Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.11 Справа№ 10/222
За позовом Сихівська районна адміністрація ЛМР м. Львова
До відповідача ФОП ОСОБА_1, м. Львів
Про демонтаж пересувної малої архітектурної форми по АДРЕСА_1
Суддя Довга О.І.
Секретар Скремета О.О.
Представники:
Від позивача ОСОБА_2 - довіреність 34-вих.-741 від 12.07.2011 року
Від відповідача ОСОБА_3 - довіреність від 10.11.2011 року
Представникам сторін розяснено їх права та обовязки передбачені ст. 22 ГПК України та право відводу судді ( ст. 20 ГПК України) . Заяв та клопотань про відвід судді не подано ( не заявлено).
Суть спору:
На розгляді господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Синівської районної адміністрації Львівської міської ради до ФОП ОСОБА_1 м. Львів про демонтаж пересувної малої архітектурної форми по АДРЕСА_1.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 25.11.2008 року було зупинено провадження у справі до вирішення повязаної з нею справи, яка розглядається Сихівським районним судом м. Львова за позовом ОСОБА_4 до Сихівської РА ЛМР про скасування розпорядження голови Сихівської районної адміністрації № 19 від 222.01.2008 року «Про демонтаж малих архітектурних форм по АДРЕСА_1».
Ухвалою господарського суду Львівської області від 20.10.2011 року, з врахуванням того, що справа зупинена протягом тривалого часу, суд визнав за доцільне поновити провадження у справі, та зясувати чи відпали обставини, що зумовили зупинення провадження.
Розгляд справи було призначено на 15.11.2011 року.
Для обєктивного вирішення спору по суті, розгляд справи відкладався на 13.12.2011 року.
В ході судового розгляду спору зясовано, що справа № 2-а-261 розглянута Сихівським районним судом м. Львова. В задоволені позову відмовлено. Рішення набрало законної сили відповідно до постанови Львівського апеляційного адміністративного суду.
Представники сторін в ході судового розгляду спору надали суду письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог, та своїх заперечень.
Відповідно до вимог ст. 4-7 ГПК України судові рішення приймаються за результатами обговорення всіх обставин справи.
Представник позивача підтримує позовні вимоги, просить позов задоволити.
Представник відповідача проти заявлених вимог заперечує з підстав, викладених у відзиві на позов.
Принцип обєктивної істини, тобто відповідності висновків, викладених у судовому акті, дійсним обставинам справи реалізується також положеннями ст. 43 ГПК України, згідно з якою господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Судом встановлено :
Згідно рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 14.09.2007 року № 741 «Про схвалення місць та схеми розміщення пересувних малих архітектурних форм ( яток щоденного демонтажу) на території АДРЕСА_1»не входить у схему розміщення пересувних МАФ для здійснення підприємницької діяльності на території м. Львова.
На підставі п.11 плану заходів щодо збільшення надходжень ринкового збору від ринків м.Львова рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.01.2008 року № 28 «Про забезпечення надходжень ринкового збору до міського бюджету м. Львова у 2008 році»ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області, Сихівській районній адміністрації у термін до 01.02.2008 року необхідно забезпечити ліквідацію стихійної торгівлі на АДРЕСА_1 шляхом переміщення торгуючих на ринки Сихівського району.
Розпорядженням голови Сихівської районної адміністрації від 22.01.2008 року № 19 «Про демонтаж малих архітектурних форм по АДРЕСА_1»зобовязано власників звільнити від матеріальних цінностей та здійснити демонтаж належних їм малих архітектурних форм на АДРЕСА_1 терміном до 28.01.2008 року.
Відповідачу підприємцю ОСОБА_1, належить мала архітектурна форма, розташована по АДРЕСА_1. Підприємець не сплачує коштів за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності, термін дії дозволу на здійснення підприємницької діяльності закінчився.
В звязку із викладеним відповідач був попереджений про необхідність виконання вищезазначеного розпорядження, однак вимоги Розпорядження не виконано, про що складено акт від 23.07.2008 року.
26.09.2008 року позивач звернувся до суду із позовом про зобовязання відповідача провести демонтаж належної йому малої архітектурної форми по АДРЕСА_1.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників, створивши, у відповідності до ч. 3 ст. 4-3 ГПК України сторонам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин і правильного застосування законодавства, суд визнав позов таким, що підлягає до задоволення з наступного:
Відповідач зареєстрований як фізична особа підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію ( перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 ідентифікаційний номер субєкта підприємницької діяльності в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, дата реєстрації 22.06.2000 року.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до дозволу № 36-06-07-487 на розміщення малої архітектурної форми та відкриття обєкту дрібно-роздрібної торгівлі громадського харчування та побутового обслуговування ( пересувної мережі) за адресою: АДРЕСА_1 та договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою площею, 6,0 кв.м. приватному підприємцю ОСОБА_1 було надано право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення пересувної малої форми для здійснення підприємницької діяльності в термін до 14.11.2007 року.
Розпорядженням голови Сихівської районної адміністрації від 22.01.2008 року №-19 «Про демонтаж малих архітектурних форм по АДРЕСА_1» зобовязано власників звільнити від матеріальних цінностей та здійснити демонтаж належних їм малих архітектурних форм на АДРЕСА_1 терміном до 28.01.2008 року, про що відповідачу направлено попередження № 34/557 від 14.07.2008 року.
Як вбачається із акту від 23.07.2008 року спільної рейдової перевірки щодо недопущення торгівлі на АДРЕСА_1, станом на 23.07.2008 року пересувні малі архітектурні форми не демонтовано.
Згідно із ч.ч.3,4 ст.11 ЦК України, зобовязання, цивільні права та обовязки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування. Згідно зі ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, законами України. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно із ч.ч.1,3 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Згідно із п.6.4 Порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затверджених ухвалою Львівської міської ради № 121 від 14.11.2002 року, самовільно встановленими вважають обєкти, дозволи на які не оформлено у встановленому порядку. Такі обєкти підлягають знесенню згідно із Правилами благоустрою та утримання територій м.Львова. Згідно із п.п.3.8.8, 3.8.9 Правил благоустрою та утримання територій м.Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради № 816 від 26.10.2000 р, самовільно встановлені споруди побутово-торговельного призначення і спеціальні конструкції зовнішньої реклами підлягають примусовому демонтажу. Примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торговельних споруд здійснюють житлово-комунальні органи районних адміністрацій за розпорядженням голів районних адміністрацій.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України, статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач не довів жодної з обставин, які покладено в основу його заперечень.
Матеріалами справи підтверджується і не заперечується відповідачем та обставина, що станом на час розгляду справи по суті, розміщення малої архітектурної форми на АДРЕСА_1 здійснюється підприємцем без отримання дозволу на її розміщення та без укладення відповідного договору оренди.
Судом також встановлено, що Розпорядження № 19 Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради від 22.01.2008 року «Про демонтаж малих архітектурних форм по АДРЕСА_1» не скасовано, доказів його визнання нечинним суду не надано.
Судові витрати слід віднести на відповідача.
Керуючись ст.ст.32, 33, 36, 43, 49, 82, 84, 85, 116 ГПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Зобовязати приватного підприємця ОСОБА_1, що проживає у АДРЕСА_2 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) здійснити демонтаж належної їй пересувної малої архітектурної форми за адресою: АДРЕСА_1
3. Стягнути з підприємця ОСОБА_1, що проживає у АДРЕСА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (м.Львів, вул. Зубрівська, 9, код ЗКПО 25258931) 85,00 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Наказ видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Довга О.І.