої субєкт господарювання здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без відповідного дозволу.

Факт порушення субєктом господарювання фіксується в акті перевірки.

Разом з цим, при здійсненні розрахунків маси наднормативного викиду забруднюючої речовини розрахунковими методами згідно з п.3.6. Методики необхідно враховувати, що час роботи джерела без дозволу на викиди може визначатися не раніше як з 01.02.2009 року, з дня набрання чинності наказу Мінприроди від 10.12.2008 року № 639.

Методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, яка затверджена наказом Мінекобезпеки від 18.05.1995 року № 38, зареєстрована в Мінюсті 29.05.1995 року за № 157/693, розрахункові методи визначення маси наднормативного викиду забруднюючої речовини (без дозволу) не були передбачені.

Враховуючи вищевказане, позивач правомірно нарахував суму збитків за період з 01.07.2009 року по 30.08.2010 року в сумі 47344, 77 грн.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що згідно п. 1.4. Методики, остання поширюється на державних інспекторів України з охорони навколишнього природного середовища та державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій (далі - державні інспектори) при розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що виявлені за результатами державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства, тому судом першої інстанції неправомірно здійснено власний перерахунок суми збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Враховуючи наведене, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду вважає, що місцевим господарським судом не повно досліджено обставини справи, тому рішення господарського суду Київської області від 07.09.2011 року у справі № 24/022-11 підлягає зміні.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, витрати по сплаті судових витрат покладаються на відповідача. За розгляд справи в суді І інстанції з відповідача підлягає стягненню в дохід Державного бюджету ( 473, 48 грн. + 236 грн.) 709, 48 грн. судових витрат, також з відповідача в дохід державного бюджету підлягають до стягнення судові витрати в сумі 236, 74 грн. за розгляд апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -

постановив:

1.Апеляційну скаргу Міжрайонної природоохоронної прокуратури Київської області на рішення господарського суду Київської області від 07.09.2011 року у справі № 24/022-11 задовольнити.

2.Рішення господарського суду Київської області від 07.09.2011 року у справі № 24/022-11 змінити.

3. Позов задовольнити повністю.

4.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс» (08623, Київська область, Васильківський район, смт. Калинівка, вул. Залізнична, 168, ідентифікаційний код 13706150) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення, на розподільчий рахунок в ГУ ДКУ в Київській області, МФО 821018, код ЄДРПОУ 23569754, отримувач Калинівська селищна рада, Васильківського району, Київської області, по коду бюджетної класифікації 24062100 «Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності» заподіяні державі збитки в сумі 47344, 77 грн.

5. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Васильківська фірма «Екогазсервіс» (08623, Київська область, Васильківський район, смт. Калинівка, вул. Залізнична, 168, ідентифікаційний код 13706150) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення, в дохід Державного бюджету України 709, 48 грн. судових витрат, а також 236, 74 грн. судових витрат за розгляд апеляційної скарги.

6. Доручити господарському суду Київської області видати відповідні накази.

7.Справу № 24/022-11 повернути до господарського суду Київської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову може бути оскаржено у касаційному порядку відповідно до вимог ст. ст. 107-111 ГПК України.

Головуючий суддя

Судді