ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
06.12.11 Справа№ 5015/5001/11
Суддя господарського суду Львівської області Запотічняк О.Д. при секретарі Маїк С. Б. розглянувши заяву Миколаївської районної державної адміністрації, м. Миколаїв,
про відстрочку виконання рішення суду у справі № 5015/5001/11
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Інститут геоінформаційних систем”, м. Львів,
до відповідача: Миколаївської районної державної адміністрації, м. Миколаїв,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Миколаївська районна рада Львівської області , м.Миколаїв
про стягнення 76480,00 грн.
За участю представників сторін
Від заявника: ОСОБА_1 (довіреність у справі);
Від позивача: Хомик Г.М. (представник);
Від третьої особи: не зявився;
02.11.2011р. господарським судом Львівської області прийнято рішення у справі №5015/5001/11, яким позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Інститут геоінформаційних систем” задоволено повністю та стягнено з Миколаївської районної державної адміністрації - 76480,00 грн. - основного боргу, 764,80 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.
Миколаївською районною державною адміністрацією подано заяву про відстрочку виконання рішення суду до часу проведення повторно аукціону з продажу земельної ділянки.
З метою дослідження всіх обставин та встановлення підставності відстрочення виконання рішення, суд призначив заяву до розгляду в судовому засіданні на 06.12.11р.
В судове засідання 06.12.11р. зявилися представники сторін, надали пояснення по суті заяви.
Представник заявника пояснив, що Миколаївська районна адміністрація фінансується виключно із державного бюджету і на даний час відсутні кошти для погашення боргу, тому просив суд відстрочити виконання рішення суду від 02.11.11р. до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки.
Представник позивача надав письмові пояснення по суті заяви в яких заперечив проти відстрочення виконання рішення суду, оскільки заявником не обґрунтовано коли саме відбудеться новий аукціон з продажу земельної ділянки, та невідомо чи він взагалі відбудеться.
Окрім того, представник позивача посилається на ст. 136 Земельного кодексу України з змінами внесеними Законом України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі житлового будівництва»відповідно до положень якої, технічний паспорт об'єкта продажу (лота) та документація із землеустрою, необхідна для підготовки земельної ділянки до аукціону, виготовляються на замовлення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування чи державних органів приватизації, відповідно до їх повноважень щодо продажу земель, та після укладення договору купівлі-продажу об'єкта продажу (лота) передаються безоплатно покупцю цього об'єкта продажу (лота).
Таким чином, представник позивача вважає, що відповідач не зможе провести оплату вартості виготовленої землевпорядної документації за рахунок переможців конкурсу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що в задоволенні заяви Миколаївської районної державної адміністрації про відстрочку виконання рішення суду у справі № 5015/5001/11 до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки, слід відмовити з наступних підстав.
Статтею 121 ГПК України передбачено, що господарський суд у виняткових випадках за наявності обставин, може відстрочити або розстрочити виконання рішення суду.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003р. №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст.121 ГПК їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Заявник в обгрунтуванння заяви про відстрочку виконання рішення посилається на те, що Миколаївська районна адміністрація фінансується виключно із державного бюджету і на даний час відсутні кошти для погашення боргу, та просить суд відстрочити виконання рішення суду від 02.11.11р. до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки.
Проте, заявник жодним чином не підтверджує факт відсутності в нього коштів, необхідних для погашення заборгованості за рішенням суду від 02.11.11р. по справі № 5015/5001/11.
Як вбачається з матеріалів справи та рішення суду від 02.11.11р., Товариством з обмеженою відповідальністю «Інститут геоінформаційних систем»було виготовлено технічну документацію для продажу на аукціоні земельної ділянки загальною площею 4 га. яка знаходиться на території Пісочнянської сільської ради Миколаївського району під будівництво виробничої бази з виготовлення та складання будівельних конструкцій, що підтверджується актом приймання - передачі робіт від 3 вересня 2008р. Тобто, більше як 3 роки аукціон з продажу земельної ділянки не проведено, та кошти інституту не перераховано.
Стаття 121 ГПК не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення.
Заявник просить суд відстрочити виконання рішення суду від 02.11.11р. до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки, проте не надає жодних доказів щодо намірів проведення такого аукціону в майбутньому, а відтак невідомо чи взагалі дана земельна ділянка буде продана.
Окрім того, відповідно до п.7 ст. 136 Земельного кодексу України з змінами внесеними Законом України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі житлового будівництва»від 25.12.2008р., технічний паспорт об'єкта продажу (лота) та документація із землеустрою, необхідна для підготовки земельної ділянки до аукціону, виготовляються на замовлення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування чи державних органів приватизації, відповідно до їх повноважень щодо продажу земель, та після укладення договору купівлі-продажу об'єкта продажу (лота) передаються безоплатно покупцю цього об'єкта продажу (лота).
Однак, заявник жодним чином не обґрунтовує, що від переможців конкурсу дійсно будуть отримані кошти для оплати вартості виготовленої землевпорядної документації.
Суд також звертає увагу на те, що відповідно до п.11.2. Договору про розроблення технічної документації щодо відведення земельної ділянки яка виставляється на аукціон, у разі, якщо аукціон не відбувся або об'єкт аукціону за цим Договором не був проданий, обов'язок проведення розрахунків згідно п.2.1. цього Договору покладається на Замовника та здійснюється у термін визначений сторонами в договорі.
Замовником за договором виступала Миколаївська районна державна адміністрація, і таким чином обовязок Миколаївської районної державної адміністрації по оплаті виконаних робіт не залежить ні від надходження коштів за результатами повторного аукціону з продажу земельної ділянки.
Не заслуговують на увагу суду також пояснення представника заявника про те, що питання оплати вартості виконаних робіт з виготовлення технічної документації буде винесено на сесію Миколаївської районної ради, оскільки Миколаївська районна рада не є учасником договірних відносин, які виникли між позивачем та відповідачем, а відтак обовязок по оплаті виконаних робіт її не стосується.
Статтею 121 ГПК України передбачено, що відстрочка виконання рішення є можливою при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення, однак доказів про наявність таких обставин заявником суду не представлено.
З огляду на викладене, суд відмовляє в задоволенні заяви Миколаївської районної державної адміністрації про відстрочку виконання рішення суду у справі № 5015/5001/11 до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки.
Керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви Миколаївської районної державної адміністрації про відстрочку виконання рішення суду у справі № 5015/5001/11 до часу проведення повторного аукціону з продажу земельної ділянки відмовити.
Суддя Запотічняк О.Д.