Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 листопада 2011 р. № 2-а- 8762/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д.,
при секретарі - Тайцеві А.Л.,
за участі: представника позивача - Машир В.О.,
представника відповідача - Казимир Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагроснаб" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харкова, Головного управління Державного казначейства у Харківській області про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харкова, Головного управління Державного казначейства у Харківській області, в якому просить суд стягнути з Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 127428 грн. Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечував, вважав його безпідставним та необґрунтованим, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Суд, вислухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
В травні 2010 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Харківагроснаб" у відповідності до п. 7.7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997р. було подано до ДПІ у Ленінському районі м. Харкова податкову декларацію з податку на додану вартість за звітній період квітень 2010р. разом із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування, визначеної у даній декларації, а саме 127428 грн.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова в порядку п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ "Харківагроснаб" з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленої в декларації за квітень 2010 року.
За результатами перевірки складено акт № 2349/07-004/25190036 від 03.08.2010 року.
16.08.2010 року на підставі вказаного акту Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000150700/0 згідно із яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 127428 грн.
19.10.2010 року вищевказане податкове повідомлення - рішення позивачем було оскаржене в судовому порядку. Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2010 року податкове повідомлення-рішення ДПІ у Ленінському районі м. Харкова № 0000150700/0 скасовано.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду 02.06.2011 року апеляційну скаргу ДПІ у Ленінському районі м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2010 р. залишено без задоволення; постанову Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2010 року залишено без змін.
22.06.2011 року позивач звернувся до ДПІ у Ленінському районі м. Харкова з листом № 126 (вхідний № 7631/10 віл 22.06.2011 р.), в якому просив на виконання п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України направити до органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, а саме 127428,00 грн.
Листом від 30.06.2011 року (вих. № 4563/10/07-010) ДПІ у Ленінському районі м. Харкова у відповідь на вищезазначений лист - прохання повідомила, що 23.06.2011 року за № 9143/10/10-018 направлено касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України на ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2011 р. та постанову Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2010 р. у справі № 2а-12940/10-2070, з проханням постановити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ТОВ фірмі „Харківагроснаб" відмовити у повному обсязі. 04.07.2011 року Вищий адміністративний суд України відкрив касаційне провадження.
Також, ДПІ направлено до Вищого адміністративного суду України клопотання, в якому відповідач просив зупинити виконання оскаржуваної ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.06.2011р. та постанови Харківського окружного адміністративного суду від 16.12.2010р. по справі № 2а-12940/10-2070 до розгляду справи по суті судом касаційної інстанції.
Вищий адміністративний суд повідомив ДПІ листом від 02.09.2011 року № БП-5780 з приводу клопотання про зупинення виконання судових рішень, зазначене клопотання передано судді-доповідачу для розгляду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Стосовно посилання позивача на те, що ухвала апеляційної інстанції набирає чинності з моменту її проголошення, то саме з 02.06.2011р. суму бюджетного відшкодування в 127428грн. слід вважати такою, що узгоджена, підтверджена, та підлягає відшкодуванню із Державного бюджету України, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України. Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем не порушено право, на відшкодування заявленої суми ПДВ, оскільки не закінчена процедура судового оскарження податкового повідомлення - рішення № 0000150700/0 згідно з яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування у розмірі 127428 грн., а тому у відповідача не виникло обов'язку щодо подання органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що Головне управління Державного казначейства України у Харківській області не наділено повноваженням здійснювати процедуру відшкодування з бюджету суми ПДВ. Обов'язок щодо відшкодування суми ПДВ покладається, згідно чинного законодавства, на казначейство, до якого здійснювалася сплата ПДВ, а саме на Управління Державного казначейства в Ленінському районі міста Харкова.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ході вирішення питання щодо законності прийнятого субєктом владних повноважень рішень суд відповідно до вимог ст. 2 КАС України зобовязаний перевірити чи прийнято воно: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частинами 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що факти порушень встановлені в ході проведення перевірки позивача, та штрафні санкції застосовані правомірно, тому в задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківагроснаб" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харкова, Головного управління Державного казначейства у Харківській області про стягнення заборгованості - відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 18.11.2011 року.
СуддяКухар М.Д.