Постанова № 1998649, 04.06.2008, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
04.06.2008
Номер справи
20/2647-а
Номер документу
1998649
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"04" червня 2008 р. Справа №20/2647-А

за позовом державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький

до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про стягнення 2352,50 грн.

Суддя Гладій С.В.

Секретар судового засідання Микитюк О. А.

За участю представників сторін:

позивача - Мартинюк А. В. за довіреністю № 175549/10 від 04.06.2008 р.;

відповідача - не з'явився.

Суть спору

Позивач - державна податкова інспекція у м. Хмельницькому, м. Хмельницький, звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача - приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький, 2352,50 грн. штрафних санкцій застосованих за порушення пунктів 1, 2, 5, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” згідно рішення податкового органу № 0032042303/0/9158 від 05.11.2007 р.

Ухвалою суду від 12.05.2008 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 20/2647-А, судовий розгляд справи призначено на 04.06.2008 р., явку повноважних представників сторін визнано обов'язковою.

Прибулий у судове засідання 04.06.2008 р. повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач, незважаючи на належне повідомлення про дату, час та місце судового засідання, до суду не прибув, явку повноважного представника не забезпечив, вимог ухвали суду від 12.05.2008 р. не виконав, письмового заперечення проти позову не надав.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне

24.10.2007 р. працівниками державної податкової адміністрації у Хмельницькій області, м. Хмельницький проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці - кіоск № 766, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 зупинка "Філармонія" та належить суб'єкту підприємницької діяльності - ОСОБА_1, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1

За результатами перевірки складено акт № 22012251/2302/1450/232 від 24.10.2007 р., яким зафіксовано порушення пунктів 1, 2, 5, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, зокрема: розрахункову операцію на суму 28,00 грн. не проведено через РРО, не роздруковано та не видано розрахункового документа (чека); порушено порядок використання КОРО та РК з додержанням встановленого порядку їх ведення; не забезпечено зберігання КОРО фіскальних звітних чеків; не використовується режим попереднього програмування найменування, цін товарів та облік їх кількості; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО та РК, невідповідність становить 289,50 грн.

05.11.2007 р. на підставі акта перевірки, державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" № 0032042303/0/9158, яким до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції у розмірі 2352,50 грн. Відповідно до підпису на корінці рішення, рішення відповідачем отримано 05.11.2007 р.

Оскільки штрафні санкції у розмірі 2352,50 грн. відповідачем у добровільному порядку сплачено не було, позивач звернувся з позовною заявою про стягнення останніх до суду.

Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

За п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

При цьому, статтею 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон) встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

У відповідності до ст. 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

згідно п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

згідно п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

згідно п. 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

згідно п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

згідно п. 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

згідно п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сум коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтею 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України передбачено фінансові санкції у таких розмірах:

п. 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

п. 3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

п. 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

п. 6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Окрім того, за ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Як вбачається з матеріалів справи, за порушення відповідачем пунктів 1, 2, 5, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” позивачем у відповідності до пунктів 1, 3, 4, 6 ст. 17 та ст. 22 Закону згідно рішення № 0032042303/0/9158 від 05.11.2007 р. застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2352,50 грн.

Судом враховується, що рішення позивача про застосування фінансових санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржено і не скасовано; доказів, які б спростовували визначені податковим органом порушення відповідачем не надано.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п. 3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 2352,50 грн. задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код НОМЕР_1) на користь державної податкової інспекції у м. Хмельницькому (м. Хмельницький, вул. Театральна, 12, код 21324474) 2352,50 грн. (дві тисячі триста п'ятдесят дві гривні 50 копійок) заборгованості.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Суддя С.В. Гладій

Віддруковано 3 прим.:

1 -до справи,

2 -позивачу,

3 -відповідачу.