Постанова № 195801, 09.10.2006, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
09.10.2006
Номер справи
10/168
Номер документу
195801
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"09" жовтня 2006 р.

Справа № 10/168

Час оголошення – 15-00 год.

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Жака В.В. при секретарі судового засідання Романовській О. В. розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи № 10/168

за позовом: управління Пенсійного фонду України в Долинському районі, м. Долинська Кіровоградської області,

до відповідача: комунального підприємства “Комунальник”, м. Долинська Кіровоградської області,

про стягнення 16 764,87 грн., -

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача – Піліпенко Ірина Вікторівна, головний спеціаліст-юрисконсульт, довір. № 31 від 23.05.2006 р.

від відповідача – Валантир Світлана Анатоліївна, юрисконсульт, довір. № 585 від 19.09.2006 р.

Управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі подано позов про стягнення з комунального підприємства “Комунальник" 19 335,38 грн., в тому числі 17 924,78 грн. недоїмки по страхових внесках станом на 20.07.2006 р., 1 169,93 грн. фінансових санкцій та 240,67 грн. пені.

Відповідач подав заперечення на позов, в якому визнав позов частково на суму 10 248,64 грн. у зв’язку із частковою сплатою заборгованості та просить суд не стягувати з відповідача штрафні санкції та пеню, посилаючись на ті обставини, що заборгованість по страхових внесках виникла у зв’язку з низьким рівнем оплати наданих підприємством послуг їх споживачами, а також наявністю значної заборгованості перед відповідачем з Державного бюджету по компенсації пільг працівникам бюджетної сфери.

У відповідності зі ст. 137 КАС України позивач подав заяву про зміну (зменшення ) позовних вимог до 16 764,87 грн. у зв’язку із частковою сплатою відповідачем заборгованості. У заяві про зміну позовних вимог позивач просить суд стягнути заборгованість по страхових внесках, штрафних санкціях та пені в сумі 16 764,87 грн. станом на 01.10.2006 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 442/6730 з наступними змінами, управління Пенсійного фонду України в Долинському районі є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.

Відповідно до п.4 ст.18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ (надалі - Закон-1058) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Статтею 1 Закону-1058 визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, та кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону

На підставі ст.ст. 18, 19, 20, пп.1 п.8 Розділу ХУ Закону-1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р., № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за ставкою 32 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та відраховує і перераховує страхові внески від об'єкту оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.

Згідно пунктів 6 та 12 ст. 20 Закону-1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону-1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і сплачуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до Закону - 1058 виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції:

за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Станом на 01.10.2006 року заборгованість комунального підприємства "Комунальник" по сплаті страхових внесків та нарахованих фінансових санкцій та пені складає 16 764,87 грн., в тому числі заборгованість по страхових внесках – 12 933,28 грн., по фінансових санкціях – 3 443,54 грн., пені – 388,05 грн.

Наявність вказаної заборгованості підтверджується поданими відповідачем розрахунками суми страхових внесків, що підлягають сплаті за липень та серпень 2006 року (додаток 23 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків за загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України), рішеннями управління Пенсійного фонду України у Долинському районі про застосування до відповідача фінансових санкцій та нарахування пені, картками особового рахунку страхувальника юридичної особи комунального підприємства “Комунальник, підписаним представниками відповідача та позивача актом № 404 звірки заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України.

Доказів внесення змін в щомісячні розрахунки сум страхових внесків, що підлягають сплаті, чи сплати недоїмки відповідач суду та позивачу не надав.

Клопотання відповідача в частині незастосування до нього штрафних санкцій та пені з метою недопущення погіршення фінансового стану підприємства-відповідача задоволенню не підлягають, оскільки при розгляді адміністративних справ та прийнятті постанови у господарського суду відсутні повноваження щодо зменшення суми пені та штрафних санкцій, які підлягають стягненню з відповідача (ст. 162 КАС України).

За вказаних обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню в сумі 16 764,87 грн.

Керуючись статтями 71, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з комунального підприємства “Комунальник”, що знаходиться за адресою: 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 50 (р/р № 2600330350693 в Долинському відділенні Промінвестбанку , МФО 323077, код ЄДРПОУ 33006266) на користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі, що знаходиться за адресою: 28500, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Радянська, 137 (р/р № 256083011216 в Кіровоградському обласному управлінні ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 323475, ідент. код 20650036) заборгованість по страхових внесках, фінансових санкціях та пені на загальну суму 16 764,87 грн.

3. Сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала не набрала законної сили.

Суддя

В.В. Жак