справа №0670/8489/11
категорія 3.7.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2011 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Майстренко Н.М. ,
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 680,00 грн.,
встановив:
Новоград-Волинський міжрайонний прокурор Житомирської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 680,00 грн.
Ухвалою судді від 30.08.2011 року було відкрито скорочене провадження у справі.
Відповідач ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі отримав 10.09.2011 року.
У встановлений законом строк заперечень проти адміністративного позову відповідачем подано не було.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Спірні правовідносини регулюються ст.ст. 21, 34, 39, 48, 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Зокрема, стаття 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі Закон) встановлює, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Приписами ст. 39 названого Закону визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, документами для нерегулярних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Всупереч вимогам чинного законодавства про автомобільний транспорт водій транспортного засобу Мерседес-Спрінтер (д.н. НОМЕР_1), що належить відповідачу, 15.06.2011 року надавав послуги з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом Київ-Новоград-Волинський без оформлення відповідних документів, а саме: ліцензійної картки, дорожнього лиса, договору із замовником транспортних послуг, документа про оплату наданих послуг, полюсів обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті водія та пасажирів.
Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі акту перевірки від 15.06.2011 року №022671/1 начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області Свідзінським Л.С. було прийнято постанову від 29.06.2011 року за №117448 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн.
Доказів оскарження зазначеного рішення відповідачем надано не було.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Новоград-Волинським міжрайонним прокурором в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області заявлено позовні вимоги про стягнення санкцій у сумі 680,00 грн.
Згідно із статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.
За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету України фінансову санкцію у сумі 680,00 грн., а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 183-2 КАС України, суд
постановив:
Позов Новоград-Волинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в доход держави на р/р 31110106700007 в ВДК м. Новоград-Волинський ГУДК у Житомирській області МФО 811039, код 22062846, заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 680,00 грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя:Н.М. Майстренко
Повний текст постанови виготовлено: <Дата >
присуджено до стягнення 680,00 грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.