Єдиний державний реєстр судових рішень ___________
Справа № 2-а-525/11
16.12.2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2011 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Гуменній Ю.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району,сільського голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3, ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»про визнання дій протиправними та скасування рішення ради,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2011 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду в порядку адміністративного судочинства із позовом до відповідачів ОСОБА_5 сільської ради Києво-Святошинського району, ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»про визнання дій протиправними та скасування рішення ради, посилаючись на те, що вона випадково дізналася в сільській раді про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в січні 2011 року.
У відповідності до п п. 2, 3, 4, 5, 6, п. 1, ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.2004 № 1875-IV до повноважень місцевих органів самоврядування, належить оновлення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Статтею 13 Закону України «Про теплопостачання»визначені повноваження органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання, яким належить регулювання діяльності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в межах віднесених до віддання відповідних рад. Встановлення для відповідної територіальної громади в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на теплову енергію, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»встановлено, що Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг України є державним колегіальним органом, що здійснює регулювання діяльності у сфері теплопостачання, центрального водопостачання та водовідведення.
Формування цін на теплопостачання, водопостачання та водовідведення покладено на Національну комісію з регулювання енергетики, тобто ціна на теплову енергію, водопостачання та водовідведення відносяться, згідно зі ст. 14 Закону «Про житлово-комунальні послуги», до так званої першої групи послуг, ціни на які затверджують уповноважені центральні органи виконавчої влади, а місцеві органи не мають повноважень щодо їхнього формування. З огляду на економічну обґрунтованість вона вважає, що ОСОБА_2 сільська рада намагається встановити тарифи на житлово-комунальні послуги з суттєвими порушеннями чинних нормативно-правових актів, що регулюють порядок формування, структуру та вартість складових таких послуг.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної форми власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Виходячи з положень даної норми, комунальні підприємства комунальної форми власності надають споживачам комунальні послуги за тарифами, встановленими органом сільської, селищної, міської ради.
Підприємствам інших форм власності (приватним) надають комунальні послуги споживачам за тарифами, які погоджує виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.
Відповідно до пункту 2 Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.06 № 955 та пунктом 2 Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.06 № 959, які зазначають, що тариф - це вартість надання одиниці послуги, а не її виробництва, оскільки витрати на виробництво цієї послуги включається до вартості надання такої комунальної послуги.
ОСОБА_2 сільська рада неправомірно затвердила подання КП «Борщагівка»на вироблення, створення комунальних послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення, створення комунальних послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води населенню.
Поряд з цим, відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»до повноважень органів місцевого самоврядування належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг, що не було здійснено ОСОБА_2 сільською радою.
Пункт 1.1 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України 25.04.05 № 60 зазначає про те, що відповідно до Порядку органами місцевого самоврядування, власниками житлових будинків визначаються виконавці таких житлово-комунальних послуг: з управління будинком, спорудою групою будинків; з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, централізованого водовідведення. Покладення обов'язків виконавців житлово-комунальних послуг на комунальні підприємства, підприємства, установи та організації інших форм власності не можливе до визначення цих виконавців у встановленому Законом порядку та суперечить принципу законності, який згідно статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»є одним з основних принципів місцевого самоврядування.
В преамбулі до прийнятого рішення підстави для його прийняття викладені поданням КП «Борщагівка», що суперечать Законам України: «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги»та «Про місцеве самоврядування в Україні».
Розрахунки затверджених тарифів за Порядком № 1 не були виконані у спосіб, що передбачені законодавством, які повинні були здійснені власником багатоквартирних будинків, 3, 5, 11, 13, 17,19, 21, 23, тепломереж від котельні разом із котельнею, артезіанської свердловини, водонапірної башти та відповідних мереж по постачанню централізовано води та водовідведення в зазначені вище багатоквартирні будинки комунальної власності, які розташовані поряд із багатоповерховими будинками по вул. Шкільна, с. Петропавлівська Борщагівка.
Відповідно до ст. 195 Господарського кодексу України передбачено, що «Передача (делегування) прав у господарських зобов'язаннях управненний суб'єкт господарського зобов'язання, може передати другій стороні, за її згодою, належні йому за законом, статутом чи договором права на одержання майна від третьої особи з метою вирішення певних питань щодо управління майном або делегувати права для здійснення господарсько-управлінських повноважень. Передачу (делегування) таких прав може бути зумовлено певним строком. Акт передачі прав вважається чинним з дня одержання повідомлення про це зобов'язаною стороною, а акт делегування господарсько-управлінських повноважень іншому суб'єкту - з дня офіційного опублікування цього акта.
Проте, Петропавлівсько-Борщагіська сільська рада не виконала пункту рішення 2-ої сесії 24 скликання від 20 грудня 2003 року за № 1 та не передала об'єкти соцкультпобуту та житлового фонду комунальної власності в оперативне управління, утримання, експлуатацію та обслуговування до КП «Борщагівка», а також не існує в природі акту передачі прав на майно територіальної громади, тобто на багатоквартирні будинки, котельню, артезіанську свердловину із відповідними мережами до будинків, які розташовані по вул. Шкільна, с. П. Борщагівка.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Господарського кодексу України встановлено, що «Суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства». Статтею 15 цього кодексу зазначено, що «Технічне регулювання у сфері господарського господарювання застосовуються стандарти, класифікатори». Згідно ч. 1 ст. 174 кодексу передбачено, що «Господарські зобов'язання можуть виникати: безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з акту управління господарською діяльністю». Статтею 259 цього кодексу зазначено, що «Окремий вид діяльності може складатися з єдиного простого процесу або охоплювати ряд процесів, кожний з яких входить до відповідної категорії класифікації (ч. 1 ст. 259). У правовому регулюванні господарської діяльності та у здійсненні державного управління народним господарством мають враховуватися особливості здійснення суб'єктами господарювання окремих видів цієї діяльності (ч. 2 ст. 259). Для віднесення суб'єкта господарювання до відповідної категорії обліку визначаються основні, другорядні та допоміжні види господарської діяльності (ч. 3 ст. 259).
З метою забезпечення системи державного управління народним господарством обліково-статистичною інформацією, яка задовольняє потреби учасників господарських відносин в об'єктивних даних про стан і тенденції соціально-економічного розвитку, господарські та фінансові взаємозв'язки на міждержавному, державному, регіональному і галузевому рівнях, а також впровадження міжнародних стандартів у галузі обліку і звітності та переходу на міжнародну систему обліку і статистики Кабінет Міністрів України затверджує заходи щодо розвитку національної статистики України і державної системи класифікації техніко-економічної та соціальної інформації (ч. 4 ст. 259). Складовою частиною державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації є класифікація видів економічної діяльності (КВЕД), яка затверджується центральним органом виконавчої влади з питань стандартизації та має статус державного стандарту (ч. 5 ст. 259). Об'єктами класифікації в КВЕД є усі види господарської (економічної) діяльності суб'єктів (ч. 6 ст. 259).
КП «Борщагівка»не зареєструвало в Києво-Святошинській районній державній адміністрації та в Київському обласному управлінні статистики права на економічну господарську діяльність передбачених рішенням ОСОБА_2 сільської ради, до переданих йому окремих повноважень: по управлінню, утриманню, експлуатації та обслуговування вище зазначених об'єктів соціальної сфери та житлового фонду за видом господарської (економічної) діяльності 70.32.0 «Управління нерухомим майном», включає в себе управління від імені власника житловою нерухомістю: виконання комплексу послуг із забезпеченням функціонування житлового та нежитлового нерухомого майна (поточне обслуговування та ремонт, контроль систем опалення та прибирання, загальний догляд за приміщенням тощо) послуги управлінням житловим та іншим нерухомим майном у співвласності»згідно класифікатора видів діяльності ДК009: 2005 затвердженого наказом Держпоживстандарту України від 26.12.2005 року за № 375, а це означає, що КП «Борщагівка»незаконно здійснює свою підприємницьку діяльність у сфері господарської діяльності комунальної власності територіальної громади села Петропавловська Борщагівка, при цьому зловживає монопольним становищем на ринку послуг із теплопостачання, водопостачання та водовідведення, утримання будинків та прибудинкової території, починаючи із 2004 року по даний час.
Статтею 24 ГК України встановлено, що «Управління господарською діяльністю у комунальному секторі економіки здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо суб'єктів господарювання, які належать до комунального сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління». Згідно ч. 5 ст. 24 цього кодексу «Органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за наслідками діяльності суб'єктів господарювання, що належать до комунального сектора економіки, на підставах, у межах і порядку, визначених законом».
Частиною 2 ст. 25 цього Кодексу зазначено, що «Органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб'єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції».
ОСОБА_6 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців комунального підприємства за ідентифікаційним кодом 32393133 виданого на ім'я ОСОБА_1 від січня 2011 року за № 8036903 вбачається, що КП «Борщагівка», як суб'єкт підприємницької діяльності приватного права економіки України було зареєстроване 07 лютого 2003 року в Києво-Святошинській районній державній адміністрації із іншою підприємницькою діяльністю, тобто іншими економічними видами діяльності в Україні (далі - КВЕД), а саме: 41.00.0- збирання, очищення та розподілення води; 40.30.0- постачання пари та гарячої води; 93.03.0 - організація поховань та надання пов'язаних з ними послуг; 45.21.0 - будівництво будівель; 60.24.1 - діяльність автомобільного вантажного транспорту; 90.03.0 - прибирання сміття, боротьба з забрудненням та подібні види діяльності.
Вищезазначені види господарської (економічної) діяльності не дають права підприємству КП «Борщагівка»вести господарську діяльність по комунальній власності.
Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, них законом, приймають рішення, які у разі їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду. Прийняте рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району не відповідають законодавству.
Позивач вважала, що збирання доходів за період із 2004 по 2011 рік від споживачів за житлово-комунальні послуги на розрахунковий рахунок КП «Борщагівка», якого директор є ОСОБА_7, є злочином, що передбачає відповідальність згідно ст. 209 КК, являється злочином, у разі укладення договору із директором КП «Борщагівка»ОСОБА_7 про надання житлово-комунальних послуг у формі утримання будинків та прибудинкової території, водопостачання із свердловини, що є комунальною власністю територіальної громади села Петропавловська Борщагівка.
Дія попереднього рішення виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради від 31 жовтня 2008 року за № 580 «Про затвердження відкоригованих тарифів на житлово-комунальні послуги ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»не була зупинена, яким виконавчий комітет затвердив та ввів в дію із 01 листопада 2008 року відкориговані тарифи на житлово-комунальні послуги по КП «Борщагівка», а саме на опалення, гаряче водопостачання, водопостачання, водовідведення, утримання будинків та прибудинкової території (квартплат), вивезення сміття.
Рішення ОСОБА_2 сільської ради від 05 січня 2011 року за № 25, щодо введення в дію тарифів на житлово-комунальні послуги із 05 січня 2011 року, порушує права споживачів в частині повідомлення їх не пізніше ніж за 30 днів у разі зміни вартості житлово-комунальних послуг з визначенням причин зміни.
Враховуючи вищевикладене, позивач ОСОБА_1 просила визнати невідповідним законодавству, недійсним з дати прийняття рішення Петропавлівсько-Боорщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 5 січня 2011 року № 25 „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” та скасувати його, визнати протиправними діє ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області в частині недотримання Конституції України, вимог Законів при затвердженні рішення від 5 січня 2011 року № 25 „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги комунального підприємства „Борщагівка”, визнати відсутність компетенції (повноважень) ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області щодо встановлення та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка по вул. Шкільна для суб”єкта підприємницької діяльності-юридична особа приватного права-Комунальне підприємство „Борщагівка”, директором якого є ОСОБА_7
В травні 2011 року позивач подала до суду заяву про збільшення позовних вимог та просила визнати невідповідним законодавству, недійсним з дати прийняття рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 05 січня 2011 року № 25 «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»та скасування його; визнати протиправними дії відповідача ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району в частині недотримання Конституції України, вимог Законів при затвердженні рішення від 05 січня 2011 року № 25 «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»; визнати відсутність компетенції (повноважень) у відповідача ОСОБА_2 сільської ради щодо встановлення та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади села Петропавлівська Борщагівка, по вул. Шкільна для суб'єкта підприємницької діяльності юридична особа приватного права Комунальне підприємство «Борщагівка», якого є директор ОСОБА_7; зобов'язати голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 скасувати Акт передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»на 01.06.2007 р; визнати відсутність компетенції (повноважень) у відповідача голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 щодо підписання акту на передачу житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»на 01.06.2007 року за власною ініціативою на суму 21.602.345,62 грн. (двадцять один мільйон шістсот дві тисячі триста сорок п'ять грн. 62 коп.) без експертної оцінки комунального майна та всупереч чинному законодавству; визнати протиправними дії відповідача -голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 в частині порушення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також в частині виготовлення та підписання Акту передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»на 01 червня 2007 року; визнати недійсним Акт передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагіка» на суму 21.602.345,62 грн. (двадцять один мільйон шістсот дві тисячі триста сорок п'ять грн. 62 коп.), оскільки він підписаний лише особисто сільським головою ОСОБА_3 із перевищенням повноважень, без експертної оцінки комунального майна, з порушенням прав, свобод, інтересів громадян села Петропавлівська Борщагівка; стягнути державне мито на її користь із ОСОБА_2 сільської ради в сумі 3,40 грн. Ухвалою суду від 18 травня 2011 року притягнуто до участі в справі в якості відповідача сільського голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3.
В наданих суду поясненнях від 1 червня 2011 року позивач ОСОБА_1 знову уточнила свої позовні вимоги і просила визнати невідповідним законодавству, недійсним з дати прийняття рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 5 січня 2011 року № 25 «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»та скасування його; визнати протиправними дії відповідача ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області в частині недотримання Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»при затвердженні тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»рішенням від 5 січня 2011 року № 25; визнати протиправними дії голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 щодо підписання ним Акту від 1 червня 2007 року з питань передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»багатоповерхового будинку, зовнішні та внутрішні мережі водопостачання, водовідведення, теплопостачання до будинків, котельня при житловому фонді, каналізаційна станція, артезіанська свердловина, водонапірна башта по вулицях Шкільна, Дачній, Коцюбинського в с. Петропавлівська Борщагівка на суму 21602345 грн. 62 коп.; зобов’язати голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 утриматися в подальшому затверджувати тарифи на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»у зв’язку з порушенням Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про житлово-комунальні послуги»; визнати недійсним Акт від 1 червня 2007 року з питань передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»багатоповерхових будинків, зовнішні та внутрішні мережі водопостачання, водовідведення, теплопостачання до будинків, котельня при житловому фонді, каналізаційна станція, артезіанська свердловина, водонапірна башта по вулицях Шкільна, Дачній та Коцюбинського с. Петропавлівська Борщагівка на суму 21602345 грн. 62 коп.; стягнути державне мито на її користь із ОСОБА_2 сільської ради в розмірі 3 грн. 40 коп., решту позовних вимог позивач ОСОБА_1 просила залишити без розгляду.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду від 11 липня 2011 року позовну заяву ОСОБА_1 в частині заявлених вимог, а саме: визнати відсутність компетенції (повноважень) у відповідача ОСОБА_2 сільської ради щодо встановлення та затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка по вул. Шкільна для суб’єкта підприємницької діяльності –юридична особа приватного права Комунальне підприємство «Борщагівка», якого є директор ОСОБА_7; зобов’язати голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 скасувати Акт передачі житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»на 1 червня 2007 року; визнати відсутність компетенції (повноважень) у відповідача голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 щодо підписання акту на передачу житлового фонду ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП «Борщагівка»на 1 червня 2007 року за власною ініціативою на суму 21602345 грн. 62 коп. без експертної оцінки комунального майна та всупереч чинному законодавству залишено без розгляду на підставі вимог п. 5 ч. 1, ч. ч. 2, 3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
На стадії судових дебатів позивач ОСОБА_1 також просила зобов”язати Петропавлівсько-Боорщагівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області утриматися в подальшому затверджувати тарифи на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” у зв”язку із порушенням Законів України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, призупинити дію рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району від 7 вересня № 2 „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги для КП „Борщагівка” і призупинити дію рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинськог району від 31 жовтня 2008 року під № 580 „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка”, які станом на 21 липня 2011 року залишились чинними, зобов”язати голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 розробити нові економічно обгрунтовані витрати тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка на послуги із централізованого водопостачання, водовідведення. централізованого опалення та утримання будинків і прибудинкової території.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Представник відповідача ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідач ОСОБА_8 ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням № 25 ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області 3 сесії IV скликання від 5 січня 2011 року „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” вирішено: 1.Затвердити та ввести в дію з 5 січня 2011 року тарифи на житлово-комунальні послуги по КП „Борщагівка”: 1.1. Опалення: населення-вартість 1 Гкал-312,86 грн., бюджетні організації-вартість 1 Гкал-615,36 грн., інші організації-вартість 1 Гкал-695,82 грн. Вартість 1 метра кв. опалювальної площі в опалювальний період: населення-вартість 1 кв.м.-8,76 грн., бюджетні організації 1 кв. м.-17,23 грн., інші організації 1 кв. м.-19,48 грн., для квартир з індивідуальним опаленням вартість опалення місць загального користування 2,00 грн. за 1 кв. м. опалювальної площі квартири; 1.2. Водопостачання: населення-вартість 1 м. куб.-0,03 грн. при нормі 6,3 куб. м./люд./міс., бюджетні організації-вартість 1 м. куб.-3,23 грн., інші організації-вартість 1 м. куб. -4,21 грн.; водовідведення: населення-вартість 1 м. куб.-4,67 грн. при нормі 6,3 куб. м./люд./міс., бюджетні організації-вартість 1 м. куб. стоків-6,35 грн., інші організації-вартість 1 м. куб. стоків-6,97 грн. 2. Редакції газети „Трибуна Петропавлівської Борщагівка” дане рішення опублікувати в найближчому номері газети. 3. КП „Борщагівка” при зміні вартості енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів, мінімальної заробітної плати та матеріалів подавати на затвердження відкориговані тарифи на житлово-комунальні послуги.
З наявного в матеріалах справи рішення ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району 5 сесії XXXIVскликання від 19 грудня 2002 року № 68 „Про утворення комунального підприємства „Борщагівка” та затвердження його статуту” вирішено в зв”язку з додатковою передачею в комунальну власність ОСОБА_5 сільської ради житлового фонду, об”єкт соціальної сфери с. „Чайка”, з метою недопущення зменшення надання комунальних послуг населенню, підвищення їх якості організації належної сплати коштів за надані комунальні послуги, створити власне комунальне підприємство, затвердити Статут комунального підприємства „Борщагівка” та призначено директором підприємства ОСОБА_7
Відповідно до вимог п. 4.1. Статуту ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” головною метою підприємства є надання послуг та виконання робіт, пов”язаних з комунальним та побутовим обслуговуванням мешканців с. Петропавлівська Борщагівка, а також мешканців прилеглих населених пунктів і територій на договірних засадах.
Згідно вимог п. 4.3. Статуту передбачено, що підприємство може здійснювати інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством України.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сільські. селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх іменні та в інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 вказаного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Відповідно до п. п. 2 п. „а” ст. 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, до відання виконавчих органів сільських, селищних міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Згідно вимог ч. 3 ст. 24 даного Закону органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим-також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
При прийнятті даного рішення ОСОБА_2 сільська рада Києво-Святошинського району Київської області розглянула „Аналіз впливу регуляторного акту”, підготовлений КП „Борщагівка”, та експертний висновок постійної депутатської комісії з регуляторної політики, врахувала підвищення цін на енергоносії, керувалась вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення № 25 ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області 3 сесії IV скликання від 5 січня 2011 року „Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” винесено на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України. Протиправності дій Петропавлісько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району щодо недотримання Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” при затвердженні тарифів на житлово-комунальні послуги в рішенні від 5 січня 20011 року № 25 не встановлено.
Згідно умов п. 1.1. Договору на оперативне управління, утримання, експлуатацію та обслуговування об”єктів соцкультпобуту та житлового фонду” від 22 травня 2003 року сільська рада надає підприємству в оперативне управління, утримання, експлуатацію та обслуговування об”єкти соцкультпобуту та житловий фонд, що розташовані в с. Петропавлівська Борщагівка, які є власністю ОСОБА_2 територіальної громади.
Відповідно до умов п. 2.1. сільська рада зобов”язана передати підприємству в оперативне управління. утримання, експлуатацію та обслуговування об”єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери, які включають в себе житловий фонд, об”єкти водопостачання, водовідведення, теплопостачання, з відповідними мережами та технічною документацією, а також сільська рада зобов”язана затверджувати тарифи на житлово-комунальні послуги для населення та підприємств.
З наявних матеріалів справи вбачається, що державна реєстрація комунального підприємства „Борщагівка” та Договір, укладений між сільською радою та ОСОБА_4 підприємством „Борщагівка” згідно рішення ОСОБА_2 сільської ради № 31 від 20 листопада 2003 року відповідають вимогам чинного законодавства.
Враховуючи викладене, відповідно до Акту було правомірно передано житловий фонд ОСОБА_2 сільської ради на баланс КП „Борщагівка” станом на 1 червня 2007 року.
З огляду на вищезазначене, заявлені ж вимоги позивачки ОСОБА_1 про визнання протиправними дій голови ОСОБА_2 сільської ради ОСОБА_3 щодо підписання ним Акту від 1 червня 2007 року, також щодо недотримання ним законів України, зобов”яззання голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 утримуватися в подальшому затверджувати тарифи на житлово-комунальні послуги для КП „Борщагівка”, визнання недійсним даного Акту від 1 червня 2007 року не грунтуються на вимогах чинного законодавства та спростовуються наявними в справі доказами.
Заявлені позивачем ОСОБА_1 вимоги щодо зобов”язання ОСОБА_2 сільську раду Києво-Святошинського району Київської області утриматися в подальшому затверджувати тарифи на житлово-комунальні послуги для ОСОБА_4 підприємства „Борщагівка” у зв”язку із порушеням Законів України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про житлово-комунальні послуги, зобов”язати також голову ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 розробити нові економічно обгрунтовані витрати тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка на послуги із централізованого водопостачання, водовідведення. централізованого опалення та утримання будинків і прибудинкової території не можуть бути задоволені судом, оскільки суд не може постановлювати рішення на припущеннях не вчиняти, зокрема, якихось дій відповідачем, у майбутньому, а також щодо спонукання відповідача голову Петропавлісько-Борщагівської сільської ради вчиняти дії, зокрема, розробити нові економічно обгрунтовані витрати тарифів на житлово-комунальні послуги по комунальній власності територіальної громади с. Петропавлівська Борщагівка, що є необгрунтованим.
Також вимогами чинного Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено такого способу забезпечення позову як призупинення дії рішення.
Суд також не вбачає підстав для винесення окремої ухвали в порядку вимог ч. 1 ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України відносно голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району ОСОБА_3 за заявою ОСОБА_1 від 24 червня 2011 року.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні позову.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 163, 166, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району, сільського голови ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_3, ОСОБА_4 підприємства «Борщагівка»про визнання дій протиправними та скасування рішення ради відмовити.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.М. Ковальчук