Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.11.11 Справа № 15/191пд/2011
За позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777», м. Луганськ
до Управління праці та соціального захисту населення Краснодонської міської ради, м. Краснодон Луганської області
про зобовязання укласти договір про відшкодування витрат, повязаних з перевезення пільгової категорії громадян автомобільним транспортом
Суддя господарського суду Луганської області
Пономаренко Є.Ю.
За участю:
від позивача - ОСОБА_1., представник за довіреністю № 74 від 01.07.2011;
від відповідача - представник не прибув.
До початку слухання справи по суті не заявлено вимогу про фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу, у звязку з чим відповідно до ст. ст. 4-4, 81-1 Господарського процесуального кодексу України таке фіксування судом не здійснювалося.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про зобовязання відповідача укласти з позивачем договір про відшкодування витрат, повязаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом.
Позов вмотивовано зокрема наступним.
Відносини перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначається договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому, зокрема, встановлюється розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізмів їх виплати. В укладених договорах на перевезення пасажирів на постійному приміському та міжміському (внутрішньообласному) автобусному маршруті загального користування від 14.05.2009 № 1373, від 09.10.2009 № 1477, від 23.04.2010 № 1605 та додаткових угод до них не передбачено розміру компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізмів їх виплати. Враховуючи, що відповідач на лист позивача від 27.04.2011 № б/н з двома примірниками договорів щодо пропозиції укласти договір про відшкодування витрат, пов'язаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом у міжміському сполученні відповіді на даний час не надав, позивач звернувся до суду з вимогою про укладання вказаного договору з відповідачем.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надавши письмові пояснення, де вказав, що за позовом він просить зобовязати відповідача укласти договір про відшкодування витрат, повязаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом за умовами, викладеними у проекті вказаного договору, що міститься в матеріалах справи.
Відповідач правом на участь свого представника у судовому засіданні не скористався, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином: ухвали суду направлялися за адресою, яка є офіційним місцезнаходженням підприємства та підтверджена довідкою державного реєстратора у виконавчому комітеті та , зокрема, в минулому судовому засіданні.
При цьому, в судовому засіданні 20.10.2011 від відповідача надійшли заперечення на позовну заяву від 23.09.2011 № б/н, де відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав, викладених у них.
Явка представників сторін не визнавалася обовязковою.
Встановивши нижченаведені фактичні обставини справи, оцінивши доводи сторін та надані ними докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777», здійснює перевезення пасажирів на підставі ліцензії серії НОМЕР_1 від 11.04.2011 на автобусних маршрутах, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути).
Так, зокрема, між Товариством з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777»(як перевізником, позивачем у справі) та Луганською обласною державною адміністрацією (як замовником) у справі були укладені договори на перевезення пасажирів на постійному приміському та міжміському (внутрішньообласному) автобусному маршруті загального користування від 14.05.2009 № 1373, від 09.10.2009 № 1477, від 23.04.2010 № 1605.
При цьому, з нижченаведених вимог чинного законодавства слідує, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні погодити з автомобільними перевізниками, що надають транспортні послуги у межах Луганської області: обсяги пільгових перевезень; розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів; механізм виплати таких компенсацій, а також забезпечити у повному обсязі реальну компенсацію втрат перевізників внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів.
Головними розпорядниками бюджетних коштів на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян є управління праці та соціального захисту населення міськвиконкомів, райдержадміністрацій та районних у містах у даному випадку - відповідач. Такі виплати можуть здійснюватися лише на підставі правочину, що буде мотивовано нижче у даному рішенні.
Тому, позивач листом від 27.04.2011 № б/н звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір про відшкодування витрат, пов'язаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом у міжміському сполученні, направивши два примірники проекту договору.
Проте, ні на день подачі позову до суду, ні на час розгляду справи по суті в суді відповідачем не надано доказів надання відповіді на вказаний лист.
Так, всупереч вимогам чинного законодавства України залишається неврегульованим питання про обсяги пільгових перевезень та здійснення компенсаційних виплат.
Нормою ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних типів транспортних засобів, а також сприяти вирішенню такого завдання як забезпечення балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.
Відповідно до приписів ст. 37 Закону України «Про автомобільний транспорт»пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
За правилами ч.2 ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт»органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані забезпечувати компенсацію втрат автомобільному перевізнику внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
Приписами ч. 4 статті 37 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Згідно із ч. 2 ст. 29 Закону України «Про автомобільний транспорт», в якій визначені засади діяльності автомобільного перевізника, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.
Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
У Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002, встановлено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення.
З 01.01.2011 видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян передано з обласного бюджету до районних бюджетів та бюджетів міст обласного значення.
Головними розпорядниками бюджетних коштів на зазначені цілі є управління праці та соціального захисту населення міськвиконкомів, райдержадміністрацій та районних у містах.
Таким чином, з наведеного вбачається обовязок відповідача компенсувати витрати перевізника з перевезення пільгових категорій громадян.
В силу ст. 31 Закону України «Про автомобільний транспорт»відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та міжміських, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника, зобов'язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної частини автомобільної дороги та під'їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.
Так, для здійснення вказаних виплат, підприємство-перевізник повинно укласти правочин з Управлінням праці та соціального захисту населення відповідних рад, де зареєстровані пільговики, які перевозяться.
Відповідно до ч. 2 ст. 638 Цивільного кодексу України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції (ст. 640 Цивільного кодексу України).
При укладенні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін проект договору може бути розроблений за ініціативою будь-якої із сторін у строки, погоджені самими сторонами (ч. 1 ст. 184 Господарського кодексу України).
Згідно ч. 1 ст. 641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.
Відповідно до ст. 642 Цивільного кодексу України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.
Відповідно до правил ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладання яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
За положеннями ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
У листі Державного казначейства України від 20.04.2007 № 3-4-07/1021-4884 визначено, що у разі, коли підприємство-перевізник надає транспортні послуги розрахунки за надані послуги здійснюються на підставі договору та актів виконаних робіт.
Отже, виходячи з наведених положень законодавства, зокрема ст. 31 Закону України «Про автомобільний транспорт»та враховуючи вказаний лист Державного казначейства України, договір, що передбачає розмір компенсації витрат автомобільного перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати, є обовязковим, та відповідно спір про укладання такого договору вирішується в судовому порядку.
Оскільки сторони самостійно не вирішили питання щодо укладання договору про фінансування збитків від пільгових перевезень, суд приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі та укладення між Управлінням праці та соціального захисту населення Краснолуцької міської ради Луганської області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777»договору про відшкодування витрат, повязаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом за умовами, викладеними у проекті вказаного договору, що міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Також, слід зазначити, що при вирішенні господарськими судами спорів, повязаних з укладання договорів про відшкодування витрат, повязаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом за судовими рішеннями, які набрали законної сили, приймалися аналогічні по суті рішення (рішення господарського суду Полтавської області від 17.10.2006 по справі 10/187, рішення господарського суду Івано-Франківської області від 21.10.2009 по справі № 14/140, рішення господарського суду Луганської області від 29.08.2011 по справі № 4/113пд/2011). Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовують при розгляді справ Конвенцію (Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року) та практику Суду (Європейського суду з прав людини) як джерело права. Відповідно до параграфа 72 рішення Європейського суду з прав людини від 25.07.2002 (рішення чинне з 06.11.2002) в справі «Совтрансавто-Холдінг»проти України»у будь-якому спорі рішення суду, яке вступило в законну силу, не може бути поставлено під сумнів (аналогічний висновок мається також і в рішенні Суду по справі «Брумареску проти Румунії», параграф 61).
Отже, рішення суду не можуть бути суперечливими одне одному.
На підставі вищевикладеного позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України здійснені позивачем судові витрати у складі: 85 грн. 00 коп. державного мита, а також 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 44, 47, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777»до Управління праці та соціального захисту населення Краснодонської міської ради про зобовязання укласти договір про відшкодування витрат, повязаних з перевезення пільгової категорії громадян автомобільним транспортом, задовольнити повністю.
2. Укласти між Управлінням праці та соціального захисту населення Краснолуцької міської ради Луганської області, (м. Красний Луч Луганської області, вул. К.Маркса, 21, код ЄДРПОУ 03196825) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777» (м. Луганськ , вул. Оборонна, 101 К, код ЄДРПОУ 32372003) договір про відшкодування витрат, пов'язаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом у міжміському сполученні в наступній редакції: «ДОГОВІР №_
про відшкодування витрат, пов'язаних з перевезенням пільгової категорії громадян автомобільним транспортом у міжміському сполученні
Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міської ради, іменоване надалі «ПЛАТНИК», в особі____, який діє на підставі ___, з одного боку, і Товариство з обмеженою відповідальністю «Луганська Автотранспортна Компанія - 0777», іменоване надалі «ПЕРЕВІЗНИК», в особі директора Шуміло Анатолія Петровича, який діє на підставі Статуту, з іншої Сторони, далі Сторони, уклали даний Договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1.Договір регламентує взаємовідносини Сторін по пільговому перевезенню окремих категорій громадян (які мають право на пільги згідно ч. 5 ст. 102 Бюджетного кодексу України, що знаходяться на персоніфікованому обліку у ПЛАТНИКА інформація про яких занесена у Єдиний державний автоматизований реєстр осіб (далі СДАРП), які мають право на пільги) автотранспортом ПЕРЕВІЗНИКА на маршрутах міжміського сполучення (внутрішньообласні міжміські автобусні маршрути: Луганськ АВ - Красний Луч АС) та здійснення ПЛАТНИКОМ компенсаційних виплат, у відповідності до умов цього Договору, на користь ПЕРЕВІЗНИКА за зазначені перевезення у 2011 році за рахунок субвенцій, які надаються місцевим бюджетам з Державного бюджету згідно чинного законодавства України.
1.2. Компенсація провадиться у відповідності до кількості перевезених пільгових пасажирів у приміському сполученні.
1.3. Договір є дійсним при наявності у перевізника діючої ліцензії на право здійснення пасажирських перевезень та діючого договору на обслуговування відповідного маршруту (маршрутів), укладеного відповідно до чинного законодавства із Замовником (організатором) перевезення.
1.4. Термін дії цього Договору не може перевищувати терміну дії ліцензії та договору на перевезення пасажирів.
2. ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ СТОРІН
2.1. ПЕРЕВІЗНИК має право:
1) відмовити пасажирам у пільгових перевезеннях у разі відсутності в них відповідного документа встановленого зразка, який дає право на пільговий проїзд;
2) на отримання компенсації від ПЛАТНИКА за пільгове перевезення окремих категорій громадян відповідно до рахунку та Реєстру витрат ПЕРЕВІЗНИКА по перевезенню пільгової категорії громадян в міжміському сполученні (далі Реєстр), витрати на перевезення яких, відповідно до норм чинного законодавства України, відшкодовуються з державного бюджету України через місцевий бюджет.
2.2. ПЕРЕВІЗНИК зобов'язаний:
1) здійснювати пільгове перевезення окремих категорій громадян (які мають право на пільги згідно ч. 5 ст. 102 Бюджетного кодексу України), за винятком обставин, передбачених п. 2.1.1. Договору по внутрішньообласному міжміському автобусному маршруту: Луганськ АВ Красний Луч АС.
При виконанні своєї діяльності забезпечувати дотримання законодавчих актів та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України, які регулюють порядок V перевезення пасажирів даної пільгової категорії;
2) відповідно до п. 10 постанови КМУ від 29.01.2003 року № 117 щомісячно, строком до 10 числа наступного за звітним місяцем надавати ПЛАТНИКУ на паперових та електронних носіях рахунок та Реєстр, за формою яка є невід'ємною частиною Договору (Додаток № 1) з наступним звірянням і складанням Актів звіряння за формою „3-пільга" до 22 числа наступного за звітним місяця (Додаток № 2);
3) відповідати за достовірність даних про кількість перевезених громадян пільгової категорії, обґрунтованості наданих пільг та розмірах нарахованих сум в рахунках та Реєстрах по перевезенню автомобільним транспортом громадян пільгової категорії;
4) надавати на вимогу ПЛАТНИКА для ознайомлення та перевірки обґрунтованості, достовірності наданих пільг і сум, виставлених до відшкодування по пільговому перевезенню автомобільним транспортом, необхідні первинні документи;
5) у разі встановлення ПЛАТНИКОМ помилок або невірного оформлення рахунку та/або Реєстру, доопрацьовувати та надавати їх ПЛАТНИКУ протягом трьох днів з моменту виявлення помилки.
2.3. ПЛАТНИК має право:
1) відмовити ПЕРЕВІЗНИКУ у відшкодуванні витрат по перевезенню пільгової категорії громадян у разі виявлення неправдивих даних у Реєстрі, наданому ПЕРЕВІЗНИКОМ ПЛАТНИКУ;
2) вимагати у ПЕРЕВІЗНИКА для ознайомлення та перевірки обґрунтованості, достовірності наданих пільг і сум, виставлених до відшкодування по пільговому перевезенню автомобільним транспортом, необхідні первинні документи;
3) при порушенні ПЕРЕВІЗНИКОМ строків, передбачених п. 2.2. Договору, має право провадити відшкодування за надані послуги на місяць пізніше, а не в місяці, що настає за звітним.
2.4. ПЛАТНИК зобов'язаний:
1) приймати рахунки та Реєстри витрат ПЕРЕВІЗНИКА по перевезенню пільгової категорії громадян у міжміському сполученні (Додаток № 1) на відшкодування витрат ПЕРЕВІЗНИКА по перевезенню пільгової категорії громадян, занесених до ЄДАРП. При виявленні порушень по неякісному оформленню рахунків та Реєстрів, друкарських помилок, арифметичних помилок ПЛАТНИК повертає ПЕРЕВІЗНИКУ дані документи на доопрацювання не пізніше п'ятиденного строку з моменту їх надходження до ПЛАТНИКА із зазначенням підстави повернення;
2) підписати у триденний строк з моменту надходження Акти звіряння за формою «3-пільга» (Додаток № 2), якщо вони складені правильно та містять достовірні дані (у разі виявлення помилок або недостовірних даних в Актах звіряння, ПЛАТНИК зобов'язаний повернути ці Акти ПЕРЕВІЗНИКУ в триденний строк з моменту їх надходження із зазначенням підстави повернення);
3) відшкодувати ПЕРЕВІЗНИКУ витрати по перевезенню пільгової категорії громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.2002 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету»;
4) вести персоніфікований облік пільговиків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 117 від 29.01.2003 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»;
5) звіряти інформацію, що знаходиться в ЄДАРП, з інформацією, що надходить від ПЕРЕВІЗНИКА, і у випадку виявлення невідповідності загальної кількості пільговиків або розмірів пільг, які надаються конкретному пільговикові, не проводити розрахунків, її о стосуються виявлених невідповідностей, до уточнення цієї інформації, і направляти ПЕРЕВІЗНИКОВІ список пільговиків, проїзд яких не підлягає відшкодуванню із вказівкою причини;
6) звіряти інформацію, що знаходиться в ЄДАРП, з інформацією, що надходить від ПЕРЕВІЗНИКА, і на підставі цього складати списки пільговиків, проїзд яких підлягає відшкодуванню;
7) здійснювати відшкодування ПЕРЕВІЗНИКУ понесених витрат згідно списків пільговиків, проїзд яких підлягає відшкодуванню, протягом п'яти днів з моменту надходження на дані цілі фінансування на рахунки ПЛАТНИКА.
3. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
3.1. Розрахунок за надані послуги проводиться ПЛАТНИКОМ по безготівковому розрахунку шляхом перерахування коштів у розмірі, який зазначається в Акті звіряння, на розрахунковий рахунок ПЕРЕВІЗНИКА згідно списків пільговиків, проїзд яких підлягає відшкодуванню відповідно до ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України, у п'ятиденний строк із дня отримання цих коштів ПЛАТНИКОМ із місцевого бюджету.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
4.1. За невиконання або неналежне виконання Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором, Сторони несуть відповідальність відповідно до діючого законодавства України.
5. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ
5.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання зобов'язань по цьому Договору, якщо це невиконання є наслідком обставин нездоланної сили, які включають: війну, пожежі, вибухи, повені, стихійні лиха, тощо.
5.2. З припиненням вищевказаних обставин та (або) їх наслідків потерпіла Сторона повинна терміново поновити виконання своїх зобов'язань по Договору. Сторона, яка не в змозі виконати свої зобов'язання по Договору, повинна терміново повідомити іншій Стороні про початок передбачуваної тривалості та припинення дій вказаних обставин, але у будь-якому випадку не пізніше 10 днів після початку цих дій та їх припинення. Несвоєчасне повідомлення про форс-мажорні обставини позбавляє відповідну Сторону права посилатись на будь-які вищезгадані обставини як причини звільнення від відповідальності.
5.3. Сторона, яка понесла збитки внаслідок затримки виконання або невиконання даного Договору, якщо це було викликано форс-мажорними обставинами, не може претендувати на їхнє відшкодування іншою Стороною.
6. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
6.1. Усі суперечки та розбіжності, що виникають між Сторонами за Договором або у зв'язку з ним, по яких не було досягнуто згоди, розв'язуються шляхом переговорів.
6.2. У випадку неможливості вирішення розбіжностей шляхом переговорів, застосовується досудове врегулювання суперечок в обов'язковому порядку.
6.3. Сторони не позбавляються можливості розв'язання суперечок та розбіжностей у загальному порядку згідно чинного законодавства України.
7. ЗМІНА УМОВ ДАНОГО ДОГОВОРУ
7.1. Умови цього Договору можуть бути змінені або доповнені за взаємною згодою Сторін шляхом підписання додаткових угод, які є невід'ємною частиною Договору.
7.2. Усі зміни, доповнення та додатки до даного Договору укладаються у 2 (двох) примірниках, по одному примірнику для кожної Сторони і є невід'ємними частинами цього Договору та мають юридичну силу у випадках, коли вони викладені у письмовій формі і підписані Сторонами цього Договору особисто або через уповноважених представників Сторін.
8. ІНШІ УМОВИ
8.1. Даний Договір укладений у двох примірниках, по одному для кожної зі Сторін, які мають однакову юридичну силу.
8.2. У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються чинним законодавством України.
9. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ЙОГО ДОСТРОКОВОГО РОЗІРВАННЯ
9.1. Договір набуває чинності з дати набрання рішенням законної сили та діє до 31 грудня 2011 року, а в частині здійснення компенсаційних виплат ПЛАТНИКОМ по пільговому перевезенню окремих категорій громадян у 2011 році - до повного здійснення виплат.
9.2. Сторони можуть достроково розірвати Договір, повідомивши про це іншу Сторону у письмовій формі, не менш, ніж за місяць. Реорганізація Сторін не спричиняє припинення дії цього Договору.
10.ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН
«ПЛАТНИК»«ПЕРЕВІЗНИК»
Управління праці та соціального захисту Товариство з обмеженою
Краснолуцької міської ради відповідальністю «Луганська Авто-
транспортна Компанія -0777»
94515,м.Красний Луч,вул.К.Маркса,21 91000,м.Луганськ, вул.Оборонна,101 к,
р/р______в___, р/р 26006107395 в АБ «Укркомунбанк»,
МФО______Код____, МФО 304988,код 032372003,ІПН
Тел._______ 323720012365,№ Св.плат. ПДВ 17328714,
платник податку на прибуток
на загальних підставах.
Тел.0642-71-16-97, 0642-71-19-47
Начальник________ Директор___А.П.Шуміло
/підпис, печатка/»
3. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міської ради Луганської області, (м. Красний Луч Луганської області, вул. К.Маркса, 21, код ЄДРПОУ 03196825) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганська автотранспортна компанія-0777» (м. Луганськ , вул. Оборонна, 101 К, код ЄДРПОУ 32372003) державне мито у сумі 85 грн. 00 коп. та 236 грн. 00 коп. витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ. Дане рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання. Рішення підписано 14.11.2011.
СуддяЄ.Ю.Пономаренко