ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 вересня 2011 р. 16:35 Справа №2а-6469/11/0170/14 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Кірєєва Д.В., при секретарі судового засідання Жигаловій К.Ю.,
За участю сторін:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 7140,00 грн.,
Суть спору: ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 7140,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату, час, та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час, та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причин неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією АРК 01.08.2007 р., як юридична особа, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії В02 №319638.
На підставі статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
31.08.2010 р. на підставі направлення на перевірку №002412 від 01.08.2010р. ДПІ проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці літнє кафе, що належить відповідачу - Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, розташованого за адресою АДРЕСА_2, на підставі якої встановлені порушення:
- п.5 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», а саме: не проведення розрахунків з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки у разі невикористовування реєстраторів розрахункових операцій (застосована штрафна санкція відповідно до п. 3 ст. 17 Закону в розмірі 340,00 грн.);
- ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання та обігу спирту етилового та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж пива (алкогольного) в приміщені та на території установи охорони здоровя (застосована штрафна санкція відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону в розмірі 6800,00 грн.).
За результатами перевірки ДПІ був складений акт від 31.08.2010 р., крім того, складено акт відмови від підпису матеріалів перевірки продавцем, в присутності якого проводилася перевірка.
На підставі зазначеного акту прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 0006602330 від 12.10.2010 р. на суму 6800,00 грн.; відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування» №0006592330 від 12.10.2010 р. на суму 340,00 грн.
Зазначені рішення отримані відповідачем 15.10.2010 р., докази чого є в матеріалах справи, та на час розгляду справи у судовому або адміністративному порядку не оскаржені та не скасовані.
Згідно з п. 1, 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 15-3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв.
До теперішнього часу загальна сума заборгованості 7140,00 грн. відповідачем не сплачена та не оскаржується відповідачем.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (97517, АДРЕСА_1) у дохід Державного бюджету Сімферопольського району заборгованість у сумі 340,00 грн. (код 3021080900, р/р 31118104700268 в ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741037), у дохід Державного бюджету Сімферопольського району заборгованість у сумі 6800,00 грн. (код 21081100, р/р 31116106700268 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34741037).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.