Постанова № 19987083, 12.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а-10161/11/0170/19
Номер документу
19987083
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 жовтня 2011 р. (14:56) Справа №2а-10161/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

при секретарі Устінової І.В.,

за участю представника позивача Кліща А.О., представників 3-х осіб Максімова П.О., Шевченка М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Фороської селищної ради

до Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації”

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”

про визнання бездіяльності протиправною та спонукання до виконання певних дій,

Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації”, у якому просить визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” щодо не скасування реєстрації на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”, а також зобовязати відповідача скасувати реєстрацію на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”.

Позовні вимоги, з посиланням на ст. ст. 2, 4, 19, 26 та ч. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», п. п. 1.3, 1.4 п. 1 Типового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно № 7/5 від 07.02.2002 р., зареєстрованого наказом МЮ України № 157/6445 від 18.02.2002 року, ст. 182 Цивільного кодексу України, мотивовані тим, що відповідач протиправно не вчиняє дій щодо відміни реєстрації обєкту незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г), належного на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельній фірмі “Агросервіс”, в той час, як договір оренди земельної ділянки № 03 від 16.02.2005 р., який був підставою для вказаної реєстрації, визнаний недійсним в судовому порядку.

Під час розгляду справи, представник позивача на позовних вимогах наполягав та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 12 жовтня 2011 року не зявився, у раніше наданих запереченнях посилався на те, що дії Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” є правомірними, просив відмовити у задоволенні позову та справу розглядати у відсутності його представника.

Представники третьої особи письмових пояснень на адміністративну позовну заяву не надали. У судовому засіданні 12 жовтня 2011 року представники ТОВ торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс” посилались на безпідставність вимог позивача та просили відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

У зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних в матеріалах справи достатньо, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації”, відповідно до заявленого клопотання.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

29.06.2011 року Фороська селищна рада звернулася до Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” з заявою про скасування реєстрації обєкту незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г), належного на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельній фірмі “Агросервіс”, посилаючись на те, що документ, на підставі якого було зареєстрована право власності - договір оренди земельної ділянки № 3 від 16.02.2005 року, укладений між Фороською селищною радою та ТОВ торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”, визнано недійсним постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 11.01.2011 року у справі № 5002\195258.1-2010.

Листом за вих. від 13.07.2011 року Комунальне підприємство Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” повідомило позивача, що скасувати реєстрацію на обєкт незавершеного будівництва по вул. Космонавтів, 14г в смт. Форос за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс” на підставі постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 11.01.2011 року у справі № 5002\195258.1-2010 не представляється можливим.

Не погодившись з вищевказаними діями відповідача, Фороська селищна рада звернулася до Окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправною бездіяльність Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” щодо не скасування реєстрації на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс” та про зобовязання відповідача скасувати реєстрацію на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України зобовязує орган влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Отже «на підставі» означає, що субєкт владних повноважень повинний бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України та зобовязаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

«У межах повноважень» означає, що суб'єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обовязків, встановлених законами.

«У спосіб» означає, що суб'єкт владних повноважень зобовязаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дії, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.

Суд зясовує, чи використане повноваження, надане субєкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.

Тому вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації”, щодо не скасування реєстрації на вказаний обєкт незавершеного будівництва та зобовязання Комунального підприємства Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” скасувати реєстрацію на вказаний обєкт незавершеного будівництва, суд зобовязаний встановити чи діяв відповідач на підставі закону, чи являються його дії обґрунтованими, безсторонніми, добросовісними та розсудливими.

Відповідно до статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Статтею 182 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.

Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна визначені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Обов'язковій державній реєстрації підлягає право власності на нерухоме майно, розміщене на території України (ст. 4 Закону)

Стаття 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» містить спеціальну норму, згідно з якою права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації .

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться на підставі:

1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;

2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;

3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;

5) рішень судів, що набрали законної сили;

6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

До того ж державна реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснюється на підставі Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. № 7/5.

Тимчасове положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно (далі - Положення), що затверджено наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. N 7/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за N 157/6445, визначає порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні і спрямоване на забезпечення визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності.

Дане положення діє на всій території України і є обовязковим для виконання громадянами, міністерствами, іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності (пункт 1.2 Тимчасового положення).

У відповідності до п. 1.3. тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5 визначений порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні.

Державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно п. 1.4 зазначеного Тимчасового положення, державна реєстрація прав власності на нерухоме майно - це внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів коштом особи, що звернулася до БТІ.

Відповідно до п. 3.5 Тимчасового положення, реєстрації підлягають виключно заявлені права за умови їх відповідності чинному законодавству України і пред'явленим правовстановлювальним документам.

Забороняється тлумачення прав реєстратором або самостійне внесення ним змін до відомостей про заявлені права власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Записи скасовуються, якщо підстави, за яких вони були внесені, визнані судом недійсними.

Згідно з ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).

У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.

З матеріалів справи вбачається, що рішення про державну реєстрацію було прийнято на підставі: Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №05 від 30.01.2004 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс” на здійснення проектно-дослідних робіт по будівництву кліматопавільйону на наданій земельній ділянці в районі житлових будинків №ё2 та № 14 по вул.Космонавтів, смт.Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №29 від 31.03.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс” на здійснення проектно-дослідних робіт по будівництву берегоукріплюючих споруд в районі пляжу “Зелений”смт. Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №89 від 19.05.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс”на виконання будівельних робіт по обєкту берегоукріплюючих споруд в районі пляжу “Зелений” смт. Форос, дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного нагляду на виконання будівельних робіт по інженерному захисту території для будівництва кліматопавільйонів в районі житлових будинків №12,14 по вул. Космонавтів та в районі пляжу “Зелений”в смт. Форос. №80(І)-г/12-05 від 19 грудня 2005 р., Договору оренди земельної ділянки від 16.02.2005 р. №3, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”та Фороською селищною радою на підставі Рішення Фороської селищної ради №11 від 28.01.2005 р., дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного нагляду на виконання будівельних робіт по інженерному захисту території для будівництва кліматопавільйонів в районі житлових будинків №12,14 по вул. Космонавтів та в районі пляжу “Зелений” в смт. Форос. №80(І)-г/12-05 від 17 січня 2007 р., дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного нагляду на виконання будівельних робіт по будівництву кліматопавільйону (корпуси I, II, III) в районі житлових будинків №12,14 по вул. Космонавтів в смт. Форос. №80-г/09-05 від 28 вересня 2005 р., дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного нагляду на виконання будівельних робіт по будівництву кліматопавільйону (корпуси I, II, IIА, III, IIIА, IIIБ) в районі житлових будинків №12,14 по вул. Космонавтів в смт. Форос. №80-г/01-06 від 04 січня 2006 р., Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №30 від 31.03.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс” на виконання проектно-дослідних робіт по будівництву берегоукріплюючих споруд в районі пляжу “Зелений”смт. Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №31 від 31.03.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс” на виконання проектно-дослідних робіт по будівництву частини Фороської селищної набережної в районі пляжу “Зелений” смт. Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №90 від 19.05.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс”на виконання будівельних робіт по обєкту берегоукріплюючих споруд в районі пляжу “Зелений”смт. Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №91 від 19.09.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс”на виконання будівельних робіт по обєкту кліматопавільйонів в районі пляжу “Зелений”смт. Форос, Рішення Виконавчого комітету Фороської селищної ради №92 від 19.09.2005 р. щодо надання дозволу ТОВ ТЗФ “Агросервіс”на виконання будівельних робіт по обєкту кліматопавільйону в районі житлових будинків № 12 та № 14 по вул..Космонавтів у смт. Форос.

Зазначене вище свідчить про те, що ТОВ ТЗФ “Агросервіс” були надані усі документи, необхідні для здійснення реєстрації права власності на обєкт незавершеного будівництва.

Окремо слід зазначити, що ТОВ ТЗФ “Агросервіс” здійснило вказане будівництво з погодження виконавчого органу позивача та спеціального уповноваженого органу державної влади з контролю за здійсненням будівельних робіт - інспекції Державного архітектурно-будівельного нагляду, які не вбачали в діях третьої особи ознак протиправності.

Отже, суд зазначає, що у відповідача були усі підстави щодо реєстрації права власності на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”.

Слід звернути увагу, що для реєстрації прав власності на обєкт незавершеного будівництва потрібен правовстановлюючий документ на землю, саме на час будівництва такого обєкту нерухомості, а не на час здійснення його реєстрації.

Також, згідно положень ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 329 Цивільного кодексу України юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом.

Згідно приписів ст. 346 Цивільного кодексу України право власності припиняється у разі відчуження власником свого майна; відмови власника від права власності; припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі; знищення майна; викупу пам'яток культурної спадщини; примусового відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону; звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника; реквізиції; конфіскації; припинення юридичної особи чи смерті власника. Право власності може бути припинене в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до положень ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

В той час, позивач не надав суду доказів встановлення неправомірності набуття третьою особою права власності на спірне майно та обґрунтування припинення права власності на обєкт нерухомого майна з підстав не передбачених ст. 346 Цивільного кодексу України.

Суд зазначає, що визнання недійсним договору оренди земельної ділянки не тягне собою наслідків у вигляді припинення права власності на споруди чи будівлі, які були збудовані на ній.

Також, суд зазначає, що правомірність державної реєстрації права власності на майно на цей час не оскаржена, тобто на час розгляду справи право власності на майно вважається набутим правомірно, підстав для його припинення з матеріалів справи не вбачається.

Ст. ст. 347, 349 Цивільного кодексу України зазначено, що у разі відмови від зареєстрованого права власності на майно, таке право припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до державного реєстру. У разі знищення майна, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на це майно припиняється з моменту внесення за заявою власника змін до державного реєстру. Матеріали справи не містять відмови ТОВ торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс” від зареєстрованого права власності на майно.

На підставі зазначеного вище, суд дійшов висновку, що КП Ялтинської міської ради “Бюро технічної інвентаризації” було правомірно відмовлено Фороській селищній раді у скасуванні реєстрації на обєкт незавершеного будівництва (реєстраційний номер майна 24166047, тип майна: обєкт незавершеного будівництва, кадастровий номер земельної ділянки: 0111949700:01:001:0034, адреса нерухомого майна: АР Крим, м. Ялта, смт. Форос, вулиця Космонавтів (Шкільна), будинок 14г) за Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс”, оскільки право власності ТОВ торгівельно-закупівельна фірма “Агросервіс” на обєкт незавершеного будівництва і його державна реєстрація судом не скасовано, а постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 11.01.2011 року у справі № 5002\195258.1-2010 визнано недійсним тільки договір оренди земельної ділянки.

За таких підстав, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні 12.10.2011 оголошена вступна і резолютивна частина постанови, постанова складена в повному обсязі 17.10.2011 року.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Кузнякова С.Ю.

<Текст >