Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.11 Справа № 5/155пн/2011
За позовом: Луганської обласної ради, м. Луганськ;
до відповідача:Попаснянської міської ради,
м. Попасна Луганської області;
треті особи, що не заявляють
самостійних вимог на предмет
спору, на стороні позивача:Комунальне підприємство
«Попаснянське районне бюро технічної
інвентаризації», м. Попасна
Луганської області;
та
Комунальне підприємство «Луганська
обласна «Фармація», м. Луганськ;
про визнання права власності.
Суддя Якушенко Р.Є.;
секретар судового засідання: Мартинцева Н.М.;
в присутності представників
сторін:
від позивача: ОСОБА_1., довіреність № 1/10-1149
від 31.05.2011;
від відповідача: ОСОБА_2., спеціаліст 1-ої категорії-юрист,
довіреність № 59 від 14.01.2011;
від третіх осіб:
КП «Попаснянське
районне БТІ»повноважний представник у судове засідання
не прибув;
КП «Луганська обласна
«Фармація»повноважний представник у судове засідання
не прибув.
Відповідно до статей 44, 811 Господарського процесуального кодексу України до початку розгляду справи не заявлено вимоги про фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Обставини справи: Луганська обласна рада (далі позивач у справі) звернулась до господарського суду Луганської області з позовом до Попаснянської міської ради (далі відповідача у справі) з вимогою визнати за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради право спільної комунальної власності на вбудоване нежитлове приміщення по вул. Суворова, 7 у м. Попасна Луганської області, загальною площею 132,4 м2.
Позивач обґрунтовуючи свої вимоги посилається на норми статей 6, 19, 41, 140, 142,143, 145 Конституції України, статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 16, 38, 386, 392 Цивільного кодексу України (далі ЦК України).
Попаснянська міська рада, відповідач у справі, проти заявлених вимог заперечує з підстав викладених у відзиві на позовом, зокрема, вказав, що позивач не надав жодного документу, який підтверджує його право на оренду або право власності на спірне нерухоме майно.
Комунальне підприємство «Попаснянське районне бюро технічної інвентаризації» (далі КП «Попаснянське районне БТІ) третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, не надала витребувані судом докази, не забезпечила участі компетентного представника у судове засідання.
Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація»(далі КП «Луганська обласна «Фармація») третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, не забезпечила участі компетентного представника у судове засідання, але надала письмові пояснення, якими підтримала позовні вимоги позивача у повному обсязі та просить розглянути справу без участі його представника.
КП «Луганська обласна «Фармація»є правонаступником Луганського обласного державного комунального виробничого підприємства «Фармація», створеного на підставі розпорядження представника Президента України в Луганській області від 21.10.1992 № 226 «Про створення підприємств обласної комунальної власності», на базі виробничого обєднання «Фармація», створеного на підставі рішення виконавчого комітету Ворошиловградської обласної ради народних депутатів від 25.10.1998 № 331/8 «Про створення обласного виробничого обєднання «Фармація»на базі підприємств і організацій ліквідованого аптечного управління виконавчого комітету Ворошиловградської обласної ради народних депутатів.
Аптека № 34, розташована у спірному приміщенні станом на 01.01.1990 входила до дислокації аптек, що перебували у складі Ворошиловградського управління і відповідно входила до складу аптек КП «Луганська обласна «Фармація»на момент прийняття Кабінетом Міністрів України постанови № 311 від 05.11.1991 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно територіальних одиниць (комунальною власністю)», відповідно до розділу 1 Переліку державного майна України, що передається до власності адміністративно територіальних одиниць (комунальною власністю), до власності областей віднесено аптечні склади, магазини аптечні та оптики.
Підтримуючи позовні вимоги подав заяву про розгляд справи без участі його представника.
Дослідивши обставин справи, подані позивачем докази, заслухавши присутніх у судовому засіданні представників сторін у справі, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.
Статтею 31 Закону України «Про власність», який почав діяти з 15.04.1991, комунальну власність визначено як вид державної власності.
Обєкти нерухомості, що будувались до 1991 року належали до державної власності, оскільки до того часу державна власність не розподілялась на загальнодержавну та комунальну власність.
Відповідно до частини 2 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Порядок розмежування державного майна між загальнодержавною і власністю адміністративно - територіальних одиниць встановлений постановою від 05.11.1991 № 311, якою Кабінет Міністрів України зобовязав міністерства і відомства України, органи, уповноважені управляти державним майном, здійснити до 01.01.1992 передачу державного майна, яке перебуває в їх віданні, до комунальної власності згідно із затвердженим цією постановою переліком.
Відповідно до пункту 3 вказаної вище постанови проведення розмежування майна між власністю областей, міст Києва та Севастополя і власністю районів, міст обласного підпорядкування, районів міст Києва та Севастополя покладено на облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми за участю виконкомів нижчестоящих рад народних депутатів.
Виконавчим комітетом Луганської обласної ради народних депутатів, за участю міськвиконкому, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.1991 № 311 прийнято рішення від 29.02.1992 № 56 «Про розмежування комунального майна між власністю області та власністю районів, міст обласного підпорядкування»(а.с.12-19).
Додатком № 1 до рішення № 56 (розділ «Охорона здоровя») Обласне виробниче об'єднання «Фармація», а також аптеки цього обєднання (376 од.) віднесені до переліку державного майна, прийнятого у комунальну власність обласної ради народних депутатів (а.с.16).
Згідно з дислокацією роздрібних аптек станом на 01.01.1990 (а.с.21.22) до складу обласного виробничого обєднання «Фармація»увійшли центральна аптека № 123 (м. Попасна, вул. Первомайська, буд.48) та аптека № 34 (м. Попасна, вул. Суворова, буд.7).
За розділом «Житлове-комунальне господарство»Додатку № 2 до рішення № 56 до житлового комунального господарства міських та районних рад народних депутатів віднесено житловий і нежитловий фонд рад народних депутатів, крім майнових вбудовано-прибудованих приміщень, які відносяться до обласної комунальної власності.
Крім того, з рішення Луганської обласної ради народних депутатів від 20.02.1998 № 22/5 (а.с.45-48) вбачається, що виробниче підприємство «Фармація», його структурні підрозділи, в тому числі: Попаснянська центральна аптека № 123, також є загальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, що знаходиться в управлінні обласної Ради.
Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація», третя особа у справі, згідно пункту 4.1 Статуту є правонаступником Луганського обласного державного комунального виробничого підприємства «Фармація», створено на підставі розпорядження представника Президента України в Луганській області від 21.10.1992 № 336 «Про створення підприємств обласної комунальної власності»на базі виробничого обєднання «Фармація», створеного на підставі рішення виконавчого комітету Ворошиловградської обласної ради народних депутатів від 25.10.1988 № 331/8 «Про створення обласного виробничого обєднання «Фармація»на базі підприємств і організацій ліквідованого аптечного управління виконавчого комітету Ворошиловградської обласної ради народних депутатів, - зареєстрованого на підставі рішення міської комісії з реєстрації та перереєстрації державних підприємств, обєднань виконавчого комітету Луганської міської ради народних депутатів від 06.11.1992 № 293, ідентифікаційний код 01975442 (а.с.53-63).
Підприємство складається з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, складів, аптек, аптечних пунктів, аптечних кіосків, лабораторій, майстерень, тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб, тощо) згідно пункту 1.18 Статуту.
До складу Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація»згідно додатку до Статуту «Перелік структурних підрозділів Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація»(а.с.60) входить, в тому числі: Центральна районна аптека № 123, що розташована за адресою: м. Попасна, вул. Первомайська, буд.48.
Відповідно до пункту 1.16 Положення про «Центральну району аптеку № 123»Комунального підприємства «Луганська обласна «Фармація»до складу аптеки входять структурні підрозділи, в тому числі і аптека № 34, що розташована у м. Попасна, вул. Суворова, буд.7 та є предметом судового розгляду.
Згідно технічного паспорту та експлікації (а.с.31-35) площа нежитлового приміщення по вул. Суворова, буд.7 у м. Попасна складає 132,4 м2.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем відповідно до статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України доведено право спільної комунальної власності на нежитлове приміщення, що розташоване по вул. Суворова, буд.7 у м. Попасна, загальною площею 132,4 м2 за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради.
В силу статті 327 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, і, вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Статтею 392 Цивільного кодексу України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.
Відповідач не надав відповідних доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову та не спростував заявлених позивачем вимог.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позову.
За заявою позивача судові витрати покладаються на нього.
Керуючись статями 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати за територіальними громадами сіл, селищ, міст Луганської області в особі Луганської обласної ради право спільної комунальної власності на вбудоване нежитлове приміщення по вул. Суворова, 7 у м. Попасна Луганської області, загальною площею 132,4 м2.
3. Судові витрати покласти на позивача.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Дата підписання рішення 25.11.2011.
СуддяР.Є. Якушенко