Головуючий у 1 інстанції - Горпенюк О.А.
Суддя-доповідач - Чебанов О.О.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2011 року справа №2а-3854/11/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Чебанова О.О.
суддів Старосуда М.І. , Юрченко В.П.
при секретарі Крамскій С.О. за участю представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, представників відповідача Заруби А.О., Лиман юк М.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_5 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 червня 2011 р. у справі № 2а-3854/11/1270 за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_5 до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000101702 від 27.01.2011 та № 0000091702 від 27.01.2011 року,-
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку в Луганській області про скасування податкових повідомлень рішень № 0000101702 від 27.01.2011 та 0000091702 від 27.01.2011.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22 червня 2011 р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій апелянт ставить питання про скасування рішення суду першої інстанції та прийняття нової постанови, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, з підстав порушення норм матеріального права. Апелянт в апеляційній скарзі зазначає, що під час проведення перевірки органами податкової служби України та й на наступний час , позивачем не були отримані доходи, згідно з якими проведено донарахування податкових зобовязань по податковим повідомленням-рішенням.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали доводи апеляційної скарги, просили скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.
Представники відповідача в судовому засіданні заперечували проти доводів апеляційної скарги, просили апеляційну скаргу залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції без змін.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, вивчивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах апеляційної скарги, вважає, що останню необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з наступних підстав.
Як встановлено судами першої та апеляційної інстанції та вбачається з матеріалів справи-субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_5 29.12.2003 зареєстрований виконавчим комітетом м. Сєвєродонецьку на підставі свідоцтва про державну реєстрацію № НОМЕР_1. Знаходиться на обліку у ДПІ у м. Сєвєродонецьку як платник податку з 29.12.2003.
ДПІ в м. Сєвєродонецьку проведено перевірку господарської діяльності фізичної особи підприємця, ОСОБА_5 за результатами якої складено акт від 19.01.2011 про результати документальної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства субєкта підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_5 за період з 01.10.2007 по 30.06.2010.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно акту перевірки № 36/17-НОМЕР_2 від 19.01.2011 встановлені порушення (а.с. 7 23), а саме:
-занижена сума оподаткованого доходу у 2007 році на 159161,10 грн., у 2008 році на 856635,92 грн., у 2009 році на 647122,01 грн., у 1-2 кварталі 2010 року 171156,79 грн., донараховано податок з доходів фізичних осіб на суму 248087,86 грн., в т. ч . за 2007 рік 22524,17 грн., за 2008 рік на 1284985,39 грн., за 2009 на 97068,30 грн., не надано до ДПІ в м. Сєвєродонецьку декларації про отримані доходи за період з 01.10.2007 по 31.12.2007, з 01.01.2008 по 31.12.2008, з 01.01.2009 по 31.12.2008, з 01.01.2009 по 31.12.2009, з 01.01.2010 по 30.06.2010 за встановленою формою, встановлено неналежне ведення обліку доходів та витрат в перевіряємий період;
-занижено податок на додану вартість за перевіряємий період у розмір 652344,00 грн., в т.ч. по періодам: 4 кв. 2007 року 43285,00 грн., 2008 рік 311502,00 грн., 2009 0 235317,00 грн., 1-2 кв. 2010 року 62240,00 грн., не надано до податкової декларації з ПДВ за період з 01.10.2007 по 30.06.2010.
За результатами перевірки відповідачем були винесені податкові повідомлення рішення, а саме:
-податковим повідомленням рішенням № 0000091702 від 27.01.2011 (а.с. 25) донараховане податкове зобовязання з податку на додану вартість починаючи з жовтня 2007 року (термін надання такої декларації 20.11.2007). Тобто ДПІ в м. Сєвєродонецьку зайво донараховано ПДВ за жовтень, листопад грудень 2007 року;
-податковим повідомленням рішенням № 0000101702 від 27.01.2011 (а.с. 24), донараховано податкове зобовязання з податку з фізичних осіб починаючи з 2007 року. Позивачем були надані звіти про суми отриманої виручки. ДПІ в м. Сєвєродонецьку зайво донараховано податок з доходів фізичних осіб за 2007 рік.
Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, до якого відноситься Закон України "Про податок на додану вартість" і Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
До компетенції державних податкових інспекцій законодавцем віднесено забезпечення обліку платників податків, контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, функцій щодо перевірки достовірності цих документів стосовно правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків (статті 10, 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10.08.2005 затверджений «Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» (далі Порядок № 327).
Згідно з пунктом 1.3 Порядку № 327, за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства довідка.
Відповідно до пп. а) п. 1.1.2. Закону України «Про податок на додану вартість» бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Відповідно до п.п. 4.2.1 п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються:
4.2.1. доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору;
4.2.2. доходи від продажу обєктів прав інтелектуальної (промислової) власності; доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами) (далі роялті), у тому числі одержувані спадкоємцями власника такого нематеріального активу;
4.2.3. сума (вартість) подарунків у межах, що підлягають оподаткуванню згідно з нормами статті 14 цього Закону;
4.2.4. сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових внесків (премій), пенсійних вкладів, сплачена будь-якою особою резидентом, іншою ніж платник податку, за такого платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються:
а) особою резидентом, яка визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за такими договорами;
б) одним із членів сімї першого ступеня споріднення платника податку;
в) працедавцем резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума у розрахунку на такого платника податку не перевищує 15 відсотків нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується такий страховий внесок (премія), але при цьому не вище суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, діючого на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень у розрахунку за такий місяць за сукупністю всіх таких внесків;
4.2.5. сума страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум або пенсійних виплат, що сплачуються платнику податку за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення, за договорами пенсійного вкладу, у випадках та розмірах, визначених підпунктом 9.8.2 пункту 9.8 статті 9 цього Закону; (Підпункт 4.2.5 пункту 4.2 статті 4 в редакції Закону N 1958-IV від 01.07.2004)
4.2.6. частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 11 12 цього Закону;
4.2.7. дохід від надання майна в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 9.1 статті 9 цього Закону;
4.2.8. оподатковуваний дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів попередніх податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований податковим органом згідно із законом;
4.2.9. дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді:
а) вартості використання житла, інших обєктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств;
б) вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених у підпункті 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” ;
в) вартості послуг домашнього обслуговуючого персоналу, безоплатно отриманих платником податку, включаючи працю підпорядкованих осіб, а також осіб, що перебувають на військовій службі чи є заарештованими або увязненими.
Згідно із ст. 3 Господарського Кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту.
Платники єдиного податку згідно ст. 4 Указу ведуть спрощений облік доходів і витрат згідно з Книгою обліку доходів і витрат, затвердженої наказом ДПА України від 29.10.1999 № 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі», зареєстрованим в Мінюсті України 02.11.99 № 752/4045.
як вбачається з матеріалів справи,в ході перевірки позивачем не було надано Книги обліку доходів і витрат (а.с. 11)
Перевіркою правильності визначення валового обсягу виручки, відображеного в звітах платника єдиного податку, з даними про суми обсягу виручки, встановленими в ході перевірки, встановлені розбіжності.
СПД ОСОБА_5 у період з 01.10.2007 по 30.06.2010 платником ПДВ не зареєстрований, податкові декларації з ПДВ до ДПІ в м. Сєвєродонецьку не подавав.
За результатами перевірки, сума обсягів виручки, отриманих позивачем за період з 01.01.2007 по 30.06.2010 складається з надходжень в безготівковій формі згідно наданої до перевірки виписки банку та листів ВАТ «ХПАС» від від 15.07.2010 № 539, ВАТ «ДОПАС» від 14.07.2010 № 16550, копії білетів, наданих СУ «Електромонтаж» № 448, про суми виплачених доходів в готівковій формі позивачу, дані з акту перевірки від 03.11.2010 № 2319/23-34086363, про результати планової виїзної перевірки ТОВ «Новоферт» за період 01.07.2007 по 30.06.2010, згідно відомостей з центральної бази даних реєстру фізичних осіб.
В 2007 році позивачем була отримана виручка у розмірі 773020,19 грн., в т.ч.: ТОВ «ЛРУАС» - 234030,86 грн., ДП «Київпассервіс» - 171497,75 грн., ВАТ «Полтаваавтотранс» - 60203,00 грн., % на розрахунковому рахунку 70,73 грн., ВАТ «ХПАС» - 211046,28 грн., ВАТ «ДОПАС» - 90360,96 грн., ТОВ «Новоферт» - 133,00 грн., інші 5677,61 грн.
В 2008 році позивачем була отримана виручка у розмірі 1557519,86 грн., в т.ч.: «ЛРУАС» - 448457,89 грн., ДП «Київпассервіс» - 419076,42 грн., ВАТ «Полтаваавтотранс» - 102165,00 грн., Центр «Автоінформ» - 1600,00 грн., % на розрахунковому рахунку 34,66 грн., ВАТ «ХПАС» - 361372,17 грн., ВАТ «ДОПАС» - 211406,22 грн., ТОВ «Новоферт» - 510,00 грн., інші 12897,50 грн.
В 2009 році позивачем була отримана виручка у розмірі 1176585,47 грн., в т.ч.: «ЛРУАС» - 315154,19 грн., ДП «Київпассервіс» - 214799,97 грн., ВАТ «Полтаваавтотранс» - 64137,00 грн., Центр «Автоінформ» - 3600,00 грн., % на розрахунковому рахунку 20,64 грн., ВАТ «ХПАС» - 229699,64 грн., ВАТ «ДОПАС» - 278206,03 грн., ПУАТ «ДОПАС» - 61174,74 грн., СУ «Електромонтаж» - 216,54 грн., інші 9576,72 грн.
В 1-2 кв. 2010 року позивачем була отримана виручка у розмірі 311194,16 грн., в т.ч.: «ЛРУАС» - 76737,48 грн., % на розрахунковому рахунку 10,93 грн., ВАТ «ХПАС» - 62035,10 грн., ВАТ «ДОПАС» - 123209,70 грн., ПУАТ «ДОПАС» - 46665,01 грн., інші 2635,94 грн.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що позивачем, в порушення ст. 1 Указу Президента України від 03.07.1998 № 727, у 2007 році була отримана виручка, що перевищує дозволений за спрощеною системою оподаткування рівень на 273020,19 грн., в т.ч. 70,73 грн. - % на залишок коштів на розрахунковому рахунку; в 2008 році отримана виручка перевищувала на 1057519,86 грн., в т.ч. 34,66 грн. - % на залишок коштів на розрахунковому рахунку; в 2009 році отримана виручка перевищувала на 676585,47 грн., в т.ч. 20,64 грн.
У звязку з порушенням положень Указу Президента України від 03.07.1998 № 727 позивач повинен перейти на загальну систему оподаткування.
Відповідно до Указу Президента від 03.07.98 № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких субєктів малого підприємництва:
фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;
юридичних осіб - субєктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Середньооблікова чисельність працюючих для субєктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, що працюють за договорами та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відособлених підрозділів.
Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана субєктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Субєкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.
У разі здійснення операції з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент продажу.
Відповідно до п. 5 Указу Президента від 03.07.98 № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» у разі порушення вимог, установлених статтею 1 цього Указу, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).
Субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
У звязку з ненаданням первинних документів, підтверджуючих фактично понесені витрати від здійснення підприємницької діяльності, для визначення розміру валових витрат при отриманні валового доходу СПД ОСОБА_5 приймається норма (у відсотках до валового доходу) по виду діяльності «послуги пасажирським автотранспортом» в розмірі 45%. За результатами перевірки суми валових витрат СПД ОСОБА_5 складають: за 2007 рік 122859,09 грн., за 2008 рік 700883,94 грн., за 2009 рік 529463,46 грн., за 1-2 кв. 2010 рок 140037,37 грн.
Згідно абз. 2 ст. 13 Декрету КабМіну України від 26.12.92 № 13-92 «Про прибутковий податок громадян» проведено остаточний перерахунок з платником податків за 2007-2009 року. За результатами перерахунку донараховано податку з доходів фізичних осіб: за 2007 рік 22524,17 грн. (15% від оподатковуваного доходу), за 2008 рік 128495,39 грн., за 2009 рік 97068,30 грн., за 1-2 кв. 2010 року 25673,52 грн.
В акті перевірки № 36/17-НОМЕР_2 від 19.01.2011 вказано, що згідно отриманої інформації від Сєвєвродонецького міського центру зайнятості від 01.12.2010 № 13/1-2582, встановлено факт укладення трудових договорів з найманими працівниками, але до ДПІ в м. Сєвєродонецьку були надані довідки СПД ОСОБА_5 лише з громадянами ОСОБА_6 та ОСОБА_7
Як вбачається з письмових пояснень позивача, зазначено, що фактично використовувалось 9 громадян, як найману працю.
У звязку з цим, ДПІ в м. Сєвєродонецьку в акті перевірки № 36/17-НОМЕР_2 від 19.01.2011 зробило висновок:
- занижена сума оподаткованого доходу у 2007 році на 159161,10 грн., у 2008 році на 856635,92 грн., у 2009 році на 647122,01 грн., у 1-2 кварталі 2010 року 171156,79 грн., донараховано податок з доходів фізичних осіб на суму 248087,86 грн., в т. ч . за 2007 рік 22524,17 грн., за 2008 рік на 1284985,39 грн., за 2009 на 97068,30 грн., не надано до ДПІ в м. Сєвєродонецьку декларації про отримані доходи за період з 01.10.2007 по 31.12.2007, з 01.01.2008 по 31.12.2008, з 01.01.2009 по 31.12.2008, з 01.01.2009 по 31.12.2009, з 01.01.2010 по 30.06.2010 за встановленою формою, встановлено неналежне ведення обліку доходів та витрат в перевіряємий період;
-занижено податок на додану вартість за перевіряємий період у розмір 652344,00 грн., в т.ч. по періодам: 4 кв. 2007 року 43285,00 грн., 2008 рік 311502,00 грн., 2009 0 235317,00 грн., 1-2 кв. 2010 року 62240,00 грн., не надано до податкової декларації з ПДВ за період з 01.10.2007 по 30.06.2010;
-у звязку з тим, що СПД ОСОБА_5 перевищено обсяг виручки від реалізації послуг за 1-2 кв. 2007 року, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою податку з доходів фізичних осіб.
На підставі висновків, зроблених в акті перевірки, ДПІ в м. Сєвєродонецьку були винесені податкові повідомлення рішення, а саме:
-податковим повідомленням рішенням № 0000091702 від 27.01.2011 (а.с. 25) донараховане податкове зобовязання з податку на додану вартість починаючи з жовтня 2007 року (термін надання такої декларації 20.11.2007). Тобто ДПІ в м. Сєвєродонецьку зайво донараховано ПДВ за жовтень, листопад грудень 2007 року;
-податковим повідомленням рішенням № 0000101702 від 27.01.2011 (а.с. 24), донараховано податкове зобовязання з податку з фізичних осіб починаючи з 2007 року.
ДПІ в м. Сєвєродонецьку податковими повідомленнями рішеннями від 27.01.2011 0000091702 донараховано податок з доходів фізичних осіб в розмірі 248087,86 грн., у тому числі за 2007 рік 22524,17 грн., за 2008 рік 128495,39 грн., за 2009 рік 97068,3 грн.; та донараховано податок на додану вартість в розмірі 652344,00 грн., в т.ч. за 4 кв. 2007 року 43285,00 грн., 2008 рік 311502,0 грн., 2009 рік 235317,00 грн., 1-2 кв. 2010 62240,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що він укладав трудові договори лише з 4 водіями, те що 9 водіїв працювали від його імені і отримували виручку, стало йому відомо лише під час перевірки.
Представник позивача зазначив, що ним був укладений договір № 497 про продаж квитків і надання послуг на автостанціях від 03.04.2007 з Відкритим акціонерним товариством «Харківське підприємство автобусних станцій» що до надання послуг та виконання робіт, повязаних з відправленням і прибуттям автобусів та пасажирів міжміського маршруту Сєвєродонецьку Київ згідно з затвердженим розкладом руху на автостанціях м. Харкова та Харківської області, які входять до складу ВАТ «ХПАС». (а.с. 42 44)
Згідно до п.п. 2.1.5 п. 2.1. ст. 2 договору Відкрите акціонерне товариство «Харківське підприємство автобусних станцій» зобовязується видавати водіям чітко оформлені документи касового продажу квитків. (а.с. 42)
Відповідно до п. 3.3 ст. 3 договору розрахунки ХПАС з Перевізником проводяться кожен день готівкою по видатковому касовому ордеру при наявності доручення довіреній особі Перевізника та документа, що засвідчує особу, за вирахуванням винагороди ХПАС. (а.с. 43)
Згідно ст. 208 ЦКУ - правочини, які належить вчиняти у письмовій формі: правочини між юридичними особами.
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті і у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Для водія такими документами є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, шляховий лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
При цьому водію юридичної особи необхідно мати також дорожній лист з відмітками про проведення перед рейсових медичного огляду та огляду технічного стану транспортного засобу.
Згідно з частиною другою статті 215 Цивільного кодексу України, недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Частиною першою статті 207 Господарського кодексу України передбачено, що підставою визнання господарського зобов'язання недійсним є його вчинення з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, а частиною першою статті 208 цього Кодексу - наслідки визнання такого господарського зобов'язання недійсним.
Якщо спірне господарське зобов'язання (правочин) порушує публічний порядок, воно є нікчемним, у зв'язку з чим визнання його недійсним в судовому порядку не вимагається.
Як встановлено судом першої інстанції, господарською діяльність за ФОП ОСОБА_5 займається ОСОБА_8 в т.ч. розпоряджається банківськими рахунками та видає від імені ФОП ОСОБА_5
Відповідно до ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобовязана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 239 ЦК України правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обовязки особи, яку він представляє.
Відповідно до ст. 244 ЦК України представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Представництво за довіреністю може грунтуватися на акті органу юридичної особи. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Відповідно до ст. 250 ЦК України представник має право відмовитися від вчинення дій, які були визначені довіреністю. Представник зобовязаний негайно повідомити особу, яку він представляє, про відмову від вчинення дій, які були визначені довіреністю. Представник не може відмовитися від вчинення дій, які були визначені довіреністю, якщо ці дії були невідкладними або такими, що спрямовані на запобігання завданню збитків особі, яку він представляє, чи іншим особам. Представник відповідає перед особою, яка видала довіреність, за завдані їй збитки у разі недодержання ним вимог, встановлених частинами другою та третьою цієї статті.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірності дій ОСОБА_8 так як він за згодою позивача діє від імені ФОП ОСОБА_5 Позивачем було зазначено, що ОСОБА_8 за його довіреністю керує рахунками в банку.ОСОБА_5 довіреність не відзивав, дії ОСОБА_8 протизаконними не визнавались.
На підставі викладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржуємі податкові повідомлення - рішення 0000101702 від 27.01.2011 та 0000091702 від 27.01.2011 є такими, що відповідають нормам діючого законодавства.
На підставі викладеного, керуючись статтями 24, 195, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_5 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 червня 2011 р. у справі № 2а-3854/11/1270 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 червня 2011 р. у справі № 2а-3854/11/1270 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення у повному обсязі.
Повний текст виготовлено 25.10.2011 року.
Головуючий суддя: О.О. Чебанов
Судді: М.І. Старосуд
В.П. Юрченко