Постанова № 19994295, 26.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.10.2011
Номер справи
2а-12603/11/2670
Номер документу
19994295
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

за результатами розгляду справи у порядку письмового провадження

місто Київ

26 жовтня 2011 року                     № 2а-12603/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

За позовом Київського прокурора захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері

в інтересах держави в особі

Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва

доВідкритого акціонерного товариства «Грінко-Центр»

простягнення коштів О Б С Т А В И Н И С П Р А В И Київський прокурор захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва (надалі –також «Позивач») звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Грінко-Центр»(надалі –також «Відповідач», ВАТ «Грінко-Центр») про стягнення податкового боргу у розмірі 108, 7 тис. грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на час розгляду справи за Позивачем обліковується податковий борг з орендної плати та податку за землю в сумі 180, 7 тис. грн., який, всупереч вимогам чинного законодавства України, є непогашеним.

Відповідач –ВАТ «Грінко-Центр»–письмового відношення до заявлених позовних вимог до Суду не надав, участь в судовому засіданні свого уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином (за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців).

Відповідно до частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилається юридичним особам та фізичним особам –підприємцям –за адресою місця знаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, враховуючи неявку в судове засідання Відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи, та те, що представник Позивача та представник Київської прокуратури захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері не заперечували проти розгляду справи в порядку письмового провадження, а також, зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи, на підставі вимог частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В

Спірні правовідносини регулюються Земельним кодексом України, Податковим кодексом України.

Відкрите акціонерне товариство «Грінко-Центр»зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 29 січня 2004 року, ідентифікаційний код юридичної особи 32490946; та взято на облік як платника податків в ДПІ у Голосіївському районі міста Києва 25 червня 2066 року за № 38862.

Як підтверджується матеріалами справи, зокрема відповідно до інформації електронної бази даних ДПА у місті Києві (аркуш справи 9), станом на 4 липня 2011 року за Відповідачем обліковується заборгованість по платі за землю та орендній платі у сумі 108, 7 тис. грн.

Приписом Київської прокуратури захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері від 11 липня 2011 року № 62-990, адресованим ВАТ «Грінко-Центр», зобов’язано: усунути порушення Земельного та Податкового кодексу України в частині регулювання порядку плати за землю, прийнявши заходи до сплати земельного податку та орендної плати за землю в сумі 108, 7 тис. грн.

Суд звертає увагу на те, що доказів оскарження чи скасування у встановленому чинним законодавством порядку Припису від 11 липня 2011 року № 62-990 Суду надано не було.

Частиною 1 статті 96 Земельного кодексу України встановлено обов’язок землекористувачів своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначаються Розділом ХІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755.

Відповідно до статті 290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Згідно пункту 14.1.147 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок, відповідно до пункту 14.1.72 статті 14 Податкового кодексу України - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Пунктом 14.1.136 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Як підтверджується матеріалами справи, станом на час розгляду даної адміністративної справи за Відповідачем обліковується заборгованість по платі за землю та орендній платі у сумі 108, 7 тис. грн.

Суд повторно звертає увагу на те, що Відповідачем не надано жодних доказів відсутності заборгованості, як і не надано доказів сплати боргу з орендної плати та податку за землю в сумі 180, 7 тис. грн.

Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив заборгованості, доказів погашення Відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, Суд встановив, що загальна заборгованість Відкритого акціонерного товариства «Грінко-Центр»перед бюджетом складає 108, 7 тис. грн.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Докази, які б спростовували доводи Позивача, в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.          

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 99, 100, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, –

П О С Т А Н О В И В

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Грінко-Центр» (код ЄДРПОУ 32490946, адреса: місто Київ, вул. Червонопрапорна, 94-А) податковий борг у розмірі 180, 7 тис. грн.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н. Є. Блажівська