ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17.10.06 Справа № 12/452ад.
Суддя Палей О.С. , розглянувши матеріали за позовом
Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська
до Державного підприємства "Луганськвугілля", м. Луганськ
про звернення стягнення на активи на суму 1501 грн. 18 коп.
Представники сторін:
від позивача - Шемеляк Р.В. - держ.подат.інсп., довіреність № 8221/9/10 від 20.06.06.;
від відповідача - Гаврильченко О.І. - юрисконсульт, представник Асламова Л.Ф., гол.бухг., наказ № 59-к від 06.08.03.;
Суть спору: заявлено вимогу про звернення стягнення на активи відповідача в рахунок погашення заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1501 грн. 18 коп.
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
«Управління з охорони природи»є відособленим підрозділом Державного підприємства "Луганськвугілля". ВП «Управління з охорони природи»ДП «Луганськвугілля»внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України та взято на облік у ДПІ у Артемівському районі м. Луганська.
Відособлений підрозділ «Управління з охорони природи»не має статусу юридичної особи, згідно пп. 4.1. Положення про господарську діяльність ВП «Управління з охорони природи», Підрозділ використовує надане йому Підприємством майно, яке є державною власністю, для здійснення господарської діяльності на праві оперативного використання майна.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів зобов'язані сплачувати відповідну суму податків та зборів в установлені законом строки: Але у зв'язку з несвоєчасною сплатою збору за забруднення навколишнього природного середовища у ВП «Управління з охорони природи»ДП «Луганськвугілля»станом на 03.07.2006р. виник борг перед бюджетом по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 1501 грн. 18 коп., у тому числі:
- податкові зобов‘язання - 1209 грн. 49 коп. ;
- пеня - 1 грн. 29 коп.;
- штрафні санкції - 290 грн. 40 коп.
У зв‘язку з несплатою податкового боргу до даного часу позивач звернувся з цим позовом до суду та просить стягнути його примусово.
Відповідач відзивом на позовну заяву № 306 від 21.09.2006 р. відхилив позовні вимоги в частині сплати основного боргу та пені у зв‘язку з повною проплатою згідно пл. доручення № 280 від 14.09.2006 р. на суму 2300 грн. та пл. доручення № 297 від 18.09.2006 р. на суму 1 грн. 03 коп., та визнає податковий борг за штрафними санкціями в сумі 170 грн. (заявлено до стягнення 290 грн. 40 коп. штрафу).
Відповідно до уточнення позовних вимог, наданих позивачем 21.09.2006р. згідно з листом №35827/9/10, станом на 20.09.2006р. сума податкового боргу відповідача зменшилась на 950 грн. та складає 551 грн. 18 коп., у тому числі:
- 380 грн. 15 коп. основного платежу;
- 170 грн. штрафних санкцій;
- 1 грн. 03 коп. пені.
Доповненням до відзиву на позовну заяву від 21.09.2006р. № 306 відповідач визнав позовні вимоги в частині нарахування штрафних санкцій в сумі 170 грн., але заперечив проти суми основного боргу, які були сплачені згідно з доданими до відзиву платіжними дорученнями.
Листом №16687/9/10 від 20.10.06 позивач уточнив суму позовних вимог, яка на час прийняття судом рішення складає 381 грн. 45 коп. в т.ч. 253 грн. основного боргу та 128 грн. 45 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Суд оцінює дану заяву як заяву про зменшення розміру позовних вимог, що передбачено ст. 51 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону № 2181 визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В п.1.6 ст.1 Закону 2181 зазначено, що примусове стягнення це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків. Проте термін "податковий борг", означає, що податкове зобов'язання платника податку вже узгоджено та не сплачене у встановлені законом строки.
Тому у контексті п.1.6 ст. 1 Закону 2181 фразу "без попереднього узгодження" слід розуміти так, що податкове зобов'язання вже було попередньо узгоджено самостійно платником або в апеляційному порядку, та не потребує повторного узгодження.
Відповідачем надавалися податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2005 рік та півріччя 2006р., в яких визначалися самостійно податкові зобов'язання зі сплати цього податку, що свідчить про їх узгодження з огляду на приписи ст. 5 Закону № 2181.
Штрафні санкції нараховані відповідачеві згідно з податковими повідомленнями –рішеннями, які не оскаржені у встановленому законом порядку.
Сплачені відповідачем поточні платежі зі збору, згідно п.7.7. ст.7 Закону № 2181, зараховані на погашення податкового боргу попередніх календарних періодів, що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків.
У відповідності з нормами п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 відповідачеві були надіслані перша та друга податкові вимоги (від 09.09.2003р. № 1/354 та від 21.10.2003р. № 2/373); у Державному реєстрі застав рухомого майна 17.10.2003р. внесено запис про податкову заставу № 2426-27.
На підставі вищевикладеного, суд задовольняє позов в сумі 381 грн. 45 коп., в т.ч. 128 грн. 45 коп. штрафних санкцій.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Керуючись ст.ст. 160,163,167,186,254 КАС України, суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Звернути стягнення на активи Державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відособленого підрозділу "Управління з охорони природи" ДП "Луганськвугілля", код 32473323, м. Луганськ, вул. Лермонтова,1-в, в доход бюджету на суму податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 381 грн. 45 коп., в тому числі 128 грн. 45 коп. штрафних санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо такої заяви не буде подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі та підписано – 20.10.2006р.
Суддя О.С.Палей