Ухвала суду № 19784882, 10.11.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2011
Номер справи
2-а-7557/10/1570
Номер документу
19784882
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2011 р.Справа № 2-а-7557/10/1570 Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Зуєвої Л.Є.,

суддів Димерлія О.О. та Єщенка О.В.

при секретарі Ступак Ю.О.

за участю представників:

апелянта Севастьянової С.О.(довіреність б/н від 17.10.2011р.)

відповідачів Кругленко Т.В. (довіреності від ДПА №140/9/10-1-1- від 22.11.2010р. та

від ДПІ в Овідіопольскому р-ні Одеської області № 1860/9/10-006 від 09.02.2011р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю „ВЕСТА СЕРВІС" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „ВЕСТА СЕРВІС" до Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області. Державної податкової адміністрації в Одеській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними, нечинними та скасування рішень, -

В С Т А Н О В И В:

20 липня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю „ВЕСТА СЕРВІС"(далі ТОВ «ВЕСТА-СЕРВІС») звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Овідіопольському районі Одеської області (далі ДПІ), Державної податкової адміністрації в Одеській області (далі ДПА), в якому позивач просить визнати протиправними дії ДПА щодо включення ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС" до плану-графіку проведення перевірок відділом оперативного контролю управління аудиту юридичних осіб ДПА в Одеській області на березень 2008 року і внесення про це запису „ВЕСТА СЕРВІС ТОВ 30251215 торгівля березень" та видачі направлень на перевірку №3047/23-7017, №3048/23-7017, №3055/23-7017 від 17.03.2008 року Єсепьонку В.Е., Осмоловій Л.Л., Еайвонюк СІ. на проведення планової перевірки ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС"; визнати протиправним, нечинним та скасувати рішення ДПА в Одеській області щодо затвердження плану-графіку проведення перевірок відділом оперативного контролю управління аудиту юридичних осіб ДПА в Одеській області на березень 2008 року в частині запису „ВЕСТА СЕРВІС ТОВ 30251215 торгівля березень" та зобов'язати ДПА в Одеській області скасувати відповідний запис; визнати протиправними дії ДПА в Одеській області в особі Єсепьонка В.Е., Осмоловій Л.Л., Гайвонюк СІ. 18.03.2008 року в ході проведення перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності АЗС №18 ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС", розташованою за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт.Авангард, вул.БазоваДЗ, зокрема, проведення ними контрольної закупівлі товарів, та щодо складання Акту перевірки від 18.03.2008 року; визнати протиправним, нечинним та скасувати рішення ДПІ у Овідіопольському районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.03.2008року №0000692330.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що що згідно положень Закону України від 04.12.90 №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні" (далі Закон України № 509-ХІІ) та Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР (із змінами та доповненнями) (далі у тексті Закон України №265/95-ВР) перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій є позаплановою, тому рішення ДПІ про проведення планової перевірки ТОВ у формі включення його до плану-графіку перевірок за березень 2008 року (до того ж як планової перевірки - повторно з початку календарного року) і видача направлень на проведення планової перевірки є незаконним, а тому мають бути визнані протиправними. Крім того, висновок в акті перевірки від 18.03.2008 року про наявність порушення ним Закону України №265/95-ВР не відповідає нормам чинного законодавства, оскільки придбання товару за талонами не є розрахунковою операцією, оскільки фактично покупець отримує раніше оплачений товар. Позивач зазначає, що сам акт перевірки також складений з суттєвими недоліками. Всі ці обставини є підставою для визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.03.2008 року №0000692330.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року в задоволенні позову ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС" відмовлено у зв'язку з пропуском ним строку на звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів.

Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС" в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права , що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У звязку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із задоволенням позову в повному обсязі .

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Судом встановлено, що 18.03.2008 року на підставі направлень на перевірку №3047/23-7017, №3048/23-7017,' №3055/23-7017 від 17.03.2008 року співробітниками ДПА Єсепьонок В.Г., Осмоловою Л.Л., Гайвонюк СІ. (а.с.45-47) було здійснено перевірку АЗС №18, розташованої за адресою: смт.Авангард, вул. Базова, 13, що належить позивачу, щодо дотримання суб'єктом господарювання «ВЕСТА-СЕРВІС»питань дотримання вимог порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої 18.03.2008 року був складений акт перевірки (а.с.41-42).На підставі акту перевірки ДПІ прийняло рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.03.2008року №0000692330, яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 20767,8грн. (а.с.12) за порушення п.1,13 статті З Закону України №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року.

Як вбачається з матеріалів справи ТОВ «ВЕСТА-СЕРВІС»були подані адміністративні позови до Одеського адміністративного суду - 22.04.2008 року про визнання протиправними дій ДПА в Одеській області щодо проведення перевірки 18.03.2008 року, 13.06.2008 року - про визнання протиправним, нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.03.2008 року №0000692330, які були об'єднані в одне провадження ухвалою суду від 03.02.2009 року. Ухвалою суду від 15.07.2010 року позов залишений без розгляду на підставі п.4 ч.1 ст.155 КАС України у зв'язку з повторною неявкою позивача у судове засідання без поважних причин.

Вдруге ТОВ „ВЕСТА СЕРВІС" 20.07.2010 року до суду було подано даний адміністративний позов з тими ж позовними вимогами.

30.07.2010 року набрав чинність Закон України, яким були внесені зміни до КАС України, відповідно до яких для звернення до суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень на підставі якого ним може бути заявлено, вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк, а також встановлені інші наслідки пропущення строку звернення до суду, а саме залишення його без розгляду.

Однак, позов було подано 20.07.2009 року, тобто до внесення змін в КАС України, тому ухвалою суду від 16.08.2010 року провадження по даній справі було відкрите, оскільки ст.99 КАС України передбачала річний строк звернення до суду та пропущення вказаного строку не було підставою для залишення його без розгляду при вирішенні питання про відкриття провадження по цьому позову, питання щодо пропуску строку вирішувалось у судовому засіданні після відкриття провадження.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України в редакції, що діяла на момент звернення, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

ДПА в Одеській області наполягало в судовому засіданні на відмові позивачу в позові у звязку з пропуском строку звернення до суду.

Таким чином колегія суддів вважає цілком обґрунтованим та законним висновок суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову на підставі пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду.

На підставі викладеного колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вимог апелянта.

Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду без змін.

Керуючись ст. ст. 195,196,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю „ВЕСТА СЕРВІС" залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2010 року без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після складання повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 14.11.2011 року

Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.

суддя Димерлій О.О.

суддя Єщенко О.В.