Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2011 року Справа № 2а/2370/8131/2011
06.12.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чалої А.С.,
при секретарі Хатковому А.В.,
за участю: помічника прокурора м. Черкаси Пампущенко Ю.В., за посвідченням, представника позивача ОСОБА_2 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся прокурор м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України, в якій просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 фінансові санкції в розмірі 2380 грн.
Прокурор, стверджує, що за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт»Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті України винесено постанови № 124601 від 14.06.2011 року та № 124621 від 29.06.2011 року, згідно яких до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 2 380 грн. Оскільки відповідач не сплатив зазначену суму добровільно, прокурор просить стягнути її в судовому порядку.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач заперечення на позов суду не надав, представника не направив, про причини неявки не повідомив, хоча належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи.
Заслухавши думку прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до наступного.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради 12.10.2000 року. Відповідач, відповідно до ліцензії Міністерства транспорту та звязку України серії НОМЕР_3 має право здійснювати внутрішні перевезення пасажирів автобусами.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III (далі Закон України № 2344-III).
Відповідно до статті 6 Закону України № 2344-III центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України № 2344-III документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Статтею 48 Закону України № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для особи, що здійснює пасажирські перевезення є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Приписом щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт (під час перевезення пасажирів ОСОБА_3 не предявив документи державному інспектору) від 13.07. 2009 року за № 029930, винесеного за результатами перевірки проведеної 18.06. 2009 року, запропоновано відповідачу усунути порушення у строк до 23.07.2009 року. Проте, з матеріалів справи вбачається, що відповідачем припис не виконано.
06.05.2011 року о 07:05 на а/д Н-01 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Київській області проведено перевірку щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
В ході перевірки встановлено, що ФОП ОСОБА_3, який керував транспортним засобом марки Рено Мастер р.н. НОМЕР_2, надавав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень 10 пасажирам по маршруту «Городище Київ»без оформлення документів, а саме: дорожнього листа, ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг. За наслідками перевірки складено акт № 007122 від 06.05.2011 року, в якому відображене вказане порушення.
13.05.2011 року о 13:50 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Київській області знову проведена перевірка дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт № 007215 від 13.05.2011 року. В акті перевірки встановлено, що ФОП ОСОБА_3, який керував транспортним засобом Рено Мастер р.н. НОМЕР_2, надавав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень по маршруту «Київ Черкаси», при цьому водій не предявив документи для перевірки державному інспектору чим порушив вимоги ст. 40 ЗУ «Про автомобільний транспорт», п. 147 постанови КМУ №184 від 26.09.2007 року, та є невиконанням припису № 029930 від 13.07.2009 року ТУ ГАТІ в Черкаській області.
Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлена статтею 60 Закону України № 2344-ІІІ. Зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі зазначених актів від 06.05.2011 року № 007122 та від 13.05.2011 року № 007215, та з урахуванням положень зазначеної статті Закону, позивачем прийняті постанови від 14.06.2011 року та 29.06.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 2 380 грн.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється органам державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Винесені постанови про застосування фінансових санкцій в установленому законодавством порядку відповідачем не оскаржувались.
Отже, ФОП ОСОБА_3 має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 2 380 грн.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги, що суму фінансових санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України,
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи підприємця ОСОБА_3 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (18034,АДРЕСА_1 402, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України (01135, м. Київ-135, пр. Перемоги, 14, ідентифікаційний код 33349001) фінансові санкції в сумі 2 380 (дві тисячі триста вісімдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст. ст. 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Чала
Повний текст постанови виготовлений 09 грудня 2011 року.