Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 1/263
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
м. Київ
06 жовтня 2011 року 09:00 № 2а-12923/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомПершого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах
держави в особі Міністерства палива та енергетики України, в особі державного
підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Київського національного університету ім. Т. Шевченка
простягнення заборгованості у розмірі 1 020,00 грн.,
ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ:
Згідно частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог;
7) розподіл судових витрат;
8) обов'язок відповідача виконати постанову негайно;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
Відповідно до статті 9 Закону України від 16.10.1997 № 575/97-ВР "Про електроенергетику" (далі - Закон № 575/97-ВР) державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.
Центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду здійснює державний нагляд (контроль) за електричними, тепловими, тепловикористальними установками і мережами суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії щодо дотримання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж та підтвердження їх готовності до роботи, що є допоміжними заходами для забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України.
Статтею 14 Закону України від 02.06.2005 № 2633-IV "Про теплопостачання" (далі - Закон № 2633-IV) передбачено, що державний нагляд (контроль) у сфері теплопостачання здійснює центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.
Центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду здійснює нагляд за тепловими, тепловикористальними установками та мережами суб'єктів відносин у сфері теплопостачання щодо додержання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування, будівництва, підтвердження готовності до роботи, користування енергією у сфері теплопостачання.
Згідно пункту 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 № 131 із змінами та доповненнями) (далі - Положення № 131), державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).
Відповідно до пункту 3 Положення № 131 метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Статтею 2 Закону України від 27.04.2010 № 2154-VI "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (далі - Закон № 2154-VI) передбачено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2010 рік належать, зокрема, надходження від штрафних санкцій.
Згідно пункту 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 інтереси держави закріплюються як нормами Конституції України, так і нормами інших правових актів. Інтереси держави відрізняються від інтересів інших учасників суспільних відносин. В основі перших завжди є потреба у здійсненні загальнодержавних дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону України, гарантування її державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та госопдарювання тощо.
Відповідно до пункту 4 вказаного рішення прокурор або його заступник в кожному конкретному випадку самостійно визначає з посилнням на чинне законодавство, в чому визначається порушення інтересів держави, обгрунтовуючи в позовній заяві необхідність захисту, та визначає орган, який уповноважений державою виконувати відповідні функції в спірних правовідносинах.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що повноваження по здійсненню захисту інтересів Держави, в тому числі шляхом представництва її інтересів у суді, покладено на органи прокуратури України.
Висновок по суті вимог: прокуратурою Шевченківського району м. Києва встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у м. Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Центральному регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", в ході обстеження енергогосподарства Київського національного університету ім. Т. Шевченка (далі - відповідач) встановила порушення Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 21.08.2010 № 08/10-12-296А/П.
Вимоги припису від 21.08.2010 № 08/10-12-1118 про усунення порушень нормативно-правових актів в сфері теплопостачання не були виконані відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 10.02.2011 № 8/12/12/26А/П.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у м. Києві за ухилення від виконання припису від 21.08.2010 № 08/10-12-1118 постановою від 04.03.2011 № 08/12-12-35 наклала на Київський національний університет ім. Т. Шевченка штраф у розмірі 1 020,00 грн. Дана сума не була перерахована відповідачем до Державного бюджету України, відтак, відповідачем порушено вимоги пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. 121 Конституції України; ст. 9 Закону України від 16.10.1997 № 575/97-ВР "Про електроенергетику"; ст. 14 Закону України від 02.06.2005 № 2633-IV "Про теплопостачання"; ст. 2 Закону України від 27.04.2010 № 2154-VI "Про Державний бюджет України на 2010 рік"; п. 1, 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 № 131 із змінами та доповненнями); ст.ст. 2, 4, 6, 18, 71, 104, 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов першого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" задовольнити.
2. Стягнути з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 1 020,00 грн.
3. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
4. Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.В. Клочкова