Постанова № 19994448, 25.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.11.2011
Номер справи
2а-11383/11/2670
Номер документу
19994448
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601 м.Київ, вул. К. Каменєва, 8, корп. 1 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

25 листопада 2011 року Справа №2а-11383/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

судді: Пісоцької О.В.,

за участю секретаря

судового засідання Швеця О.Ю.,

розглянувши у приміщенні суду у місті Києві у порядку письмового провадження справу

за позовною заявоюДержавної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва

дотовариства з обмеженою відповідальністю «Український девелоперський центр»

простягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва (далі ДПІ у Подільському районі, позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Український девелоперський центр»(далі ТОВ «Український девелоперський центр», відповідач), в якій просить стягнути податковий борг у розмірі 2889грн. 43коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилась заборгованість перед бюджетом зі сплати з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у вказаному вище розмірі.

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача податкового боргу.

Позивач та відповідач прибуття повноважних представників у судові засідання, призначені на 12 вересня 2011 року, 27 жовтня 2011 року та 14 листопада 2011 року, повноважних представників не забезпечили. Про розгляд справи повідомлені належним чином, що підтверджується клопотанням ДПІ у Подільському районі та кореспонденцією, яка повернута відділенням поштового звязку до суду з адреси відповідача у звязку з «закінченням терміну зберігання».

14 листопада 2011 року на розгляд суду надійшло клопотання ДПІ у Подільському районі про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідач письмових пояснень (заперечень) стосовно заявлених позовних вимог на розгляд суду не надав. Будь-яких заяв чи клопотань відповідача про відкладення судових засідань або повідомлень про причини неприбуття до суду не надходило.

Ухвалою суду (протокольною) від 14 листопада 2011 року розгляд справи продовжено у порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази судом встановлено наступне.

09 квітня 2008 року ТОВ «Український девелоперський центр»зареєстроване Деснянською районною у мсті Києві державною адміністрацією як юридична особа (код за ЄДРПОУ 35872340). 28серпня 2009 року відповідача взято на податковий облік як платника окремих податків ДПІ у Подільському районі (за №218).

Відповідно до податкової декларації за 2010 рік, копії постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 квітня 2010 рік №2а-2572/11/2670, відповідачем самостійно визначено орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік у розмірі 34673грн. 21коп. Так, за даними вказаної податкової декларації відповідачем самостійно до сплати щомісячно визначено розмір орендної плати за земельні ділянки державної власності: за січень 2010 року - 2889грн. 43коп., лютий 2010 року - 2889грн. 43коп., березень 2010 року - 2889грн. 43коп., квітень 2010 року - 2889грн. 43коп., травень 2010 року - 2889грн. 43коп., червень 2010 року - 2889грн. 43коп., липень 2010 року - 2889грн. 43коп., серпень 2010року - 2889грн. 43коп., вересень 2010 року - 2889грн. 43коп., жовтень 2010 року - 2889грн. 43коп., листопад 2010 року - 2889грн. 48коп. та грудень 2010 року - 2889грн. 43коп., на загальну суму 34673грн. 21коп.

Враховуючи зазначене судове рішення відповідачем на час розгляду даного спору зобовязаний сплатити суму податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 2889грн. 43коп.

Позивачем 12 січня 2010 року виставлено ТОВ «Український девелоперський центр»першу податкову вимогу за №1/117 та 26 липня 2010 року - другу податкову вимогу за №2/1548, які направлені за адресою реєстрації місцезнаходження відповідача. У звязку з незнаходженням відповідача за відповідною адресою перша та друга податкові вимоги розміщені ДПІ у Подільському районі на дошці податкових оголошень, що підтверджується актами, відповідно, від 24 червня 2010 року №686 та від 04серпня 2010року №744.

Проте, ТОВ «Український девелоперський центр»обовязок, щодо сплати суми грошового зобов'язання у розмірі 2889грн. 43коп. у встановлені законодавством строки, не виконано.

Доказів оскарження вищевказаних вимог та вказаного судового рішення сторонами у даній справі не надано.

Оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення даного спору, суд дійшов наступних висновків.

Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, права, обовязки і відповідальність платників та порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) до 1 січня 2011 року визначались Законами України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ (з відповідними змінами положень, які діяли на час виникнення спірних правовідносин; далі Закон №1251), «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-III (з відповідними змінами положень, які діяли на час виникнення спірних правовідносин; далі Закон №2181), а з січня 2011року Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (далі Кодекс).

Відповідно до статті 2 Закону №1251 під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платником у порядок і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Згідно зі статтею 4 зазначеного Закону, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).

Пунктом 1.1 статті 1 Закону №2181 передбачено, що платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Згідно з пунктом 1.2 статті 1 Закону України №2181 податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Статтею 14 Закону №1252 встановлено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів.

Разом з тим, відповідно до приписів статті 14 Закону України «Про плату за землю»від 03липня 1992 року №2535-XII (з відповідними змінами положень, які діяли на час виникнення спірних правовідносин; далі Закон №2535), платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.

Статтею 17 зазначеного Закону передбачено, що податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Статтею 27 Закону №2535 визначено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Платник податків, відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Як встановлено вище, відповідачем подано до ДПІ у Подільському районі податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, за якою загальна сума орендної плати за земельні ділянки державної власності становила 34673грн. 21коп. Сума податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної власності платником податків у строк, визначений законом, сплачена не була.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України №2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 1.3 статті 1 зазначеного Закону встановлено, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України №2181 передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до статті 11 Закону України №2181 відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

Статтею 5 Закону України №2181 встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межи його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Оскільки відповідач не оскаржував прийняті податковим органом податкові вимоги від 12 січня 2010 року №1/117, 26 липня 2010 року №2/1548, податковий борг є узгодженим.

Крім того, постановою суду у справі №2а-2572/11/2670 стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «Український девелоперський центр»податковий борг у розмірі 37162грн. 46коп.

Таким чином, загальна сума податкового боргу, яка підлягає сплаті відповідачем на час вирішення даного спору, становить 2889грн. 43коп.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-ХII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Кодексу органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

У пункті 87.2 статті 87 Кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Статтею 95 Кодексу визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачем суду не надано.

Отже, оцінивши за правилами, встановленими статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні в матеріалах справи докази, а також враховуючи, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 2889грн. 43коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив та - наявність такої заборгованості на час вирішення даного спору, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 7, 9, 11, 69-71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Український девелоперський центр»(02156 м.Київ, Деснянський район, вул. Братиславська, буд.№8; код за ЄДРПОУ 35872340) на користь Державного бюджету України на р/р 34129999700008 (одержувач - УДК у Подільському районі м.Києва, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код за ЄДРПОУ 2607793) податковий борг у розмірі 2889грн. 43коп. (дві тисячі вісімсот вісімдесят девять гривень 43коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку, встановленому статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя (підпис) О.В. Пісоцька

З оригіналом згідно.

Суддя О.В. Пісоцька