ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.07.08 Справа№ 33/188-А
11 год. 20 хв.
79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128
Зал судових засідань № 501
Господарський суд Львівської області, розглянувши у судовому засіданні справу :
за позовом:
Прокурора Галицького району міста Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»(м. Львів)
до відповідача:
Приватного підприємства агрофірми «Дружба» (с. Тернопілля)
про :
стягнення 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп.
Суддя : Цікало А.І.
При секретарі : Герасименко В.С.
Представники:
Прокуратури:
Кульчицький О.С. –прокурор (посвідчення № 82 від 08.08.2006 р.)
Позивача:
Борщевський Н.Р. –представник (довіреність № 1308 від 06.05.2008 р.)
Відповідача:
не з‘явився
Представникам сторін, присутнім у судовому процесі роз’яснено зміст ст.ст. 30, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме їх процесуальні права та обов’язки, зокрема, право заявляти відводи.
Представники учасників процесу, присутні в судовому засіданні, звернулись до суду з клопотанням про нездійснення технічної фіксації судового процесу.
Суть спору : До господарського суду Львівської області Прокурором Галицького району міста Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»(м. Львів) подано позов до Приватного підприємства агрофірми «Дружба»(с. Тернопілля) про стягнення 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп.
Ухвалою суду від 25.06.2008 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 10.07.2008 р.
Прокурор вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі від 25.06.2008 р. виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
Позивач вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі від 25.06.2008 р. виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
Представники прокуратури та позивача позов підтримали повністю, просили задоволити позовні вимоги з підстав наведених у заяві та поясненнях.
Відповідач вимоги ухвали суду про відкриття провадження у справі від 25.06.2008 р. не виконав, відзив на позов не представив, проти позову, у встановленому чинним законодавством України порядку, не заперечив, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був належно, відповідно до ст. 107 КАС України, повідомлений про місце, дату і час розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суду представлено достатньо матеріалів, що дає можливість, відповідно до ст. 128 КАС України, розглянути справу при відсутності представника відповідача за наявними у ній доказами.
Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV, справу розглянуто в порядку, встановленому цим Кодексом.
Розглянувши документи і матеріали подані учасниками процесу, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
11 грудня 2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду Брящей І.Я., на підстві ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” та Акту обстеження, винесено припис № 654 (оригінал оглянуто в судовому засіданні, копію долучено до матеріалів справи), який отриманий директор відповідача Стойко І.І. 11.12.2007 р., про що свідчить підпис останнього на такому.
28 березня 2008р. в присутності голови Приватного підприємства агрофірма „Дружба" Стойка Івана Івановича була проведена перевірка виконання Припису Державної інспекції енергетичного нагляду у Львівській області № 654 від 11 грудня 2007 р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений Акт перевірки (оригінал оглянуто в судовому засіданні, копію долучено до матеріалів справи).
14 квітня 2008 р. було винесено Постанову № 22 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 510 грн. за ухилення від виконання Припису № 654 від 11 грудня 2007 р. (оригінал оглянуто в судовому засіданні, копію долучено до матеріалів справи).
Відповідач доказів оскарження вказаної постанови, у встановленому чинним законодавством України порядку, не представив.
Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" і Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.1999 р. „Про затвердження положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику".
На час звернення з позовом до суду відповідач штраф не сплачений.
Відповідач проти позову, у встановленому чинним законодавством України порядку, не заперечив, доказів погашення штрафу не представив.
При ухваленні постанови суд виходив з наступного :
Відповідно до п.6 ст.20 Закону України „Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно із ст. 361 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
У відповідності з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. №1573/99 з метою удосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни в структуру центральних органів виконавчої влади та затверджена система їх реалізації, в якій визначено, що в склад органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковується Міністерству палива та енергетики України та засновано на власності держави.
Основними напрямками діяльності підприємства являється забезпечення цілісності об'єднань енергетичної системи задоволення інтересів держави, енергозберігаючих підприємств всіх форм власності, попередження порушень режимів і аварій системного значення і ліквідації наслідків можливих аварій з найменшими для держави затратами.
У відповідності з ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція по енергетичному нагляду за режимами споживання. Державні інспектори по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафів в розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", затвердженого директором НЕК „Укренерго", ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні" створений з метою забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері економіки та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.
У відповідності з Положенням про ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області входить до складу ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК „Укренерго" Міністерства палива та енергетики України.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.99 р. „Про затвердження положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику" суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Штрафи, які накладаються Державною інспекцією енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, скеровуються в державний бюджет України. Згідно Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою КМ України № 590 від 31.07.99 р., організовує і здійснює виконання державного бюджету Державне казначейство і його управління.
Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 3 ст. 9 КАС України, суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, Закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши представлені докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, згідно роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, вказаних у пункті 1 Постанови від 29 грудня 1976 року № 11 “Про судові рішення”, суд прийшов до висновку, що позовна заява Прокурора Галицького району міста Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»(м. Львів) до Приватного підприємства агрофірми «Дружба»(с. Тернопілля) про стягнення 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп. є обґрунтованою і підлягає до задоволення.
Згідно ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
На підставі наведеного, керуючись п. п. 1, 3 розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України, а також, в зв’язку з тим, що спір виник з вини відповідача, судові витрати слід покласти на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 7, 9, 10, 11, 17, 48, 69, 70, 71, 86, 87, 89, 94, 107, 120, 122, 123, 124, 127, 128, 130, 135,138, 139, 140, 143, 151, 152, 153, 154, 158, 159, 160, 161, 162, 163, п. п. 1, 3, 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов Прокурора Галицького району міста Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго»(м. Львів) до Приватного підприємства агрофірми «Дружба»(с. Тернопілля) про стягнення 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп. –задоволити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства агрофірми «Дружба»(вул. Грушевського, 15, с. Терн опілля, Миколаївський район, Львівська область, 81610; код ЄДРПОУ 03760912) на користь Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП НЕК «Укренерго»(вул. Свєнціцького, 2, м. Львів, 79011; код ЄДРПОУ 34190853) – 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп. штрафу.
3. Стягнути з Приватного підприємства агрофірми «Дружба»(вул. Грушевського, 15, с. Терн опілля, Миколаївський район, Львівська область, 81610; код ЄДРПОУ 03760912) в дохід державного бюджету України (р/р 31112095600006 Банк УДК у Львівській області, МФО 825014, отримувач: ВДК Личаківського району м. Львова, код ЄДРПОУ 22389406, код платежу 22090200, символ звітності банку 092) –5 (п’ять) грн.10 коп. судового збору.
4. Виконавчі листи видати відповідно до ст. ст. 258, 259 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Цікало А.І.