Рішення № 19912527, 13.12.2011, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
13.12.2011
Номер справи
5015/5985/11
Номер документу
19912527
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.12.11 Справа№ 5015/5985/11

Суддя господарського суду Львівської області Запотічняк О.Д. при секретарі Маїк С.Б. розглянула у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі: 1. Львівської міської ради, 2. Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування Львівської міської ради, м. Львів,

до відповідача: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Львів,

третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Управління Держкомзему у м. Львові, м. Львів,

про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням в сумі 4623,06 грн.

За участю представників сторін:

від прокуратури: Татарин Н.Б. (посвідчення № 101);

від позивача: ОСОБА_3 (довіреність в матеріалах справи);

від відповідача 1: ОСОБА_3 (довіреність в матеріалах справи);

від відповідача 2: не з»явився;

від третьої особи: не з»явився.

Представнику сторони розяснено зміст ст. 22 ГПК України, а саме його процесуальні права та обовязки, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору: Розглядається справа за позовом Прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі: 1. Львівської міської ради, 2. Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування Львівської міської ради до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог: Управління Держкомзему у м. Львові, про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням в сумі 4623,06 грн.

Обставини справи: Ухвалою суду від 14.10.11 р. порушено провадження у справі та призначено слухання на 27.10.11 р.

Судовий розгляд справи відкладався з підстав зазначених в ухвалах суду.

Представник прокуратури у судовому засіданні 13.12.11 р. позовні вимоги підтримав повністю.

Представник позивача 1 та позивача 2 у судовому засіданні 13.12.11 р. позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та поясненнях наданих у судовому засіданні та просив суд їх задоволити.

Відповідач у судове засідання 13.12.11 р. явки повноважного представника не забезпечив.

Враховуючи, що відповідач належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, а документів долучених до матеріалів справи достатньо для її розгляду по суті, суд розглядає справу у відсутності представника відповідача за наявними матеріалами справи у відповідності до ст. 75 ГПК України.

У судовому зсіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника прокуратури та позивачів, дослідивши докази і оцінивши їх в сукупності, суд встановив наступне:

16 травня 2011 р. спеціалістом 1-ї категорії управління Держкомзему у м. Львові з питань дотримання земельного законодавства проведено перевірку земельної ділянки у АДРЕСА_1 та встановлено використання ФО-П ОСОБА_1 даної земельної ділянки не за призначенням.

ФО-П ОСОБА_1 використовує земельну ділянку площею 0,0895 га згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку (а.с. 23), зареєстрованого за № 01:07:438 01234 кн 01-6 від 27.06.07 року і на підставі договору купівлі продажу даної земельної ділянки від 16.11.06 р.

Цільовим призначенням земельної ділянки площею 0,0895 га із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1 є обслуговування житлового будинку.

В ході проведеної перевірки встановлено, що із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1, для обслуговування закладу ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1», тобто не за цільовим призначенням, чим порушено ст. 20 Земельного кодексу.

Факти порушення земельного законодавства та використання ФО-П ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0895 га із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1 не за цільовим призначенням підтверджується актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 16.05.11 р. Управління Держкомзему у місті Львові (а.с. 13) в якому зазначено, що цільове призначення земельної ділянки - обслуговування житлового будинку, однак ФОП ОСОБА_1 використовує дану земельну ділянку для обслуговування закладу ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1», тобто не за основним цільовим призначенням, дані факти також доводяться Актом обстеження земельної ділянки № 2 від 20.05.11 р. Держкомзему у місті Львові (а.с.15) .

Відповідно до ст. 187 Земельного кодексу України та керуючись ст. 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ФО-П ОСОБА_1 винесено припис № 8 від 16.05.11 р. (а.с. 12) щодо усунення порушень земельного законодавства, складено протокол № 000001 від 16.05.11 р. (а.с.14) про адміністративне та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення № 2 від 26.05.11 р. (а.с. 18) відповідно до ст. 53-1 КУпАП.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціальних дозволів, затвердженої Постановою КМУ від 25.07.07 р. № 963 нараховано ФО-П ОСОБА_1 розмір шкоди заподіяної внаслідок використання вказаної земельної ділянки не за цільовим призначенням для земель житлової та громадської забудови (в межах населеного пункту) в сумі 4 62306 грн.

Приймаючи рішення у даній справі суд виходив з наступного:

За результатами перевірки земельної ділянки у АДРЕСА_1 , проведеної 16 травня 2011 р. спеціалістом 1-ї категорії управління Держкомзему у м. Львові з питань дотримання земельного законодавства, встановлено використання ФО-П ОСОБА_1 даної земельної ділянки не за призначенням.

Відповідно до ст. 187 Земельного кодексу України, контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.

Згідно ст. 6 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель»до повноважень спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель зокрема належить: виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

Згідно ст. 10 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель»Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Факти порушення земельного законодавства та використання ФО-П ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,0895 га із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1 не за цільовим призначенням підтверджується актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 16.05.11 р. Управління Держкомзему у місті Львові (а.с. 13) в якому зазначено, що цільове призначення земельної ділянки - обслуговування житлового будинку, однак ФОП ОСОБА_1 використовує дану земельну ділянку для обслуговування закладу ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1», тобто не за основним цільовим призначенням, дані факти також доводяться Актом обстеження земельної ділянки № 2 від 20.05.11 р. Держкомзему у місті Львові (а.с.15) .

Відповідно до ст. 187 Земельного кодексу України та керуючись ст. 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ФО-П ОСОБА_1 внесено припис № 8 від 16.05.11 р. (а.с. 12) щодо усунення порушень земельного законодавства, складено протокол № 000001 від 16.05.11 р. (а.с.14) про адміністративне та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення № 2 від 26.05.11 р. (а.с. 18) відповідно до ст. 53-1 КУпАП.

Як вбачається з вище зазначеного, цільовим призначенням земельної ділянки площею 0,0895 га із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1 є обслуговування житлового будинку.

Відповідно ФО-П ОСОБА_1 використовує дану земельну ділянку для обслуговування закладу ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1», тобто не за цільовим призначенням.

Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціальних дозволів, затвердженої Постановою КМУ від 25.07.07 р. № 963 нараховано ФО-П ОСОБА_1 розмір шкоди заподіяної внаслідок використання вказаної земельної ділянки не за цільовим призначенням для земель житлової та громадської забудови (в межах населеного пункту) в сумі 4 62306 грн.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами України.

Згідно ст. 20 Земельного кодексу України, зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.

Як вбачається з вище викладено, цільовим призначенням земельної ділянки площею 0,0895 га із земель житлової та громадської забудови за адресою: АДРЕСА_1 є обслуговування житлового будинку, однак ФО-П ОСОБА_1 дана земельна ділянка використовується для обслуговування закладу ресторанного господарства «ІНФОРМАЦІЯ_1», тобто не за цільовим призначенням. ФО-П ОСОБА_1 не проведено зміни цільового призначення земельної ділянки відповідності до чинного законодавста. Факти які підтверджують порушення земельного законодавства встановлені уповноваженим органом, дані правопорушення відображені в акті перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 16.05.11 р. та акті обстеження земельної ділянки № 2 від 20.05.11 р. Відповідно до ст. 187 Земельного кодексу України та керуючись ст. 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ФО-П ОСОБА_1 винесено припис № 8 від 16.05.11 р. щодо усунення порушень земельного законодавства, складено протокол № 000001 від 16.05.11 р. про адміністративне та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення № 2 від 26.05.11 р. відповідно до ст. 53-1 КУпАП.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення повністю, в сумі 4623,06 грн.

Судові витрати в сумі 102,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст. 49 ГПК України покласти на відповідача.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ст. ст. 20, 187 Земельного кодексу України, ст. ст. 1, 43, 32, 33, 43, 82, 84, 85 ГПК України,

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задоволити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, реєстраційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету Сихівського району м. Львова на рахунок № 33114331700008 в ГУДКУ у Львівській області, ЗКПО 26360233, МФО 825014, код платежу 24062100 4623,06 грн. збитків.

3. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, реєстраційний номер НОМЕР_1) в доход державного бюджету 102,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Наказ видати у відповідності до ст. 116 ГПК України.

5.Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду.

Суддя Запотічняк О.Д.