ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"05" грудня 2011 р.
Справа № 15/5025/1223/11
За позовом В.о. прокурора м. Кам'янець-Подільського в інтересах держави в особі Державного агентства резерву України м. Київ
до відкритого акціонерного товариства „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів” м. Кам'янець-Подільський
про зобов'язання повернути самовільно вилучене зерно державного матеріального резерву та про стягнення штрафних санкцій у в розмірі 2206151,01 грн., в тому числі 2087025,75 грн. штрафу та 119125,26 грн. пені
Головуючий суддя Муха М.Є.
суддя Виноградова В.В.
суддя Гладій С.В.
Представники сторін:
позивача: не з’явився
відповідача: не з'явився
за участю: Шкадько В.В. –прокурор відділу прокуратури області
В судовому засіданні відповідно до ч.2 ст.85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частин рішення.
Суть спору: прокурор в інтересах держави в особі Державного агентства резерву України звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача повернути самовільно вилучене зерно державного матеріального резерву в кількості 1 021,786 тон та стягнення 2087025,75 грн. штрафу та 119125,26 грн. пені. Обґрунтовуючи свої вимоги прокурор посилався на проведену перевірку, якою було встановлено, що відповідач, всупереч вимог договору зберігання, самовільно, без відома та згоди позивача протягом 2009-2011р.р. відчужив зерно матеріального резерву, яке перебувало на його відповідальному зберіганні.
Позивач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, проте на виконання вимог ухвали суду від 08.11.2011р. направив на адресу суду завірені копії доказів по справі.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив. У відзиві на позов проти заявлених позовних вимог заперечує та зазначає, що відносини, що виникають зі зберігання матеріальних цінностей державного резерву регулюються Законом України "Про державний матеріальний резерв", введеним в дію 24.01.1997р., (далі - Закон), який є спеціальним і визначає загальні принципи формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження запасів державного матеріального резерву, та іншими актами. Відповідно до пункту 10 Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.97 №1129, матеріальні цінності вважаються закладеними до державного резерву після підписання акта про їх приймання, розміщення на місці зберігання та оформлення відповідних бухгалтерських документів складського обліку. Документом, що підтверджує закладення матеріальних цінностей мобілізаційного резерву на відповідальне зберігання є акт закладки матеріальних цінностей за формою № 1. Номенклатура накопичення є державним замовленням, тобто тим завданням, яке держава встановлювала підприємству, проте вказаний норматив не може свідчити про фактичну кількість закладених до мобілізаційного резерву цінностей. Відповідач не погоджується із позицією позивача що на підставі приймальних актів №№ 1-12 відповідач на протязі серпня - жовтня 1999 року прийняв на зберігання цінності державного матеріального резерву, зокрема, зерна пшениці, ячменю, вівса, жита, гороху та проса та зазначає, що відповідно до статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
В порушення перелічених правових норм, що регулюють зберігання матеріальних цінностей, як зазначає відповідач, позивачем не надано акти про закладку до ВАТ „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" матеріальних цінностей державного резерву за формою №1, зокрема, зерна пшениці, ячменю, вівса, жита, гороху та проса. Тобто, не надано того єдиного документу, яким підтверджується факт одержання відповідачем на зберігання матеріальних цінностей державного резерву. І як наслідок відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог про повернення таких матеріальних цінностей, оскільки відсутні правові підстави стверджувати, що вони були передані позивачу на зберігання. Також, звертає увагу суду, що відповідач не є підприємством системи державного резерву, тому в нього відсутній обов'язок зберігати майно держрезерву відповідно до вимог Закону. Разом із тим, вважає, що посилання позивача на договір про відповідальне зберігання №юр230/370-99 від 15.04.1999 р. та на акти перевірок не можуть бути належним доказом закладки матеріальних цінностей, виникнення зобов'язань по зберіганню цінностей державного матрезерву у розумінні тих законодавчих та нормативних актів, на які, як на підставу своїх вимог посилається позивач. Окрім того, відповідач стверджує, що останньому не доведені номенклатура і обсяг накопичення матеріальних цінностей. З цих підстав в позові просить відмовити.
Розглядом матеріалів справи встановлено.
15.04.1999р. між Державним комітетом України по матеріальних резервах (комітет) та Кам'янець - Подільським комбінатом хлібопродуктів (зберігач) укладено договір про відповідальне зберігання № юр-230/370-99 предметом якого є відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву.
Відповідно до п.2.2 договору зберігач приймає матеріальні цінності до державного резерву, які закладаються на відповідальне зберігання, за якістю і кількістю, у відповідності до інструкцій про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання, затверджених Державним арбітражем інструкцій Держкомрезерву; надає комітету один примірник приймального акту по форми Р-16, яким оформлюється факт закладення матеріальних цінностей у держрезерв на зберігання; створює необхідні умови та забезпечує належне зберігання матеріальних цінностей державного резерву згідно з інструкціями, затвердженими Комітетом, на протязі встановленого ним терміну; самостійно проводить освіження та заміну матеріальних цінностей, які знаходяться на відповідальному зберіганні, з одночасним поданням до комітету акта про освіження за формою Р-17; надолужує нестачі й втрати матеріальних цінностей державного резерву однойменними матеріальними цінностями такої ж якості, негайно після їх виявлення нестач і втрат; щороку, станом на 1 січня, подає звіт Комітету по формі № 1 та інформацію про інвентаризацію; забезпечує відпуск та відвантаження матеріальних цінностей державного резерву, в присутності представника одержувача та тільки за нарядами Комітету.
Згідно п.п. 7.1. за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність згідно із Законом України "Про державний матеріальний резерв".
Відповідно до приймальних актів №1-12 форми Р-16 позивачем на протязі серпня - жовтня 1999р. було передано відповідачу на зберігання пшеницю 3 кл. - 416 225,296 т., пшеницю 4 кл. 0 - 1909, 874 т., пшеницю 6 кл. - 496,145 т., ячмінь 1 кл. - 3011,296 т., ячмінь 2 кл. - 195,070 т., ячмінь 3 кл. - 129,877 т., жито групи "А" 89, 308 т., овес 4 кл. - 114,936 т., овес 3 кл. - 17,706 т., просо 3 кл. - 9,798 т., горох 3 кл. - 112,558 т., зерносуміш - 1332,720 т.
На підставі припису Державного комітету України з державного матеріального резерву від 06.03.2009р. 19.03.2009р. посадовими особами КРВ КРД Держкомрезерву України було проведено планову перевірку наявності, якісного стану, умов зберігання, обліку, звітності та руху зерна державного резерву, яке знаходиться на відповідальному збереженні ВАТ "Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів" за період з 16.02.2007р. по 19.03.2009р. та складено акт.
За результатами перевірки виявлено факт самовільного відчуження зерна державного резерву, яке встановлено попередньою перевіркою проведеною КРВ Західного регіону Держкомрезерву України а саме: жито групи "А" в кількості 37,762 т., просо 3 класу в кількості 5,025т.
11.03.2011р. на підставі наказу Державного комітету України з державного матеріального резерву від 28.11.2011р. №45 спеціалістами відділу фінансового аудиту КРУ Держкомрезерву України проведено позапланову перевірку наявності, якісного стану, умов зберігання, звітності та обліку матеріальних цінностей, які знаходяться на матеріальному зберіганні ВАТ "Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів" за період з 19.03.2009р. по 11.03.2011р. і за її результатами складено акт №0.70/10-8
Відповідно зазначеного акту, встановлено фактичну наявність матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, факти незабезпечення збереження (самовільне відчуження) матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, неподання встановленої звітності підприємства, а також в акті зазначено, що облік матеріальних цінностей мобілізаційного резерву не відповідає порядку, встановленому чинним законодавством.
Зокрема, встановлено, самовільне відчуження зерна матеріального резерву, а саме: ячмінь пивоварений 2 класу в кількості 75,945 т; ячмінь продовольчий 1 класу в кількості 880,924 т; ячмінь продовольчий 2 класу в кількості 22,531 т; ячмінь кормовий 3 класу в кількості 6,943 т; овес 3 класу в кількості 17,660 т; овес 4 класу в кількості 16,217 т; горох 3 класу в кількості 1,566 т,
Вартість зерна ( виходячи з ціни на день виявлення факту самовільного відчуження ) становить 2 072 819,75 грн.
Прокурор в інтересах позивача Державного комітету України з державного матеріального резерву звернувся в господарський суд з позовом про зобов’язання відповідача ВАТ Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів повернути до державного резерву зерно, а саме: ячмінь пивоварний 2 кл. - 75,945 тонн; ячмінь продовольчий 1 кл. - 880,924 тонн; ячмінь продовольчий 2 кл. - 22,531 тонн; ячмінь кормовий 3 кл. - 6,943 тонн; овес кормовий 3 кл. - 17,660 тонн; овес 4 кл. - 16,217 тонн; горох 3 кл. -1,566 тонн, жито групи ”А” - 37,762 тонн, просо 3 кл. - 5,025 тонн, стягнення 2 072 819,75 грн. - 100% штрафу за незабезпечення збереження зерна, 14 206 грн. штрафу за порушення правил та умов зберігання, невідповідність якісного стану вимогам діючих стандартів, несвоєчасне освіження та неподання встановленої звітності, а також 119 125,26 грн. пені.
Відповідач проти заявлених позовних вимог заперечує.
Аналізуючи матеріали справи і оцінюючи їх у сукупності, господарським судом враховується наступне:
Згідно зі ст.1 Закону України „Про державний матеріальний резерв” №57/97-ВР від 24.01.1997р. (із змінами) державний резерв є особливим державним запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і в порядку, передбачених цим Законом. У складі державного резерву створюється незнижувальний запас матеріальних цінностей (постійно підтримуваний обсяг їх зберігання).
Як визначено ст.2 цього Закону, відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву є зберігання закладених до державного резерву матеріальних цінностей у постачальника (виробника) або одержувача (споживача) без надання йому права користуватися цими матеріальними цінностями до прийняття у встановленому порядку рішення про відпуск їх з державного резерву.
Відповідно до Закону України „Про державний матеріальний резерв”, постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Положення про Державний комітет України з державного матеріального резерву” від 08.06.2006р. №810, управління державним матеріальним резервом здійснює Державний комітет України з державного матеріального резерву, який відповідно до Указу Президента України №603/2001 від 07.08.2001р. є правонаступником Державного агентства з управління державним матеріальним резервом.
Відповідно до пунктів 3, 4 ст.11 Закону України „Про державний матеріальний резерв” перелік підприємств, установ і організацій усіх форм власності, що виконують відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву, номенклатура та обсяги їх накопичення визначаються мобілізаційними та іншими спеціальними планами.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1129 від 08.10.1997 "Про затвердження Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву", встановлено, що розміщення запасів матеріальних цінностей державного резерву здійснюється Держкомрезервом на підприємствах, в установах і організаціях системи державного резерву, а також на інших підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності на договірних умовах.
За приписами п.п. 9,10 постанови Кабінету Міністрів України № 1139 матеріальні цінності, що закладаються до державного резерву у відповідальних зберігачів, приймаються ними самостійно з дотриманням вимог, визначених Держкомрезервом, а також обумовлених договорами на їх поставку. Матеріальні цінності вважаються закладеними до державного резерву після підписання акта про їх приймання, розміщення на місці постійного зберігання та оформлення відповідних бухгалтерських документів складського обліку.
Документом, що підтверджує закладення матеріальних цінностей мобілізаційного резерву на відповідальне зберігання, є акт закладки матеріальних цінностей за формою №1.
Матеріалами справи встановлено, що 15.04.1999р. між Державним комітетом України по матеріальних резервах та ВАТ Кам'янець - Подільським комбінатом хлібопродуктів укладено договір про відповідальне зберігання № юр-230/370-99 предметом якого є відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву. Відповідно до приймальних актів №1-12 форми №Р-16 відповідачем на протязі серпня - жовтня 199р. було прийнято на зберігання пшеницю 3 кл. - 416 225,296 т., пшеницю 4 кл. 0 - 1909, 874 т., пшеницю 6 кл. - 496,145 т., ячмінь 1 кл. - 3011,296 т., ячмінь 2 кл. - 195,070 т., ячмінь 3 кл. - 129,877 т., жито групи "А" 89, 308 т., овес 4 кл. - 114,936 т., овес 3 кл. - 17,706 т., просо 3 кл. - 9,798 т., горох 3 кл. - 112,558 т., зерносуміш - 1332,720 т.
Згідно Інструкції №55 "Про порядок ведення обліку та оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки" від 15.02.1978р. затвердженої наказом Державного комітету заготовок ради Міністрів СРСР №84 (яка діяла на момент укладення договору 15.04.1999р. та складання приймальних актів) форма Р-16 передбачала прийняття на підставі зазначеного акту на відповідальне збереження товарів (матеріалів), які належать ДУМР СРСР, обов'язок зберігання у відповідності з діючими правилами та інструкціями ДУМР СРСР у належному стані та повному збереженні та не витрачання без нарядів ТУ.
Крім того, відповідно до п.10 Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву Матеріальні цінності вважаються закладеними до державного резерву після підписання акта про їх приймання, розміщення на місці постійного зберігання та оформлення відповідних бухгалтерських документів складського обліку.
Таким чином, відповідач взяв на себе зобов'язання щодо збереження матеріальних цінностей (зерна) державного резерву відповідно до умов договору про відповідальне зберігання № юр-230/370-99 від 15.04.1999р. до розбронювання зазначених цінностей відповідно в порядку передбаченому чинним законодавством.
В ході розгляду справи встановлено, що на підставі припису Державного комітету України з державного матеріального резерву від 06.03.2009р. 19.03.2009р. посадовими особами КРВ КРД Держкомрезерву України було проведено планову перевірку наявності, якісного стану, умов зберігання, обліку, звітності та руху зерна державного резерву, яке знаходиться на відповідальному збереженні ВАТ "Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів" за період з 16.02.2007р. по 19.03.2009р. за результатами якої складено акт та виявлено факт самовільного відчуження зерна державного резерву, яке встановлено попередньою перевіркою проведеною КРВ Західного регіону Держкомрезерву України а саме: жито групи "А" в кількості 37,762 т., просо 3 класу в кількості 5,025т. Крім того, 11.03.2011р. на підставі наказу Державного комітету України з державного матеріального резерву від 28.11.2011р. №45 спеціалістами відділу фінансового аудиту КРУ Держкомрезерву України проведено позапланову перевірку наявності , якісного стану, умов зберігання, звітності та обліку матеріальних цінностей, які знаходяться на матеріальному зберіганні ВАТ "Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів" за період з 19.03.2009р. по 11.03.2011р. встановлено, самовільне відчуження зерна матеріального резерву, а саме: ячмінь пивоварений 2 класу в кількості 75,945 т; ячмінь продовольчий 1 класу в кількості 880,924 т; ячмінь продовольчий 2 класу в кількості 22,531 т; ячмінь кормовий 3 класу в кількості 6,943 т; овес 3 класу в кількості 17,660 т; овес 4 класу в кількості 16,217 т; горох 3 класу в кількості 1,566 т (акт №0.70/10-8).
Згідно зі ст.12 Закону державний резерв матеріальних цінностей є недоторканим і може використовуватися лише за рішенням Кабінету Міністрів України.
Відпуск матеріальних цінностей з державного резерву здійснюється, зокрема у порядку розбронювання.
Відповідачем не надано доказів на відпуск зазначених матеріальних цінностей у встановленому порядку, а тому, суд прийшов до висновку, що відповідачем відкритим акціонерним товариством „Кам'янець - Подільський комбінат хлібопродуктів” не забезпечено збереження цінностей (зерна) державного резерву.
За таких обставин відповідач зобов’язаний повернути до державного матеріального резерву матеріальні цінності (зерно), а саме: ячмінь пивоварний 2 кл. - 75,945 тонн; ячмінь продовольчий 1 кл. - 880,924 тонн; ячмінь продовольчий 2 кл. -22,531 тонн; ячмінь кормовий 3 кл. - 6,943 тонн; овес кормовий 3 кл. - 17,660 тонн; овес 4 кл. - 16,217 тонн; горох 3 кл. -1,566 тонн, жито групи ”А” - 37,762 тонн, просо 3 кл. - 5,025 тонн.
Згідно ст.ст.230, 231 Господарського кодексу України за неналежне виконання зобов’язання сплачуються штрафні санкції, розмір яких щодо окремих видів зобов’язань, може бути визначений законом.
Відповідно до п.10 ст.14 Закону України „Про державний матеріальний резерв” за самовільне відчуження (використання, реалізацію) матеріальних цінностей державного матеріального резерву з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких вони знаходяться, стягується штраф у розмірі 100 відсотків вартості матеріальних цінностей у цінах на час виявлення факту відчуження, а також пеня з суми відсутнього обсягу за кожний день до їх повного повернення.
Позивачем визначено вартість матеріальних цінностей на день виявлення факту самовільного відчуження зерна у розмірі 39 199,61 грн. (згідно акту від 23.02.2007р. та від 19.03.2009р.) та в розмірі 2 033 620,14 грн. (акт №0.70/10-8 від 11.03.2011р.), Цінова довідка додана до матеріалів справи.
В зв’язку з цим штраф 100% за самовільне відчуження (використання, реалізацію) матеріальних цінностей державного матеріального резерву становить 2 072 819,75 грн.
Згідно п.12 ст.14 Закону України „Про державний матеріальний резерв” у разі порушення правил і умов зберігання, несвоєчасного освіження та заміни матеріальних цінностей державного резерву, а також зберігання матеріальних цінностей, що не відповідають затвердженій номенклатурі, діючим стандартам і технічним умовам, несвоєчасного подання встановленої звітності підприємства, установи і організації - відповідальні зберігачі сплачують штраф у розмірі 20 відсотків від вартості матеріальних цінностей, щодо яких допущено порушення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1997р. №1129 затверджено Порядок формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву. Згідно з п.23 цього Порядку оперативний облік запасів матеріальних цінностей ведеться зберігачами, які зобов’язані дані такого обліку надавати Держкомрезерву у визначених ним періодичності та порядку.
В актах перевірки зазначено, що звіти форми №1 та інвентаризаційні описи, у встановлені терміни не складені та в Держкомрезерв не надавались, крім того, встановлено неякісний стан зерна (вівса та ячменю) вимогам діючих стандартів по зараженості амбарними шкідниками, порушення умов зберігання майна, несвоєчасне освіження зерна.
В зв’язку з цим, позивачем нараховано і заявлено до стягнення 20% штрафу, що складає 14 206,00 грн.
Згідно п.10 та п.16 ст.14 Закону України „Про державний матеріальний резерв” у разі незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі самовільного відчуження, з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких перебувають ці цінності, стягується штраф у розмірі 100 відсотків вартості виходячи з їх ринкової ціни на день виявлення факту відсутності (самовільного відчуження), а також пеня з вартості відсутнього їх обсягу за кожний день до повного повернення матеріальних цінностей. Розмір пені обчислюється, виходячи з подвійної ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, з вартості відсутнього обсягу матеріальних цінностей за кожний день до повного повернення матеріальних цінностей.
Згідно з розрахунком позивача, розмір пені, за період з 23.02.2007р. по 29.07.2011р., складає 119 125,26 грн.
Відповідно ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги заявлені відповідно до чинного законодавства України, обґрунтовані належними доказами, не спростовані відповідачем, а тому підлягають задоволенню.
Доводи відповідача судом не приймаються до уваги з підстав наведених вище.
Відповідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.1, 12, 33, 44, 49, ст.ст.82-84 Господарського процесуального кодексу України, Суд -
В И Р І Ш И В:
Позов В.о. прокурора м. Кам'янець-Подільського в інтересах держави в особі Державного агентства резерву України до відкритого акціонерного товариства „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів” про зобов'язання повернути самовільно вилучене зерно державного матеріального резерву та про стягнення штрафних санкцій у в розмірі 2206151,01 грн., в тому числі 2087025,75 грн. штрафу та 119125,26 грн. пені задовольнити.
Зобов'язати відкрите акціонерне товариство „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів” повернути до державного резерву самовільно вилучене зерно державного резерву, а саме: ячмінь пивоварний 2 кл. - 75,945 тонн; ячмінь продовольчий 1 кл. - 880,924 тонн; ячмінь продовольчий 2 кл. - 22,531 тонн; ячмінь кормовий 3 кл. - 6,943 тонн; овес кормовий 3 кл. - 17,660 тонн; овес 4 кл. - 16,217 тонн; горох 3 кл. -1,566 тонн, жито групи ”А” - 37,762 тонн, просо 3 кл. - 5,025 тонн.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів” м.Кам'янець - Подільский, вул. Данили Галицького, 15 (код за ЄДРПОУ 00952410) на користь Державного резерву України м. Київ, вул. Пушкінська, 28 (код за ЄДРПОУ 37472392) - 2 087 025,75 грн.. ( два мільйони вісімдесят сім тисяч двадцять п'ять гривень 75 коп.) штрафу та 119 125,26 грн. (сто дев'ятнадцять тисяч сто двадцять п'ять гривень 26 коп.) пені.
Видати наказ.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів” м. Кам'янець - Подільский, вул. Данили Галицького, 15 (код за ЄДРПОУ 00952410) в дохід Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, МФО 815013, на рахунок 31112095700002, отримувач коштів - УДК у м.Хмельницькому, код 23565225, банк отримувача - ГУ ДКУ у Хмельницькій області державне мито в розмірі 25 500 грн. ( двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень 00коп.) та в дохід Державного бюджету України на рахунок 31211264700002, одержувач УДК у м. Хмельницькому, МФО 815013, банк одержувача ГУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565225, код бюджетної класифікації доходів 22050003, за символом звітності 264 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість гривень 00 коп.).
Видати наказ.
Головуючий суддя М.Є. Муха
Суддя В.В. Виноградова
Суддя С.В. Гладій
Повний текст рішення виготовлено та підписано 08.12.2011р.
Віддруковано 4 примірники: 1 - до справи, 2 - позивачу (рекомендованим), 3 - відповідачу (рекомендованим), 4 - прокуратурі м. Кам'янця - Подільського